- Fluorid > jak jej odstranit z vody přírodním způsobem - tip

20. října 2013 v 14:52 | Lena |  - Rady a tipy zajímavé

Do pitné vody jsou přidávány různé látky, jednak, aby nedocházelo k jejímu rychlému rozkladu, neboli kontaminaci nežádoucími organismy a najdeme zde i jiné důvody. Já věřím, že v budoucnu bude znovu objeven způsob, jak skladovat vodu způsobem, kdy nebude potřeba přidávat do jejího obsahu konzervační a jiné látky, které živým organismům, člověku, zvířatům, rostlinám apd. nejsou zrovna prospěšné. Ano, v tomto ohledu zde máme různé metody, za které se ovšem platí, v některých případech nekřesťansky vysokými částkami, kdy prodejci chtějí na těchto věcech nehorázně vydělat. To ale není správná cesta. Obdržela jsem zajímavý tip, kdy je možno jednu nežádoucí látku z vody odstranit pomocí bylinky.

Jedná se konkrétně o přidávaný fluorid, kdy je obecně známo, že jeho vyšší množtví je pro živé organismy nežádoucí. U nás v České republice bylo dle veřejných údajů zhruba v 90. letech od fluorizace vody upuštěno, nicméně v mnoha jiných zemích je do ní stále přidáván. Čili, tento tip bude zajímavý spíše pro zahraniční čtenáře, nebo pro ty, jež často cestují do jiných zemí, kterých se toto téma týká. Pro ostatní může být inspirací a jistým spouštěčem pro hluboké zamyšlení nad silou přírody a faktem, že mnohé její dary jsou spoustě lidem stále zahaleny rouškou tajemství a čekají na svá odhalení, aby nám byla prospěšná. A co je nejdůležitější. Je to zdarma. Navíc, v blízké budoucnosti budeme její dary hodně potřebovat.


A nyní ke konkrétnímu tipu
Vědci z univerzity v indickém Rajasthanu (Rádžásthánu) údajně zjistili, že bylinka Tulsi, tedy Bazalka svatá může nahradit dražší prostředky k odstranění přidávaného fluoridu z vody. Celý proces je v podstatě jednoduchý. Výzkumníci prováděli experiment v obci Narketpally Mandal způsobem, kdy ponořili 75 mg listů této bylinky do 100 ml vody, která obsahovala přes 7 ppm fluoridu. Listy byly ponořeny ve vodě 8 hodin a obsah fluoridu během této doby klesl na pouhých 1,1ppm. Dle Světové zdravotnické organizace by "bezpečná" hranice obsahu fluoridu neměla přesáhnout množství 1ppm.

Co se týče fluoru samotného, největší množství této látky je v našem organismu uloženo v zubech a kostech (ve formě fluoridu), čili tvoří část našeho těla a v určitém poměru jej potřebujeme. Tato látka je obsažena např. v rybách, mléce, čaji - zejména černém.
Otravu, neboli předávkování fluorem zjistíme např. dle bílých skvrn na zubech, které v pozdějším stadiu mohou ztmavnout. Spoustu lidí, ale i lékařů tvrdí, že je nelze odstranit. Není to pravda. Sama jsem byla několikrát svědkem, kdy u několika osob tyto skvrny zmizely po provedení detoxikace, pročištění organismu. Vše, co se do našeho organismu dostane, lze také patřičnými postupy odstranit > nežádoucí látky, nemoci...

Během 2. světové války se také do vody, zubních past a podobně začal přidíávat fluor, hovoří se, že z důvodu otupení lidí. Mimochodem, různé uklidňující léky obsahují fluor....


Fluorid a jeho škodlivost na zdraví ZDE
Klíč k otevření vědění ZDE

- Autorství, mimo přímý návod na čištění vody - Živá Voda Lena -

-
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama