- Ekologická katastrofa kontra krása přírody v přímém přenosu > poutavé

28. října 2013 v 0:53 | Lena |  - Klíče ve filmech ode mne

98% lidí, které znám se chtějí jen bezstarostně bavit. Ano, je to fajn, ke konstruktivnímu životu příjemné prožitky potřebujeme. Ovšem, abychom se mohli bavit a hezky žít, potřebujeme k tomu pevnou půdu pod nohama. Musíme mít co jíst, pít, dýchat. A to jsem v podstatě vyjmenovala pouze základy. Ovšem, nebude již dlouho trvat, kdy i my v Evropě pocítíme následky lidské zábavy a lhostejnosti. Dnes představuji zajímavě poutavý videodokument, který ukazuje alarmující pravdu dopadu nepřiměřených zásahů člověka do ekosystému a kontruje s velmi pěknými záběry krásy naší planety. Spoustu skutečností v dokumentu ukazuje na pravdu, že cesta člověka vede ke konci a některé škody začínají být nezvratné, je mi líto.

Dokument je dílem, které vzešlo z rukou Yanna-Arthuse Bertranda, francouzského fotografa a kameramana. Ve svých životních projektech zachycuje stovky míst naší planety z ptačí perspektivy, vrtulníku, letadla, či horkovzdušného balonu, zamýšlí se při tom a poukazuje na budoucnost našeho Zemského domova. Zpočátku se specializoval na fotografii zvířat, ovšem v posledních letech se věnuje právě tomuto projektu, kde si klade za cíl fotograficky zachytit naši planetu pro dokumentační a politické účely. Publikoval přes šedesát knih fotografických snímků a je respektován, jako odborník na leteckou fotografii. Jeho dílo se často objevuje v časopisech, mezi než lze jmenovat např. známý National Geographic.


Také Vám krátce povyprávím, jakým způsobem jsem se k tomuto dokumentu dostala, pro ty, kteří stále nevěří, že každý máme v sobě i mimo sebe určité vedení, které nám pomáhá skládat kousky mozaiky našeho života.
Nedávno mi kamarádka vyprávěla o své známé, jež nyní žije a pracuje na Novém Zélandu. Popisovala mentalitu tamních obyvatel, která je zcela jiná, než "naše." Lidé v této zemi jsou údajně velmi vstřícní, klidní a milí. Tato známá se má skvěle a je tam moc spokojená. Navíc, na Zélandu je moc krásně. Vyprávění mne přimělo k jistému zamyšlení nad touto zajímavou zemí a z určitého hlediska jsem se o ni začala trochu více zajímat. Shodou okolností jsem včera pracovala na článku, ke kterému jsem přidala průvodní fotografii, jež mi padla do oka, aniž bych znala místo, kde byla pořízena. Ano, byl to obrázek Nového Zélandu. K tomu všemu jsme po delší době vyjímečně zapli televizi, respektive, zapla jsem ji já, jelikož jsem vnímala nějaké vnitřní vnuknutí to udělat. Navíc přímo na kanál, kde byl nějaký dokument o přírodě s pěknými záběry, které mne doslova praštily do očí a upoutaly mou pozornost. Když při tom překladatel začal hovořit o Novém Zélandu, blikla mi kontrolka! Jelikož již vím a víceméně mám v životě vypozorováno, že takovéto opakující se prožitky nejsou náhody, okamžitě, ostatně, jako vždy jsem vše brala coby znamení, že se o tento dokument mám více zajímat. Jelikož jsme se k němu dostali až v jeho poslední třetině, vyhledala jsem si ho jinde a prohlédla si jej celý. A co jsem zjistila? Že je pro mne zajímavý, nejen pojetím, informační prospěšností pro druhé, ale co se týče Nového Zélandu, našla jsem v něm konkrétní informaci, kterou jsem potřebovala. Jakoby tam byla připravena přímo pro mne. Sečteno, podtrženo. Dokument na mé stránky patří, je dalším malým kouskem, který svou přítomností tuto mozaiku hezky doplňuje a Vy se na něj rozhodně podívejte také.
Závěrem k tomu mohu jen dodat - na co myslíš, to přitahuješ, aneb...?
Tyto situace se mi stávají celkem často a spoustě jiným také. Ale další spousta si to stále nějak nechce přiznat. Skutečnost, že náhody neexistují ..


Přeji "hezký" prožitek ...


Kolik důkazů o stavu naší planety a společnosti
ještě potřebujete, aby jste se konečně probudili ??

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama