- Charakteristika člověka - čísla dne v datu narození > 13., 14., 15.

8. října 2013 v 20:07 | Lena |  - Numerologií k porozumění osobně

Číslo dne 13 - třináctého
Spolehlivost, zranitelnost

Číslo třináct je složeno ze samostatné jedničky, družné trojky a cílevědomé, zemité čtyřky. Zrozenec tohoto dne tedy bude mít předpoklady k zastávání vysokých funkcí v pracovní oblasti, také bude oblíben a obklopen solidní armádou přátel. Zde ovšem může vyvstat určitý problém, neboť tyto osůbky si často málo věří a může se stát, že se čas od času obrní jakousi hradbou, do které své přátele jen tak nepustí a trávit čas o samotě budou někdy raději, než v jejich přítomnosti. Není to proto, že by o jejich společnost nestáli, ale často si najdou nějakou výmluvu, která pramení z jejich vlastního, nízkého osobnostního hodnocení. Že mají nehezky zařízený byt, kdežto jejich známí žijí v přepychu, tedy se stydí je k sobě pozvat, nebo jim není dobře apd. Své přátele ovšem mají rádi, zvláště, pokud zjistí, že je na ně spoleh a mohou jim důvěřovat, pak o ně pečují, jsou ochranitelští a spolehliví.


První kapky pramene jejich nízké sebedůvěry mnohdy vytrysknou již v jejich dětství, kdy mnozí z nich jsou z nějakého důvodu nuceni žít bez rodičů, nebo mají pouze jednoho a ten, přestože je má velmi rád na ně nemá tolik času a pochopení, kolik je pro dítě a jeho vývin potřeba.
Mohou také mít rodiče, kdy je alespoň jeden z páru despotický, panovačný a snaží se svému dítěti řídit život, ponižuje jej, neumí pochválit. Tento stav může trvat, ikdyž dospějí a rádi by svou životní cestu řídili sami. Jistě není nutno vysvětlovat, co takovéto dětství s člověkem udělá. Může s něj vyrůst osoba, která si nedostatečně věří, přestože má bezpochyby mnoho talentu, který by na své životní dráze mohla uplatnit.
Nezřídka se také stává, že si jako partnera zvolí člověka s podobnými vlastnostmi, jako měl jeho panovačný rodič. Nebo se přižení, či přivdá do rodiny, kde jeden z rodičů jeho partnera je panovačný a mladému páru bude chtít řídit život a míchat se do jeho běhu. Tehdy se může stát, že koloběh se opakuje a místo toho, aby si ve svém vlastním rodinném životě konečně odpočinuli od rozkazů, dál budou prožívat nepříjemné chvilky.
Na tomto základě se také rozvíjí určitý zvyk a hrozí nebezpečí, že oni sami budou obdobné chování uplatňovat na svých dětech.

Co se týče povolání, mohou dosáhnout dobrých výsledků na vedoucích pozicích, díky své cílevědomosti, samostatnosti a talentu, který se dotýká různých oblastí. Aby ovšem byli úspěšní, budou k tomu potřebovat také podporu a dodávání sebevědomí od své rodiny a přátel.

"Negativa:" Není třeba opakovat, co již bylo zmíněno výše. Rozhodně bych doporučila takovýmto lidem, vypořádat se ze svých traumat z dětství pomocí kvalitního psychologa, který se zabývá hloubkovou terapií. Od věci také není kvalitní kineziolog.

Láska: Lásku a vztahy tito lidé berou vesměs vážně. Jsou milující, ochranitelští, umí hluboce milovat. Potencionální partner by měl vědět, že jsou také velmi zranitelní, proto si někdy mohou stavět obranné mantinely ve formě nedůtklivosti. Pokud jim ublížíte, dokáží svými slovy zarýt hlubokou ránu.


Číslo dne 14 - čtrnáctého
Houževnatost, cílevědomost

Jednička - opět, silné, samostatné číslo, čtyřka - organizační talent a zemitost, nám dohromady dává složení, jejíž vibrace svému nositeli vtiskne životaschopnou a vnímavou pětku. Tito lidé mají rádi svobodu, jak v rozhodování, tak na poli osobního života. Není radno jim poroučet, stát za nimi se zdviženým prstem a říkat, co mají dělat. Většinou se Vám nepovede udělat z nich poslušného beránka se sklopenou hlavou. Jsou vesměs sami natolik rozhodní, že potřebují volné pole působnosti v podobě samostatného povolání, kde budou sami sobě pány. Tyto osoby také rády cestují, poznávají nové věci, nové kraje a jejich zvyky, proto pro ně není problém zbalit se a na neurčitou dobu vzdálit z dosahu svého domova. V této návaznosti, co se týče partnerského a rodinného života, by pro ně bylo vhodné usadit se a zakládat rodinný krb, až se v této oblasti dostatečně vybouří, mnohé poznají a jejich touha cestovat a poznávat stále něco nového a jinde se přeformuje ve větší stálost. Bývá to zpravidla až dosáhnou středního věku.

Číslo 4 má zemitou, zodpovědnou charakteristiku, pětka je však více nespoutaná, tudíž tato kombinace čísel může v dané osobě vyvolávat určitý osobnostní rozpor. Může v jejich chování vyvolávat vznětlivost, dokáží vybuchnout, jako sopka a někdy dost dlouho trvá, než se zklidní.
Jsou zpravidla hodně energičtí, proto se potřebují zaměstnávat stále novými podněty, jinak by se mohlo stát, že se začnou nudit.

Co se týče povolání, díky číslu 1, 4 a 5 mohou dosáhnout v podstatě v čemkoli poměrně velkého úspěchu. Dokáží hodně tvrdě a dlouho pracovat, mají mnoho nápadů a není u nich nouze o stále nové podněty. Na poli samostatně podnikatelském se cítí, jako ryba ve vodě. Ovšem, je třeba mít na paměti, že č. 4 dává svému nositeli určitou dávku vnitřní nejistoty a potřebují mít pod nohama pevnou půdu v podobě životní jistoty. Opora rodiny je proto pro ně důležitá.

"Negativa:" Pokud v jejich povaze převáží nepříznivá složka charakteru čísel jejich data narození, budeme před sebou mít nepříjemného a tvrdého diktátora, uzurpátora, který dá svému okolí zabrat. To nastane tehdy, pokud takový člověk nedokáže zpracovat rozpory mezi čtyřkou a pětkou, nebo se usadí příliš brzy a cítí se mít přistřižená křídla, která mu brání v rozletu a uplatňování potřeby jeho svobody.

Láska: Tito lidé umí hodně milovat, avšak jejich toulavé boty je často mohou odvádět z domova. Pro partnera člověka narozeného 14. je proto dobrou radou, občas mu v této oblasti ponechat určitou volnost, jinak by se mohl cítit, jako ve vězení, kde nemůže dýchat. Pro to, aby se rozhodl vstoupit do manželství musí potkat pro něj skutečně skvělého a mimořádného člověka. Z hlediska fyzické lásky - lidé s číslem 5 bývají zpravidla velmi zaměřeni a citliví na dotyky ...


Číslo dne 15 - patnáctého
Kuráž, dobrodružnost

Ctižádost, nezávislost jedničky a cílevědomost pětky, nám svým spojením dává citlivou šestku, která má potřebu silné harmonie. Na povrch by se mohlo zdát, že tito lidé jsou velmi silné osoby, které někdy mohou na druhé působit trochu tvrdým dojmem. Je to ovšem jen zástěrka. Čím tvrdší slupka, tím citlivější a měkčí jádro. Mnoho lidí se svou citlivost a zranitelnost v dnešním světě, kdy jeden nedůvěřuje druhému snaží skrývat. To je však velká škoda. Nenechte se proto zmást, pokud na Vás člověk narozen 15. dělá dojem tvrďáka. Je to jako s oříškem. Má pevnou a tvrdou slupku, jen proto, že uvnitř, pod slupkou se skrývá sladké a měkké jádro. Pokud se Vám podaří získat jeho důvěru, získáte v něm oddaného, spolehlivého a citlivého parťáka. Někdy ovšem může určitou dobu trvat, než se květ rozvine v lotos a tento člověk se Vám otevře. Pak to ale bude stát za to a jistě nebudete litovat. Pokud Vám na tomto člověku záleží a stojíte o jeho přízeň, vytrvejte.

Ve vztazích k druhým jsou tito lidé trochu odtažití a střeží si své soukromí. Tam uvnitř se ale skrývá velký dobrodruh, který, pokud dostane šanci, či popud k akci, najdeme v něm odvážnou a houževnatou stránku jeho povahy.
Číslo 6 jim navíc do vínku dává citlivost ochraňovat druhé, slaďovat, vylepšovat své okolí, mnozí mají umělecké nadání. Pamatujme, kde se objeví šestka, můžeme vždy očekávat vnitřní touhu po harmonii. Také vztah k rodinnému krbu budou mít tito lidé silně zakořeněn v povaze a jeho pevné zázemí je proto pro ně velmi důležité. Pokud v rodině toto zázemí chybí, nebo jsou v něm nějaké rozkoly, či nesrovnalosti, človíček s šestkou to vždy těžce nese. Jeho touha po harmonii je tak narušována a díky tomu u něj může docházet i k depresím.

Jinak jsou to vesměs lidé pracovití, houževnatí, pevní. Nedělá jim potíže pracovat jak v tvrdších podmínkách, tak jsou schopni bez problémů přestoupit do jiného vlaku, který na tomto poli jede opačným směrem a rázem se z nich stanou jemní umělci, kteří se v této oblasti dokáží pohybovat velice lehce a přirozeně. Dalo by se říci, že v tomto ohledu jsou všestranní. Stejné je to s jejich koníčky.

V oblasti povolání si mohou vybírat, jak z uměleckého směru, tak mohou přičichnout k práci s technickým zaměřením.

"Negativa:" Nedá se přesně říci, zda jsou to přímo nepříznivé stránky jejich charakteru, ale vzhledem k výše zmíněnému popisu jejich osobnosti je možno uvést, že nemálo lidí může na první pohled odradit jejich odtažitost a odstup, který si často zachovávají. Někdy také bývají přehnaně hrdí. Zde už záleží na houževnatosti osoby, která se s nimi chce seznámit. Zda jí bude stát za to, počkat si, až se jim člověk s patnáctkou ve dni narození otevře a ukáže své citlivé jádro. Hůře také snášejí stres.

Láska: Jsou citově založení a mají silnou potřebu něžnosti, hlazení a projevů náklonnosti. Vaše obhajoba - "Už to, že jsem s Tebou přece znamená, že Tě miluji," jim rozhodně stačit nebude. Potřebují také činy a fyzické projevy.


Lena 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama