- Celková očista organismu - krok 6. > očista krevní lymfy, odkyselení

1. října 2013 v 17:25 | Lena |  - Samoléčba

Tento krok očisty nám pomůže zbavit se různých odpadních látek, které se do našeho těla dostaly především mnohaletou nevhodnou kombinací stravy. Odpadní látky, které se během této doby pomalu ukládají v našem střevě začnou zahnívat, kvasit apd. a skrze něj prosakovat do celého organismu. Takový stav lze nazvat překyselením. Pro nás to znamená nízké hodnoty pH nejen našich tělních tekutin, které jsou důležité pro správnou a harmonickou funkci našeho organismu, kdy životodárným stavem jsou hodnoty zásadité, tedy zhruba 7-7,4. Zároveň, správné pH je také důležité pro náš psychický stav, lidé s překyseleným organismem mají větší sklony k depresím. A na okraj opět malá poznámka - pro absolvování tohoto kroku očisty je vhodné projít všemi jejími fázemi, počínaje krokem 1., jelikož odpadní látky budou skrze pročištěné tělo odcházet snáze. Lena

Základem této procedury je pocení, koupele a pití čerstvých, tedy zásaditých šťáv z citrusového ovoce, ředěných vodou. Kůra trvá 3 dny a během této doby nahradíme vypocené a střevem vyloučené odpadní látky z těla šťávou plnou enzymů, vitamínů, které našemu organismu vrátí zásadité hodnoty, tak důležité pro jeho život a funkci.


Co vše budeme potřebovat
Dávka všech ingrediencí na jeden den čítá zhruba:
- 900 g grapefruitové šťávy - tedy cca 6-8 grepů, záleží na velikosti
- 250 g pomerančové šťávy - cca 6-8 ks
- 200 g citrónové šťávy - cca 6-8 ks
- 2 l roztáté vody (2 l lahev s vodou vložíte na mražák, po zmražení necháte v pokojové teplotě roztát. Když je rozmražená, trochu z ní odlijete, tím ji zbavíte případných nežádoucích látek, které voda obsahovala a udržovaly se na povrchu. Mražení vodě dává "náboj" a zároveň ji částečně pročistí, takováto voda je i chutnější, mám to odzkoušeno - Lena)
- Lžíce Glauberovy, nebo kuchyňské soli > tu užijete pouze 1. den procedury

Postup:
- Alespoň týden před zahájením procedury se stravujeme vegetariánsky. Poté, první den zahájení kůry, ráno, nalačno vypijeme 2 dcl roztáté vody smíchané s 1 lžící soli. (Tento roztok stáhne jedovatý, lymfatický a ostatní nežádoucí odpad do našeho střeva, kterým se následně postupně vyloučí). Poté je vhodná návštěva sauny, ale je možno použít i teplou koupel, kdy jsme ve vaně zhruba 20-30 min.
- Každých 30 min pak pijeme 1 dcl směsi z ovocných šťáv, smíchaných s 1 dcl vody. Pijeme do spotřebování celé denní dávky. Šťáva na vzduchu rychle oxiduje, tudíž není od věci připravit si každou hodinu šťávu čerstvou, a to z 1 grepu, 1 pomeranče a 1/2 citrónu, nezapomeneme zředit vodou cca 1:1. Celkem vznikne cca 4 dcl tekutiny. Máme tak dávku na 1 hodinu.
- Večer si připravíme klystýr, a poté borovicovou lázeň, kterou si připravíme již den předem:
Pokud máte možnost, nasbíráte si 1-1,5 kg mladých borovicových větviček (zhruba 1 igelitová taška), půl hodiny vaříte a do druhého dne nechte louhovat. Hrnec se pak ale těžce umývá. Toto množství je určeno pro plnou vanu vody.
Pokud tuto možnost nemáte, pátrejte v bylinkářstvích.
Tato lázeň celkově posiluje, uklidňuje. Mimo jiné je také vhodná při nervovém vypětí, zánětech nervů, svalové obrně, kloubovém revmatismu.
Jinak tuto koupel můžete nahradit solí. Do plné vany nasypete 1-2 kg soli, nejlépe mořské, ale není podmínkou. Sůl krásně vytáhne z těla odpady. (Pamatujme: odpady vylučujeme vším, celé naše tělo, každý jeho pór "dýchá". Solná koupel mírně vysušuje kůži, ale skrze ni vytahuje z těla nečistoty a zároveň do organismu dodává minerály. Lena)

Následující 2 dny postupujeme stejně, mimo vnitřního užití vody se solí.

Celkové množství odpadních látek, které se vyloučí z těla tvoří zhruba 4 litry, při této 3 denní proceduře bude odstraněno 12 l lymfy prosycené odpady a nahrazeno 12ti l ovocné zásadotvorné šťávy. Krásně se detoxikujete. Při této kůře se nečistí jen odpad z lymfy, ale také jiné nežádoucí látky - např. odumřelé buňky, tkáně, uložený odpad z potravy. Tyto látky neodchází jen střevem, ale i kůží, plícemi, ledvinami, proto ty koupele, které odchod odpadu ulehčují.

Během procedury, i po ní se můžete cítit slabší. Čím více je váš organismus zanesen, tím silnější reakce může být.
Po ukončení této kůry by jste měli ještě několik dnů dopoledne jíst ovoce a zeleninu, či ovocné a zeleninové šťávy a jednou denně dietní bezmasé jídlo.


Přeji pěkný, čistý den :)

Krok 7. - očista cév > ZDE


.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama