- Olej z černého kmínu k posílení imunity, léčení rakoviny a jiných obtíží

15. září 2013 v 18:46 | Lena |  - Zdraví z přírody

Olej ze semen Černého kmínu, náš název je Černucha setá (latinsky Nigella sativa) se pro své léčebné účinky se měl užívat již ve starém Egyptě, v Asijských zemích a známy byly i na Africkém kontinentu.

Má regulační i posilující účinek na imunitní systém a obsahuje množství nenasycených mastných kyselin, proto se hodí jako podpůrný prostředek k léčbě mnoha onemocnění. Obsahuje hořčinu nigellin, která zmírňuje problémy s průduškami, alkaloidy, saponin melanthin, thimoquinon, silice, třísloviny. Mezi hlavními složkami jsou uváděny a lze jmenovat i kyselinu linolovou, kyselinu olejovou a kyselinu palmitovou, dále pak vitamíny A, B (1, 2, 3, 6), D, E, z minerálů Ca, Cu, Fe, K, P, Zn. Je používán i jako éterický olej.

Má výrazně působit proti rakovině, kdy podporuje sebedestrukci rakovinných buněk, u nádorů slinivky bylo údajně prokázáno jejich 80% buněčná smrt, u CFS, HIV, má antileukemické, antibakteriální, antimikrobiální, antivirové (CMV - cytomegalovirus), protikřečové, antimykotické, antioxidační, protisrážlivé účinky, je účinný proti parazitům, alergiím, senné rýmě, astmatu, ekzémům, nadýmání, trávicích a střevních potížích, podporuje peristaltiku střev. S úspěchem působí při diabetu, diabetické neuropatii, bolestivé menstruaci, uvolňuje křeče hladkého svalstva, snižuje hladinu LDL cholesterolu, povzbuzuje laktaci, je účinný při revmatoidní artritidě, vysokém krevním tlaku, bolestech žaludku, průjmech, celiakii, Crohnově chorobě, lupusu, zmírňuje plešatost, zlepšuje vykašlávání při zánětech průdušek, rozrušuje ledvinové a žlučníkové kameny.


Studie prokázaly snížení alergických reakcí při užívání tohoto oleje až o 70%. U studií na univerzitní klinice v Mnichově byly prokázány příznivé účinky u pacientů s astmatem, kdy při pravidelném užívání byly zmírněny, či dokonce odstraněny u zhruba 80% osob. (Lena - z mých zkušeností je jedním z projevů a příčin astmatu neléčená, nebo špatně léčená alergie, proto ta přímá souvislost mezi astmatem a alergií). U pylových alergií a dýchacích potížích se doporučuje malé množství tohoto oleje vmasírovat do části hrudníku a zad.


U kojenců a malých dětí je účinný při bolestech bříška (do 1 roku naředěný s jinými rostlinnými oleji). Ochraňuje celou řadu orgánů před destruktivním působením různých chemikálií, např. kadmia a olova, mezi ně lze jmenovat např. ledviny, žaludek, játra, srdce, mozek, dále pak mícha a buňky.
Hodí se k masážím suché a citlivé pokožky se sklonem k alergickým reakcím, pokožku přirozeně chrání a regeneruje.

Užívání
Preventivně: 1 lžička denně, smíchaná např. s medem, nebo čerstvou ovocnu šťávou, na lačno před snídaní.
Léčebně, např. u rakoviny: 3 lžičky denně

Podmínkou pro vnitřní užití je samozřejmostí olej v BIO kvalitě, za studena lisovaný, mimo malých dětí se nemá užívat smíchaný s jinými oleji.


Tento olej má příjemnou, typicky kmínovou chuť. Lze jej přidávat i do salátů, či jako koření k ochucení různých pokrmů.

Tento článek je informačního a inspirativního charakteru, v případě aplikace se poraďte s lékařem.


-


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jiří Král Jiří Král | E-mail | 16. května 2014 v 22:48 | Reagovat

Hezký den,paní Leno chci Vám moc poděkovat za radu a naději,jsem Jirka z M.Boleslavi,je mi 47 let,25 let jsem pracoval na 3 směnný provoz linkovou práci,víkendy hrál s kapelou,alkohol,špatný životní styl a životospráva.Spopusty let mě pálila dost žáha  a v noci se mi vracela kyselina ze žaludku přes jícen do krku,né pořád ale občas.Neřešil jsem to,protože jsem si myslel že je to špatné,že jsem se opět najedl a šel spát.Před 3 lety mě zažalo slabě tupě bolet na pravé straně hrudního koše směrem od hrudní kosti dolů,na sonu mi řekli že vše v pořádku,jen játra malinko zvětšená,ale v normě.Tak jsem to nechal být.Nyní v lednu se mi opět objevila menší tupá bolest za hrudní kostí,na sonu opět nic tak mě doporučil lékař na gastro- hadici.Tam jsem byl v březnu 2014.Našli mi 4 těžký stupen refluxe jícnu-zánět.Nasadil silná antibiotika a ve čtvrtek 15.5 jsem byl na kontrolní hadici,zánět víceméně ustoupil,ale byl tam schován krátký Baretův jícen.To není dobrá věc.Pevně věřím že histologie potvrdí negativní.
Moc mi pomohl doufat v naději váš článek o oleji z černuchy jako prevence i jako lék.Věřím v naději.NAJDE SE PROSÍM HODNĚ MOC NĚKDO-LÉČITEL,JAK A ČÍM POZASTAVIT AKTIVITU BARETOVA JÍCNU,ČI ČÍM ZLIKVIDUJI NEBEZPEČNÉ BUNKY V KRVY?ZATÍM PEVNĚ VĚŘÍM TOMUTO OLEJI Z ČERNUCHY.CHCI VÁM PANÍ LENO MOC PODĚKOVAT A VÁM VŠEM TÉŽ,KDO MÁ S TOUTO NEMOCÍ ZKUŠENOSTI A RADY JAK PŘÍRODNÍ MEDICÍNOU LÉČIT TENTO PROBLÉM.JIRKA Z M.B.  OLEJ JSEM SI JIŽ OBJEDNAL

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama