- Moudra a citáty > Matka Tereza a její pohled na svět + pěkná píseň

29. září 2013 v 15:14 | Lena |  - Moudra a citáty

Matka Tereza činila to, co má být pro každého člověka naprosto samozřejmá věc. Pomáhala a rozdávala svou lásku i pohlazení tam, kde byla zapotřebí. Kdyby tuto lidskou přirozenost uplatňoval každý, nebyla by na světě bolest a utrpení, hlad, války, neštěstí a spoustu dalších věcí, které utápějí vše živé do tmy smutku. Ostatně všechny tyto aspekty jsou pouze odpovědí a odezvou na nedostatek Lásky ... Chci se s Vámi podělit o krásná slova této krásné ženy. Jako mnozí z Vás je znám již dlouho, a proto, abych viděla totéž, co ona, nepotřebuji je číst. Ale přesto, vždy, když si je znovu prohlédnu, mám pocit, že jsem zase doma ... Tato slova jsou pro každého člověka tak přirozená a samozřejmá a vychází z každého z nás. To, co viděla a čeho si všímala přece vidí všichni. Není mi proto "jasné", proč je stále tolik lidí nechápe .. Lena


"Láska začíná doma; láska žije v domovech, a proto je dnes ve světě tolik utrpení a tolik chybí štěstí... Každý dnes vypadá hrozně uspěchaný, ustaraný kvůli lepšímu blahobytu a většímu bohatství a tak dále, takže děti mají velmi málo času pro své rodiče. Rodiče mají velmi málo času na sebe navzájem, a tak doma se začíná ničit světový mír."

"Myslím si, že svět je dnes úplně převrácený a tolik utrpení je tu proto, že je tak velice málo lásky v domovech a v rodinném životě. Nemáme čas pro své děti, nemáme čas na sebe navzájem, není čas, abychom se těšili jeden z druhého."

"Vidím Boha v každé lidské bytosti. Když omývám rány malomocného, cítím, že se starám o samého "Pána". Není to krásný zážitek?"

"Dnes není nejhorší nemocí malomocenství, nebo tuberkulóza, ale pocit, že člověk je nechtěný."

"Ve světě je větší hlad po lásce a ocenění, než po chlebu."

"Někdy si myslíme, že chudoba je jenom být hladový, nahý a bez domova. Chudoba těch, kdo jsou nechtění, nemilovaní a zanedbávaní, je ta největší chudoba. Tento druh chudoby musíme začít léčit ve svých domovech."


Bejrůt 1982, během bojů mezi izraelskou armádou a palestinskými ozbrojenými skupinami:
"Nikdy předtím jsem ve válce nebyla, ale viděla jsem hlad a smrt. Ptala jsem se (sebe sama): "Co cítí, když tohle dělají?" Nechápu to. Všichni jsou Boží děti. Proč to dělají? Nechápu to."

Leden 1991, dopis americkému a íráckému prezidentovi:
"Prosím, zvolte cestu míru. ... Krátkodobě mohou být vítězové a poražení v této válce, která nás všechny děsí. Ale to nikdy nemůže ospravedlnit a nikdy neospravedlní to utrpení, bolest a ztráty životů, které způsobí vaše zbraně."

"Objevila jsem paradox: když milujete, až to bolí, pak už to není bolest, ale jen víc lásky."


"Když je člověk nechtěný, nemilovaný, zanedbaný, všemi zapomenutý, to je myslím větší hlad, větší chudoba, než když člověk nemá co jíst."

"Nemyslete si, že aby láska byla pravá, musí být mimořádná. Je zapotřebí, abychom milovali neúnavně."

"Pokaždé, když se na někoho usměješ, je to úkon lásky, dar tomu člověku, krásná věc."

"Dobré skutky jsou články, které vytvářejí řetěz lásky."

"Buďte věrní v malých věcech, protože v nich spočívá vaše síla."

"Jsem malá tužka v ruce píšícího Boha, který posílá milostný dopis tomuto světu."

"Já se nemodlím za úspěch, já prosím za věrnost."

"Bylo by lépe méně slov; kazatelna není místo k setkávání. Co tedy máte dělat? Vezměte hadr a někomu doma ukliďte. Tím řeknete dost."

"Nespokojme se jenom s dáváním peněz. Peníze nestačí, peníze si lze sehnat, ale oni potřebují vaše srdce, aby je milovalo. A tak všude, kde jdete, rozsévejte svou lásku."

Následující slova naprosto korespondují s mým názorem. Bůh je v nás samotných, bůh jsme My, máme jej uvnitř, ale svůj vlastní střed rovnováhy nenajdeme ve spěchu dne, ale v náruči a harmonie přírody.. Všeho přirozeného, co nás obklopuje. Slovo ticho bych přeložila také, jako náš vnitřní KLID. Lena
"Potřebujeme nalézt Boha a jeho nelze nalézt v hluku a neklidu. Bůh je přítel ticha. Podívejte se, jak příroda - stromy, květiny, tráva - roste v tichu; podívejte se na hvězdy, měsíc a slunce, jak se pohybují v tichu... Potřebujeme ticho, abychom se mohli dotknout duší."

"Na konci svého života nebudeme "souzeni" podle toho, kolik jsme získali diplomů, kolik jsme vydělali peněz, nebo kolik jsme vykonali velikých věcí. Budeme "souzeni" podle: 'Byl jsem hladový a dali jste mi najíst. Byl jsem nahý a oblékli jste mě. Byl jsem bez domova a ujali jste se mě."

"Když chceme, aby lidé poselství o lásce slyšeli, musíme ho vyslat. Abychom uchovali lampu hořící, musíme do ní stále přidávat olej"

"Nečekejme na to, až vás někdo povede. Začněte sami, Člověk Člověku."


Matka Tereza


A na závěr se rozloučím známou a stále krásnou písní.
Žena, která ji zpívá to doma v dětství neměla lehké.
Při slovech "mama" si vzpomene na prožitky z tohoto období a propustí své emoce.
Píseň není ani tak důležitá obsahem slov, ale hloubkou emocionální roviny.
Věnuji ji všem lidem, včetně Terezy 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama