- Jak ušetřit spoustu peněz nejen daňovým poplatníkům

28. srpna 2013 v 20:41 | Lena |  - Zajímavosti

Tento člověk na fotografii se jmenuje Joe Arpaio a je šerifem jedné věznice v Arizoně nedaleko Phoenixu. Při prvním pohledu na něm neshledáte nic zvláštního. Ovšem, tento šerif se uvedl ve známost svým originálně novým pojetím, jak ušetřit svému zaměstnavateli a tedy také státu Arizona statisíce, možná miliony dolarů. Tento pán má za ušima, a tak přišel na důmyslné řešení, jak tuto záležitost vyřešit. Vytvořil věznici, kde delikventi nejsou umístěni v domech, ale bydlí a svůj trest si odpykávají v obyčejných stanech, které se svým vzhledem nijak neliší od jednoduchých polních ubytoven, ve kterých běžně bývají umístěni vojáci na svých rychlých cestách.


Co se týče stravování vězňů, na jídlo pro osobu a porci vydává o 20 centů méně a nechává si od nich za něj platit. Ve věznici jim zakázal kouřit a číst neslušné magazíny, či časopisy pro "dospělé", vyházel kulturistické nářadí a zatrhl všechny filmy s výjimkou filmů typu tzv. "G", které zaručují, že neobsahují hrubé nadávky a rouhání, extrémní násilí a sexuální scény - jedná se tedy o filmy pro děti. Ale nakonec televizi zrušil úplně, poté, co si všiml, jak se vězni radují ze smrti kresleného psa. Sám šerif říká: "Jsou ve vězení proto, aby splatili dluh společnosti a ne proto, aby si pěstovali svaly proto, aby pak napadali nevinné lidi, jen co vyjdou z vězení." Znovu také zavedl "skupinové řetězy" pro vězně, kteří zadarmo pracují na veřejně prospěšných pracech ve městě i v celém okrese a šetří tak peníze daňových poplatníků. Nedávno zavedl řetězy i pro potrestané ženy, takže ty si nyní nemohou stěžovat na diskriminaci.


Zatrhl jim také kávu, protože podle jeho slov má nulovou výživnou hodnotu a vyhazují se tím peníze daňových poplatníků. Když si vězni stěžovali, odpověděl jim: "Tohle není Carlton, nebo Ritz, jestli se vám tady nelíbí, tak už se sem víckrát nevracejte." Koupil také výukové lekce na pokračování historika N. Gingriche, z historie USA, jejíchž epizody se nějakým způsobem dotýkaly amerických věznic. Když se ho reportér zeptal, zda má také nějaké lekce z historie demokracie v Americe, odpověděl, že výukové lekce z demokracie, které by pro změnu zase jednou skutečně říkaly pravdu, by uvítal a že by dokonce mohly vysvětlit, proč je 95% vězňů v jeho vězení prvotrestaných - do jeho vězení se vrací jen 5% vězňů.
Když v létě v Phoenixu dosáhla teplota rekordních 47°C, tisková agentura AP vydala prohlášení, ve kterém bylo povoleno pro 2.000 vězňů, žijících za ostnatým drátem, kterým je obehnán stanový tábor v Maricopské okresní věznici, svléknout se do spodního prádla, tedy do vyfasovaných růžových trenek.


Několik dní poté se stovky mužů, oblečených do těchto trenek, bavilo ve stanu, v němž teplota dosahovala 53°C. "Tohle je peklo, jsme tady jako v peci" - řekl jeden z nich, jež strávil ve věznici 2 roky z celkového trestu 10 let, "to je nehumánní!" Joe Arpaio, který oblékl vězně do růžového prádla a přinutil je jíst boloňské špagety, neprojevil s vězni ani špetku sympatií: "Kriminálníci mají být potrestáni za svůj zločin - a ne žít v luxusu do doby, než budou podmíněně propuštěni, aby vylezli ven a znovu páchali další zločiny, takže se vrátí zpátky a budou tu žít za peníze daňových poplatníků a budou si užívat věcí, kterých si mnozí poplatníci nemůžou dovolit." V den, kdy si vězni stěžovali na horko ve stanech, jim všem také řekl: "V Iráku je v tyhle dny teplota kolem 49-55°C a naši vojáci tam jsou taky ve stanech a musí celé dny pochodovat na pálícím slunci v plné polní, jsou pod palbou, a to přesto, že nespáchali žádný zločin jako vy."
O tomto šerifovi také kolují informace, že se podílel na zatýkání ilegálních přistěhovalců a jeho metody jsou velmi tvrdé. Jak je to s tou tvrdostí, nebo ne, to ovšem ví jen on sám a jeho kolegové.
Joe Arpaio byl do pozice šerifa zvolen mnohokrát po sobě ...

-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama