- Kate Moss svou celulitidu předvádí na molech - modelkou ve 40? Proč ne

21. srpna 2013 v 23:53 | Lena |  - Žena, modeling jinak

Kate Moss je známá svou velmi štíhlou postavou, díky které odstartovala novou vlnu nového živočišného typu modelek tzv. waif look, tedy přeloženo a mírně řečeno, něco ve stylu vagabond, zanedbanec. V letošním roce oslavila 39 let a čtyřicítka pomalu klepe na její modelkovská záda. Nebudu psát o jejích aférách, ani o nezdravých návycích, ke kterým v této branži přičichne nejedna modelka. Ostatně, za toto jednou bude splácet úroky.. Ale? Mne zajímá právě ta její neotřele drzá živočišnost, která společným spojením s její drobnou a štíhlou postavou vytváří zajímavě originální kontrast.

Co si budeme povídat, zrání a stárnutí je přirozený proces a proudu času se nedá konkurovat. Zrajeme všichni, bez výhrad. A zrají a stárnou i modelky, u kterých je v podstatě jejich tělo hlavním zdrojem obživy, čili je také v jejich zájmu náležitě se o něj starat. A Kate? Ta to bere s lehkostí sobě vlastní. Není to zase tak dávno, kdy se na jedné módní přehlídce drze a v plné parádě předvedla a ukázala celému světu celulitidu, která byla právě v rozpuku na jejích nožkách a zadních hýžďových partiích. Tyto fotografie jsou plným důkazem. Nejsou pořízeny "včera" a tedy již nevoní novotou, ale jsou stále aktuální. Mrkněte.Nějaké námitky? Připomínky? :) Ano, z určitého hlediska by se tento krok dal brát jako nepřípustné společenské faux pas. Ale Kate si z toho evidentně nic nedělá. A víte co? Mi se to na jedné straně líbí. Ano, člověk má o sebe dbát, aby vypadal k světu, ale nic se nemá přehánět a jít do krajnosti, tak, jak to někteří dělají. Denně se prohlíží před zrcadlem a s každou novou vráskou utíkají pro dávku jedovatého botoxu a podobně. Já osobně celulitidu zatím nemám, cvičím, a pokud bych měla vyrazit na molo, zamakala bych na sobě. A kdyby se ta mrška celuška přeci jen objevila, nedělala bych z toho sice velké drama, ale rozhodně bych jí dala na frak a ukázala, že na mých nohách pro ni není místo, alespoň ne v takové míře, jako u Kate. My ženy v tomto ohledu máme pleť jemnější, a proto snáze podléhá změnám tohoto typu. Ovšem, Kate je prostě "svá" a jede dál. Nicméně, zde vyvstává otázka, zdali svou celulitidu vystavuje z hlediska poučného, tedy chce ostatním ženám předvést a ukázat, že jejich přehnaná péče o tělo hnaná do krajnosti není na místě a jsou prostě ženy jako ostatní a lidé, kteří mají nárok na nějaký ten "nedostatek", jelikož je to přirozené, nebo se jedná o jakýsi projev zoufalství ve smyslu nedbalé péče o její vzhled, stylem, kašlu na to. Pokud je pravým důvodem první výše zmíněná varianta, pak Kate fandím. Pokud druhá, je hodna politování. Jak to je ovšem ví jen ona sama.

Ale přesto. I přes svůj věk nevypadá špatně a nadále je žádanou modelkou. Stejně, jako např. naše Tereza Maxová, nebo Síma Krainová. Jsou to dámy středního věku a stále jsou in. Mi osobně jsou k smíchu různé narážky některých náctiletých nanynek, či holek věkově něco málo 20+, které mají rýpavé tendence k tomu, že si modelka v těchto letech hledá novou agenturu a podobně. No a? Ono to většinou dopadá tak, že ta děvenka, která se druhým vysmívá na to většinou nemá a pokud dosáhne věku, ve kterém jsou nyní výše zmíněné dámy, tak nevypadá ani z poloviny tak dobře. A další věc - tato společnost ženám vnucuje, že s první vráskou, která se jí objeví u koutku oka, či na čele se musí přinejmenším stydět až do morku kostí, zabalit do deky, aby na ni nebylo vidět a zavřít se mezi čtyři zdi, protože přirozené zrání pleti je v této společnosti s převrácenými hodnotami naprosto nepřípustné a podle vzhledu kůže se posuzuje kvalita člověka...
Takže Kate, v tomto ohledu Tě vcelku respektuji, jsi to prostě Ty.

Nenalíčená Kate - není to tak špatné,
akorát se mračí kvůli sluníčku

Nyní malinko odbočím. Já osobně fandím ženám i modelkám, nyní již nehovořím o Kate, ale o dámách pocházejících z našich krajů, které i skrze svůj věk vypadají dobře. Ve dvaceti je samozřejmé, že holka "vypadá", aniž by pro to cokoli musela udělat. Ve čtyřiceti, padesáti a výše, to už je zasloužené, taková žena o sebe musí více dbát, a pokud je to vidět, klobouk dolů. Navíc je nutno přihlédnout a vzít v potaz skutečnost, že tyto ženy většinou mají za sebou minimálně jeden porod a všechny tyto aspekty na kráse těla také nepřidají. Takže - ne dvacítky, ale takovéto dámy si zaslouží úctu a obdiv.
Mimochodem, nedávno jsem navštívila známou, která vede fitko a u jednoho stroje s noblesou namáhala své svalstvo dáma zralého věku. Mé kriticky bystré oko naskenovalo celou její tělesnou schránku. Vypadala velice dobře - upravená, šmrncovní účes, jemné líčení, postavou tak akorát. Tipovala bych jí suma sumárum 60 let. Daly jsme se do řeči a díky tomu jsem získala info o jejím skutečném věku. Vážení, ta dáma měla na krku sedmdesátku.

Čili, shrnuto, podtrženo. Dámy jakéhokoli věku mohou být fit a in, pokud chtějí.

A zde ještě nedávno nafocené fota Kate. Ano, je profesionálně nalíčená, upravená, retuše a podobně, ale ty se dělají modelkám všeho věku. Je to sice škoda, tak se zastíní jejich přirozenost a na výsledné fotografii je pak spíše loutka konzumního světa, než skutečná žena, ale chci ukázat, že i se čtyřicítkou na krku je možno vypadat k světu.


Fota: isifa. com

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama