- Klíč ke štěstí /2/ - pročistěte energetický prostor vašeho bydliště

25. srpna 2013 v 22:49 | Lena |  - Kódy a Klíče osobně

Pokud se přestěhujete do nového bytu, zejména, obýval-li jej někdo před Vámi, nebo se chcete cítit lépe ve Vašem bydlení, pracovně, nebo místě, kde se déle zdržujete, rozhodně není na škodu tento prostor pročistit. Předměty, lidská energie, emoce, to vše jsou veličiny, které v tomto prostoru zanechávají své otisky a mohou působit na naši náladu.


Určitě se Vám již nejednou stalo, že přijdete k někomu na návštěvu, nebo jedete na nějaký výlet na zajímavé místo, zámek, hrad a cítíte se tam skvěle, příjemně, volně, nebo jste naopak nervozní, stísnění. Záleží na tom, jaké předměty toto místo, či místnost obklopují, jací lidé tam žijí, nebo žili. Pokud na daněm místě, či v bytě docházelo k hádkám, rozepřím, či jiným nepříznivým jevům, zůstávají tyto energie v daném prostoru tzv. "viset" a mohou působit na své okolí, vnímají je zejména zvířata, ta jsou přirozeně citlivá, ale i vnímaví lidé. A pokud někdo nemá přímý pocit, že se někde cítí dobře, nebo jinde zase naopak hůře, pak může být zablokován, ale to neznamená, že by tyto energie nebyly přítomny. Tato osoba samotná zmíněné energie vnímat nemusí, ale její podvědomí si je "uvědomuje". A pokud jsou dané energie nepříznivé, takový člověk pak může být roztěkaný, nervozní a podobně, aniž by si sám uvědomoval a chápal skutečnou podstatu svého chování.
Proto je vždy lepší, zejména v prostorách, jež často obýváte trochu udělat pořádek a vyčistit je, aby se Vám lépe dýchalo.


Zde je několik funkčních návodů
1. - Velmi dobře čistí energetický prostor obyčejná sůl. Mám to vyzkoušeno. Má tendence nasakovat nepříznivé vibrace. Vhodný způsob je do všech rohů každé místnosti umístit papírovou krabici, či tácek s kilogramem soli. Doba působení odpovídá zhruba 1 týdnu na kilogram soli, tedy, pokud v jedné místnosti se čtyřmi roky máme 4 kg, ponecháme působit měsíc. Po tomto časovém úseku je nutno sůl vyhodit, a to jednoznačně. Pro šetřílky > sůl do sebe natáhne spoustu nežádoucího a je tím znehodnocena, tudíž prosím, již ji na nic nepoužívat, to by bylo totéž, jako by jste používali pomeje po umytých oknech, která se nečistila minimálně 1 rok. Vždy vynést z domu, do odpadu, který odváží komunální služby.
Je možno stejný postup opakovat i několikrát a několik měsíců po sobě, nebo, jak uznáte za vhodné, jak "to" Vy budete vnitřně cítit.
Někdo si také vkládá pod postel 10-40 kg soli, která vyčistí matraci od nepříznivých emočních zážitků, kterých se někdy zbavujeme a prožíváme ve spánku. V prvních dnech spaní pod takto opatřenou postelí se může objevit i naše energetické čištění, kdy se může zhoršit náš stav, v podobě bolestí hlavy, nebo pocitů, jako bychom byli nemocní. Takovéto pocity se nezřídka projevuji při jakémkoli čištění, i při zdravotních postupech, které používáme při různých očistách organismu, kdo jimi prošel, jistě mi potvrdí.
Zde opět platí - 1 kg soli odpovídá týden, čili dobu ponechání soli pod postelí násobíme jejím množstvím.
Jeden z následujících tipů je také posypat koberec solí, nechat působit přes noc, ráno povysávat a sáček z vysavače vyhodit do popelnice.
Vhodná je jakákoli sůl, velmi dobrá je mořská, ovšem čistá, přírodní, bez jakýchkoli přísad.

2. - Vhodný je také krystal křišťálu, který harmonizuje prostor. Zavěšen uprostřed okna obytný prostor rozjasní. Je možno jej také umístit doprostřed tmavší místnosti, někdo také umisťuje 4ks zhruba 1 cm velkých křišťálu do každého rohu místnosti.
Je třeba je také čas od času pročistit pod proudem studené vody, cca 5 minut, nebo na noc naložit do vody se solí, poté opláchnout pod čistou vodou. Pokud kamínek praskne, nebo změní barvu, je to znamením, že se vyčerpal, pak je nutno jej odstranit, poděkovat za jeho službu a vrátit Matce zemi, tedy vložit do hlíny. Po nějakém čase se může zotavit, kdy půda z něj vše nevhodné vytáhne.

3. - Vonné tyčinky také vcelku pročistí prostor. Nejlepší jsou přírodní, ručně vyráběné. K těm mám tip, jež mi před lety předal jeden mistr bojových umění. Vymačkáte citrón a jeho šťávu prsty nanášíte na tyčinku tak, aby nebyla ani příliš mokrá, ani suchá. Necháte proschnot. Po zapálení tyčinek prostor opusťte a po jejich vydoutnání dobře vyvětrejte.

4. - Někdo také používá zrcátko Ba gua, které se zavěsí volně do prostoru, nejlépe před domovní dveře, nebo do předsíně nade dveře. Tam proudí nejvíce energie z "venku". Jedná se o osmihranný dřevěný předmět s kruhovým zrcátkem uprostřed. Kolem něj jsou nakresleny trigramy, uspořádané do obrazce Ba gua Ranných nebes a na jedné straně také bývá zobrazen symbol jin jang. Zrcátko by nemělo být ploché, ale vypouklé ven, nebo vyduté dovnitř, aby nepříznivá energie přicházející k němu byla přesměrována jinam. Čili, v podstatě ochraňuje tím způsobem, že svou plochou odráží zpět případnou nepříznivou energii směrem pryč od Vašeho příbytku. Může se stát, že v prvních dnech bude hodně rotovat, jelikož odráží energie, jež se u Vás nahromadily a které vašim bytem prochází. Poté, co si s nimi poradí dojde k uklidnění a čas od času se přetočí, pokud zrovna odráží nějakou další nepříznivou vibraci.

5. - Velmi citlivé na nepříznivé a rušivé energie jsou zejména děti. Pokud se v noci budí, převalují, mají špatný spánek, nebo Vy samozřemě také, můžete mít byt narušen těmito zónami, a pak rozhodne není na škodu nechat si jej proměřit odborníkem. Někdy pomůže změnit umístění postele, někdy jsou nutné jiné zásahy.
- Pod obytnou místností, či domem také může být "otevřená" tektonická deska, nebo nějaký otevřený prostor, nacházející se v Zemi, skrze kterou/ý proudí různé energie.
- Pokud máte v bytě pocit vlhka, příčina nemusí být v nedostatečném větrání, ale je možné, že máte pod domem vodní žílu. V takovém případě můžete mít problémy s bolestmi kloubů, zejména kolen, které/á jsou průvodním znakem určité nedostatečnosti ledvin, jež mají souvztažný vztah k vodě.
- Pozor na průvan, nikdy v něm nespěte, řádně ucpěte průduchy mezi dveřmi, okny apd. Průvan nám nesvědčí, a pokud jejho působení budete vystaveni delší dobu, mohou Vás začít bolet klouby, kosti a mohou se objevit i jiné problémy.
- Pokud máte doma kočku, nebo psa, sledujte jejich chování. Tam, kde si lehá pes jsou zóny vhodné pro nás, čili zde můžete umístit postel apd. Naopak kočka vyhledává místa, která nejsou pro nás vhodná. Kočičky fungují jako "rezonátor", pokud jste nemocní, či Vás něco bolí, kočka si Vás očichá, obejde, vyhodnotí a k místu, které se jí nelíbí si lehne a začně příst. Bolest, která je příznakem nerovnováhy v energiích (nemocí) z Vás vytáhne.
- Bydlení v panelákovém bytě nás okrádá o zdravě proudící energii, jelikož v jeho zdech jsou kovové části, navíc beton nedýchá. Není to sice jednoduché, ale opravdu nejlepší je vystěhovat se pryč. Samozřejmě, ne vždy je možnost.
- Před domem který obýváte, ať je z jakéhokoli materiálu, tím spíše, pokud se jedná o výše zmíněný panel, má vždy stát strom, nejlepší je samozřejmě větší množtví. Ty nás propojují s energií Země.
- Dříve lidé více dbali a ctili přírodní, tedy přirozené zákony. Pokud stavěli dům, sledovali např. domácí skot, krávy, kde si lehají. Na takové místo pak umístilti dům, neboť měli jistotu, že se tam vyskytují příznivé zóny. Pokud tedy máte v plánu stavět, nechte si proměřit pozemek odborníkem, můžete si tak ušetřit mnohé zdravotní problémy.


S přáním hezkého dne Lena

Vraťte se také ke kroku prvnímu, je to opravdu důležité, jejich účinnost
je plnohodnotná, pokud se postupuje hezky popořádku, od začátku.
- Chráněno autorským právem -.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama