- Klíč ke štěstí /1/ > odstraňte z bytu vše, co tam nepatří

13. srpna 2013 v 19:46 | Lena |  - Kódy a Klíče osobně

V následujících dílech kroků ke štěstí si dovolím uvést několik vlastních tipů, které se v minulosti mi, i lidem, kterým jsem je doporučila a vyzkoušeli je, osvědčily. Je mi jasné a věřím, že pro nemálo z Vás tyto kroky a opatření nebudou ničím novým a v běžném životě je používáte. Vím ale, že jsou mezi námi i tací, jež ještě tyto "základní" aspekty hodně podceňují a dělají velikou chybu. Zejména těm budou tedy následující doporučení určena. Pokud chceme být spokojenější a šťastnější, musíme začít od základu, prvního schůdku, abychom, až jej překonáme mohli na pomyslných schodech našeho života stoupat po dalších, náročnějších. Schody se nedají přeskočit. Pokud přeskočíme ten první, základní, protože si myslíme, že na něj nepotřebujeme stoupnout, po čase zjistíme, že nám něco chybí a stejně se k němu budeme muset vrátit. A co představuje ten první schod? > Udělat si nejprve pořádek v okolí, jež nás obklopuje. Pak budeme mít větší pořádek i sami v sobě, bude se nám lépe dýchat, a tím budeme vnášet do svého okolí a prostoru, který obklopujeme my, větší pohodu. A naše okolí to bude vnímat ve formě příznivých vibrací. Je to tak.

Člověk si kolikrát položí otázku, jak být šťastný, co potřebujeme, abychom byli spokojenější.. Zdraví? Ano. Lidi kolem nás, kteří nás mají rádi? Ano. Někomu tyto dva aspekty naprosto stačí. Někdo potřebuje víc.. Ale je zde ještě něco, něco, co ne každý tak úplně vnímá. Je to ukryto v prostoru, který nemůžeme vidět očima, tedy základním smyslem, ale vnímají jej citliví jedinci, u těch méně citlivých jejich podvědomí, ale vnímáno je vždy, vědomě, nebo nevědomě. Hovořím o prostoru, který nás obklopuje, mnoho lidí jej nazývá prostě jen vzduch, okolí..Uvedu příklad. U některých svých známých jsem si všimla, že jsou nějakým způsobem nervozní, roztěkaní, nesví, neceliství, roztříštění. Důvodů proč může být samozřejmě více, stres, nemoc, neshody v partnerských vztazích a podobně. To rozebírat nebudu, není to dnešním předmětem zájmu. Ale je zde právě ten "neviditelný" prostor, který nás obklopuje a jehož vibrace vnímáme, někdo více, někdo méně. Je tady, je s námi každý den, dělá nám neviditelného, tichého společníka, ať chceme, nebo ne. Proto se s ním musíme seznámit.
Zjistila jsem také, proč jsou ti lidé tak roztěkaní. Nemají pevnou půdu pod nohama. Protože místa, ve kterých se pohybují nejčastěji a tráví v nich nejvíce času, zejména domov, nebo práce, pracovna, nemají uvedena do pořádku.

1. V obytných místnostech mají zbytečně mnoho nepotřebných věcí. Na skříních plno sošek, na stěnách spousty obrázků, na stole plno lejster. Starý stůl, který jim dal kamarád a je jim ho líto vyhodit. Ve skříních spoustu leta nepoužívaného šatstva, co kdyby se jednou hodilo. Strašně moc květin, díky kterým se pořádně nedá procházet. Ve sklepě plno starého "harampádí", co kdyby se jednou hodilo. A spoustu dalších věcí. Pozor, nejsou to žádní nepořádníci a bordeláři. Prostě jen - mají kolem sebe strašnou spoustu nadbytečných věcí.
Jenže všechny ty věci vyzařují do prostoru energii, vibrace. Čím více věcí, tím více vibrací, "informací". Navíc, ne každá zakoupená, či darovaná soška, obrázek a podobně musí vyzařovat příznivé vibrace. Ten, kdo danou věc vyrobil, nebo měl u sebe do ní vtiskl svou energetickou informaci a pokud byl nemocný, ve špatné náladě, zlý, či agresivní, tohle vše se do té věci vsákne a následně vyzařuje do okolí a jeho prostoru. Tedy, čím více věcí, tím více chaosu.

A také poznámka - kulaté věci vyzařují více hladivou a pro nás příznivější energii. Věci s ostře zakončenými hroty, tedy ve tvaru kostky, obdélníku mají více ostrou a méně příznivou energii. Proto je vždy vhodné, dané tvary např. při zařizování bytu sladit tak, aby neobsahovaly pouze jeden prvek. Pokud máme hranatý nábytek a sedačku, na stěnu umístíme kulaté obrázky, do vitrin vložíme sošky, sklenice se zakulacenými prvky. Pokud nábytek disponuje kulatými tvary, můžeme prostor doplnit hranatými obrázky apd. Energie se tak vyrovnají a garantuji Vám, že v takovém prostoru se budete lépe cítit a budete více uvolnění. Je to jako jin a jang. Žena - muž. Noc doplňuje den. Žena doplňuje muže a naopak, jeden bez druhého není úplný. Protiklady se navzájem doplňují..
Někdo tuto "metodu" nazývá umění feng - shui, já osobně ji nenazývám uměním, ani ji za umění nepovažuji, beru to spíše jako přirozenost každého a mám pro tento styl svůj vlastní název - HARMONIE. Jednoduché.

2. S těmi známými jsme v minulosti udělali takový experiment.
- Měli zájem zlepšit své bydlení. Nejprve jsme tedy vyklidili sklepy. Vše se vyneslo ven. Protřídily se věci, které nejsou potřebné, ty se vyhodily, nebo prodaly, darovaly. Zhruba polovina věcí skutečně nebyla potřebná a zbytečně zabírala místo. Sklepní prostory se vyčistily, vymalovaly a následně zaplnily zůstatkem protříděných věcí. Paráda. Sklep znovu dýchá, má k tomu prostor. Majitelé si pochvalují, že je v něm více místa a lépe se jím prochází, je celkově přehlednější.

- Spodní prostor domu, (bytu) tedy dýchá. Nyní se pouštíme do bytové části, abychom ji osvobodili od okovů velkého množství věcí. Vše je pečlivě protříděno, nadbytečné vyřazeno. Vyřadilo se zhruba 30-40% věcí, včetně květin, některé si rozebrali rodinní příslušníci, některé samozřejmě zůstaly. Květiny jsou moc fajn, ovšem, všeho moc škodí. Dávají mnoho vlhkosti, ve dne vydávají kyslík, v noci naopak kyslík odebírají a vydechují kysličník uhličitý.

Pro oblečení platí nepsané pravidlo - pokud určitý druh oděvu více, než dva roky nevezmete na sebe, je obrovská pravděpodobnost, že jej neobléknete již nikdy. Zbavte se jej, bez milosti.

- Vymalovalo se, v jednom pokoji jsme změnili barvy, neboť byly v černo-červených tónech (černá, příliš smutná, červená podněcuje a pokoj je určen ke spaní, proto má být laděn v příjemných, uklidňujících odstínech, v tomto případě jsme zvolili hráškově zelenou v kombinaci s bílou, nábytek byl bílý, původní).
Postel, která byla umístěna hned naproti dveřím jsme přemístili > dveřmi se prochází a proudí jimi rovněž energie (nestálá), která není vhodná ke spánku.
Ještě poznámka - co se týče barev a jejich kombinací, kombinovat se mají nejvíce tři barvy, neboť, pokud je jich více, působí chaoticky a především nevkusně. To platí, jak při zařizování domova, tak v oblékání. ;-)
Zrcadlo z pokoje se odstranilo, neboť má tendenci propouštět různé bytosti z "jiného světa" a celkovou energii prostoru určitým způsobem "narušuje".

Vše se uklidilo, vyčistilo, vše je voňavé, má své místo, nikde nic nepřebývá. Prostory místností působí velmi vzdušným dojmem a dostaly nový náboj, dýchají životem. Původní těžkost, která dusila své obyvatele je ta tam.
Po nějaké době se tito mí známí více uklidnili, již nemají chaos v místě, kde nejvíce pobývají, a který se tím pádem přenášel i na ně, tudíž zmizel i chaos v nich samotných. Udělali v podstatě něco podobného, jako když si uděláme pořádek ve svém těle. Zbavíme jej nánosů, toxinů a ono najednou pracuje, tak, jak má, uvolní se a začne "dýchat"..

Tito mí známí tedy učinili základní krok, jdou vstříc životu a dál, neboť nyní již mají pevnou půdu pod nohama. Domov je přístav.

Tímto příkladem ze života jsem si dovolila ukázat cestu těm, jež žijí obdobným způsobem v podobně zařízených bytech, či domech. Není třeba tento aspekt podceňovat. Okolí, jež nás obklopuje skutečně ve značné míře ovlivňuje naše vnímání a následně i chování. Chaos, zmatek Vás stahuje směrem dolů, pořádek, klid a harmonie nadlehčuje, vylaďuje a posouvá vzhůru.

Na závěr bych se mohla rozloučit větou, která mne nyní napadla a zní:
" Ukaž mi, jak bydlíš a já Ti řeknu, jaký jsi. "
Tím jsem řekla vše..
Krásný den


Jedním z nejkrásnějších zvuků je zvuk šťastné a spokojené duše
Lena- Článek je chráněn autorským právem -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama