- Charakteristika člověka - čísla dne v datu narození > 4., 5., 6.

26. srpna 2013 v 20:59 | Lena |  - Numerologií k porozumění osobně

Číslo dne 4 - čtvrtého
Přesnost a praktičnost

Toto číslo je "zemité" a tudíž i lidé, jejichž den narození spadá pod toto číslo jsou poměrně klidní, působí vyrovnaným dojmem a vypadá to, že je jen tak něco nerozhází. K řešení problémů přistupují metodicky, s rozvahou a když si v něčem nejsou jistí, vyhledají si o dané věci různá fakta, aby byli více v obraze a měli z čeho čerpat.
Pokud potřebujete chápavého posluchače, nebo se o někoho chcete opřít, tento člověk Vám nabídne své zemité rameno, které je pevné. Nabídne Vám také spolehlivost, rozumové uvažování, praktičnost a jistou dávku účastenství. Mezi takovými lidmi můžete nalézt dobré kamarády, kteří málokdy zklamou vaši důvěru. Jejich prakticky analytické myšlení Vám také pomůže, pokud máte problém, danou situaci vyřešit a málokdy budete jejich závěry zklamaní.
Zřídkakdy se do nějaké věci pouštějí po hlavě, či nepřipraveni, naopak mohou překvapit mnoha vědomostmi v dané oblasti, která je předmětem řešení. Většinou jsou rádi, když mohou být připraveni předem a všechny taktiky si řádně promysleli.
Lidé narozeni 4. bývají také stálí, jak ve svých citech, tak názorech a většinou se také drží při zemi. Pracují systematicky, sice o něco pomaleji, než někteří jiní lidé, ale za to, pokud se něco naučí a získají v tomto oboru, či oblasti pevnost, stabilitu a více si věří, bývají zpravidla velmi dobří a málo kdo je překoná.
Co se týče majetku, v tomto ohledu mohou svou pracovitostí, systematičností, pomalu, ale pevně, krůček za krůčkem dosáhnout vysokých hodnot. Jelikož čtyřka je číslo fyzické, raději pracují manuelně a bývají dosti zruční a fyzicky zdatní, někdy doslova až dříči.


Přestože mají rádi společnost, samotě se vůbec nevyhýbají, naopak, nepůsobí jim problém a leckdy ji i vyhledávají. Tito lidičkové mívají mnohá nadání, ale často mají tendenci nevěřit si, svým vlastním silám a schopnostem. Někdy mohou působit tichým dojmem a zcela se otevřou zpravidla před lidmi, jež mají rádi a kterým věří.

Osoby narozené 4. bývají zdatnými právníky, pracovníky v účetnictví a dobrými, někdy také přísnými, ale lidskými šéfy.

"Negativa:" Čtyřky si docela málo věří, přestože k tomu nemají důvod, jelikož jsou zpravidla šikovní. V tomto ohledu někdy bývají zcela nepochopitelní. Proto potřebují tolerantního a silného partnera, který je bude podporovat. U některých jedinců se čtyřkou se může objevit sklon k velmi přísnému jednání vůčí druhým, které může vést až k určité despotičnosti a přehnanému puntičkářství. Pokud naopak mají necitlivého a despotického partnera, jejich sebevědomí je doslova na nule a mohou působit dojmem ustrašené osoby bez vlastní vůle.

Láska: Lidé se čtyřkou patří k těm stálejším a věrnějším, v tomto ohledu je samozřejmě nutno přihlédnout i k jiným číslům v datu narození a jejich charakteristikám, ale tato vlastnost bývá víceméně pravidlem. Pokud ovšem hledáte ranaře, který je spontánní a jdou do všeho s vervou, pak zde příliš neuspějete. Pamatujme, čtyřka je zemitá, tyto vlatnosti bychom spíše našli u jiných jedinců. Ale čtyřky zase dokáží poskytnout rodinné zázení, důvěru, spolehlivost, citlivě Vás vyslechnou.


Číslo dne 5 - pátého
Svoboda a smysl pro humor

Osoby narozeny pátého milují svou svobodu a určitou nezávislost. Nerady se někomu podřizují, a pokud jim někdo bude rozkazovat, jednat s nimi nadřazeně, nebo mít tendenci organizovat jim život, zpravidla narazí na vlnu odporu a rebelství. Někdy se mohou jevit jako nevychovatelně tvrdohlaví.
Pětky tedy bývají samostatné, silné osobnosti, jež mají rády svůj prostor. Rády organizují a bývají také někdy panovačné, možná až nepříjemně.
Tito lidé jsou otevření různým názorům a dovedou na ně pohlédnout z různých stran a úhlů. Bývají zpravidla upřímní, a pokud jste si získali jejich důvěru a váží si Vás, pak tyto názory budou i respektovat. Zajímají se o mnoho různých věcí, a pokud jste podobného ražení, můžete si s nimi rozumět.
Také se nezřídka setkáváme s osobou narozenou 5., která je velmi odvážná, dosti často říkají věci otevřeně na rovinu, mívají mnoho energie a přitahují je lidé s podobnými vlastnostmi.

Nemalá vnímavost vůči různým aspektům života a otevřenost různým myšlenkám také bývá jejich charakterovým rysem. Milují inspiraci a díky tomu ji dokáží rozvinout, zpracovat a sami se tak mohou stát inspirací ostatním. Něco uvnitř nich samotných je žene vpřed, jsou pokrokoví, podnikaví a vynalézaví. V určitých ohledech také bývají neuchopitelní a na druhé mohou dělat dojem, že nemohou v životě pevně zakotvit, jelikož jdou stále za novým, nepoznaným, hledají pravdu, vyvíjí se a formují.
Disponují značným smyslem pro humor a pokud je nebudete omezovat, můžete s nimi zažít mnoho legrace na mnoha úrovních. Jejich myšlení bývá nezřídka originální, v některých oblastech vymýšlejí nové postupy a metody.

Tito lidé mohou vyniknout jako samostatní podnikatelé, a to v mnoha oborech. Pokud by měli pod někým pracovat, pak většinou nejsou spokojeni.

"Negativa": Pokud se lidé narozeni páteho nechají ovládnout nepříznivými aspekty, které mohou vyjít na povrch a převládnout, pak mezi takovými nalezneme jedince s nedůtklivým, nervozním chováním, se sklony k náladovosti a výbušným projevům. Jejich nezávislost může narůst do obrovských rozměrů a stanou se naprosto nepochopitelní, bez jakéhokoli respektu vůči ostatním. Mohou se z nich také stát lháři, manipulanti a podvodníci.

Láska: Budou si rozumět s lidmi stejného ražení, tudíž se samostatnými osobami, které na nich nebudou závislé, nebo žárlivé, či majetnické. Pokud jste tedy silné osobnosti, budou Vás respektovat a vážit si Vás. Pro jejich neuchopitelnost ale někdy nebudete mít jistotu, že po vašem boku zůstanou napořád.


Číslo dne 6 - šestého
Citlivost a soulad

Zrozenci, jejichž číslo dne je šest jsou velmi citliví, citově založení, jemní, mají velký smysl pro rodinu a umění. Zde je tedy patrné, kudy se bude ubírat charakter jejich povahy. Půdu pro své sebevědomí potřebují čerpat z rodinného kruhu a čím je soudržnost rodiny silnější, tím lépe pro ně. Důležité je také, aby mohli čerpat ze silného a pevného základu rodiny již od dětství. Pokud tomu tak není, může se to odrazit v jejich životě v dospělém věku. Jelikož tito lidé v sobě nosí určitou nedůvěru ve své schopnosti, pevné zázemí jim může napomoci toto mínění zmírnit. Přestože mohou být velmi talentovaní v mnoha oblastech, jejich nízké sebevědomí a malá víra v sebe z nich může udělat jedince, kteří budou celý svůj život hledat v partnerech oporu, která jim chyběla v dětství a vezmou za vděk leckým, kdo jim ji slíbí, přestože to nemyslí vážně.
Jsou někdy také více důvěřiví, než je pro ně dobré, proto mohou zažít mnohá zklamání.

Laskavost, mírumilovnost, otevřeně jemná upřímnost jsou příjemnými vlastnostmi, které mohou ve svém životě využít. Mají rádi přírodu a vše, co s ní souvisí, proto je pro ně vhodné, pokud možno, co jak nejvíce vyhledávat její blízkost. Mezi lidmi s šestkou často nalezneme takové, jež si vyberou život na vesnici, nebo u moře. Pokud k tomu nemají možnost, pak se alespoň ve svém domově obklopují všemožnými květinami a zvířaty.
Své umělecké nadání a tvořivost také zužitkovávají ve vkusném zařízení domu, nebo svého pracoviště, kde samozřejmě nalezneme vkusné zařízení, jež doplňují živé květiny. Mají tendenci slaďovat barvy a věci, které k sobě nějak patří a navzájem spolu harmonicky ladí.
V lidech s šestkou se také objevuje určitá bezelstnost.

Co se týče povolání, jejich nadání je předurčuje k umělecké dráze. Módní návrhář, zpěvák a podobně. Pro svou citlivst mohou být také dobrými lékaři, zdravotními sestrami. Bývají také dobří učitelé.

"Negativa": Díky své bezelstnosti a někdy také naivitě mohou naletět partnerovi, který se k nim nechová zrovna hezky. Jelikož si také často nevěří, jeho chování si vysvětlují, jako své selhání a jsou přesvědčeni, že je to jejich vina. Proto partnera omlouvají. Než si díky tomu uvědomí vlastní cenu, musí si většinou projít několika nehezkými vztahy.

Láska: Jelikož jsou velmi laskaví a ohleduplní, bývají dobrými partnery a ohleduplnými milenci. Rádi dávají svou lásku milované osobě ve velké míře. Potřeba souladu a harmonie je pro ně důležitá. Pokud si najdou partnera podobných kvalit, který je podporuje, budou velmi šťastní a mohou v životě dosáhnot vysokých met.


Lena ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama