- Celková očista organismu - krok 4. > očista jater a žlučníku

19. srpna 2013 v 20:51 | Lena |  - Samoléčba

Tento krok je součástí celkové očisty našeho těla, a proto je v rámci jeho účinnosti doporučováno nejprve provést předchozí fáze, na něž tento krok navazuje. Játra jsou velmi důležitým a největším orgánem v našem těle. Jsou potřebná ke správné funkci látkové výměny, podílí se na tvorbě a čištění krve od bilirubínu (zbytky odumřelých červených krvinek), čistí nás od různých jedovatých, toxických odpadů a mají spoustu dalších, nezanedbatelných funkcí. Pokud Vás po nějakém těžším, nebo tučném jídle pobolívá v pravé části žeberního oblouku, nebo v této oblasti cítíte tlak, máte přetížený žlučník a v této souvislosti i játra.

Dalšími indiciemi, kdy poznáte, že Vaše játra, či žlučník nepracují, jak mají, je svislá rýha mezi obočím (nad kořenem nosu), mastné čelo a nos (tzv T-zóna), nečistá, suchá a tenká kůže, žlutavé zabarvení - zhruba 2cm pod pravými koutky očí a na dlaních rukou, akné, sklony k nervozitě až agresivitě, mohou se tvořit hnědavé skvrnky na kůži, nebo tuhé bílé shluky pod kůží (znak špatné látkové výměny), snižuje se Vám imunita, máte ucpané cévy, zhoršuje se zrak. Navíc, pokud jste v minulosti prodělali žloutenku, Vaše játra již nepracují, jak mají, kdo tímto onemocněním prošel, již nesmí darovat krev. Žloutenka bývá také způsobena EB virem, který napadá jaterní buňky a následně vznikne zánět jater, mononukleoza. Proto i Vám tato kůra může prospět. Lena


Pokud je filtrační schopnost jater snížena, část bilirubínu zůstává v krvi, část je ukládána ve žlučovodech a mají formu kamínků. Zvyšuje se množství bilirubínu, ve žlučníku se mnohonásobně zvyšuje množství žluči a některé jeho části jsou ucpány krystaly cholesterolu. Kameny a zanesené žlučovody jsou poté příčinou různých zažívacích obtíží, jako jsou např. zácpy, nebo záněty žaludku, jelikož díky tomu musí mnohonásobně více pracovat játra a dvanáctník. Žlučník a játra si tedy pročistíme, aby mohl/a správně pracovat. Můžete si také předem nechat provést sono těchto orgánů, aby jste měli jistotu, jak jsou kameny velké. Pokud mají velikost vlašského ořechu ve slupce, raději se před očistou poraďte s kvalitním lékařem, či kvalitním léčitelem.

- Před započnutím této kůry je opět nutné dodržovat zásadu lehkého stravování, tedy zcela vyloučit maso a výrobky z něj.
- Dále, naše střevo musí být prosté veškerého odpadu, tedy kalových kamenů a nánosů, je to důležité, jelikož nežádoucí žluč, nadbytečný cholesterol, bilirubín, který bude skrze něj odcházet musí být vyloučen rychle, aby jeho část nemohla být opět natrávena zpět do organismu.
- K očistě si pořídíte panenský olivový olej, který je lisován za studena (Virgin) a citróny.
- Budete potřebovat termofor (ohřívací gumovou lahev), případně jinou lahev, kterou máte doma.
- Pro dobu očisty je určen čas počínaje 19. hodinou a konče 20. hodinou.
- Musíte být pevné víry.

Průběh
Tři dny před začátkem procedury si ráno, nebo večer promýváme střevo klystýrem a pijeme čerstvou jablečnou šťávu, množství není omezeno. Je dobré mít lis na ovoce a zeleninu, pokud nevlastníte, můžete jablka nastrouhat a poté skrze plátno šťávu vymačkat. Žádné jablečné džusy, šťáva musí být čerstvá! Třetí den večer uděláme několik úklonů vlevo, poté ulehneme a na oblast jater (vpravo, pod posledním žebrem) přiložíme termofor s teplou vodou. Počínaje 19. hodinou, každých 15 min. pijeme 3 lžíce oleje a ihned na to 3 lžíce citrónové šťávy, tedy celkem 5 krát, jelikož končíme ve 20 hodin. Termofor musí být stále teplý! Poté oblast jater nahříváme ještě 3 hodiny. (olej i šťávu z citrónu můžete pro lepší chuť smíchat dohromady, silně obě složky protřepete, aby vznikla jednolitá emulze).
Vylučování různých usazenin z jater a žlučníku probíhá ve třech fázích během 24 hodin. Po třetím odchodu usazenin ze střeva si uděláme klystýr. Budeme moci sledovat, jak nám zároveň s vodou vycházejí i zbytky žlučových kamenů, bilirubínu a odpadu.
První den po očistě započneme ovesnou, kroupovou, nebo krupičnou kaší se strouhanými jablky a medem.
Týden pak ještě konzumujeme bezmasou stravu. Během této doby mohou i nadále vycházet ven kameny a stolice bude mít světlé zabarvení.

První rok budeme kůru provádět jednou za čtvrt roku, neboť žlučník i játra mohou být ještě částečně zanesen/a, abychom jim tedy ulevili úplně.

Je uváděna ještě jedna, pomalejší metoda pročištění: Půl roku každý den ráno na lačno se užívá 1, 5 lžíce olivového oleje, 1 lžíce medu a lžíce citrónové šťávy.

Na závěr ještě dodatek - pro regeneraci jater je k užívání velmi vhodná bylinka ostropestřec mariánský. Jeho semena obsahují látku silymarin, jež je velmi účinná pro obnovu jaterní tkáně, která byla poškozena, ať již žloutenkou, nadužíváním chemických léků, drog, u lidí, kteří pracují v prostředí, jež obsahuje chemické prvky a výpary, po chemoterapii, při různých otravách, i po otravě houbami, pomáhá i při ztučnělých játrech, či cirhóze, u lidí po problémech s alkoholem. Ostropestřec je také účinný při alergických projevech, jelikož jednou z příčin alergie je i zhoršená funkce jater, jejíchž úkolem je, jak jsem již zmínila výše čistit naše tělo od toxinů a odpadů.
Prášek z ostropestřce se užívá 3 krát denně, lžička, 30min před jídlem, nebo je také možno si jím jídlo posypat. Pokud má být kůra účinná, je nutno užívat dlouhodobě, zhruba 3 měsíce, poté pár týdnů vynechat a opakovat. Prášek má tendenci žluknout, takže, pokud máme možnost, rozemeleme si jej těsně před užitím, výhodnější variantou je, udělat si malou zásobu, dejme tomu na týden, a po využívání rozemlít další množství. Ostropestřec je lepší sehnat si u bylinkáře, nebo v kvalitních prodejnách s bylinami.
Pro játra je také vhodné užívat vit. skupiny B.
Lena 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama