- Celková očista organismu - krok 2. > odstranění nežádoucích mikroorganismů ze střeva

6. srpna 2013 v 0:16 | Lena |  - Samoléčba

Před započnutím tohoto kroku je vhodné, a pokud má být jeho účinnost vysoká, také nutné absolvovat 1. krok fáze očisty. > V minulém díle jsme si tedy pročistili střevo, a jak jsem zmiňovala, je to velmi rafinovaně sestavený trávicí systém, skrze který se do našeho těla dostávájí živiny a produkuje různé enzymy a hormony. Pokud se ovšem nestravujeme dobře, jíme hodně masových vývarů, masa, masných výrobků, konzerv, potravin, které obsahují Éčka, mnoho sladkostí, kávy, chemických léků, přijímáme nadměrné množství tuků a podobně, naše střevo takový typ potravy špatně tráví a za nějaký čas se jí začne ucpávat, dochází v něm k zahnívání, překyselení a díky tomu také k přemnožení různých mikroorganismů - plísní, kvasinek a jiných drobných parazitů, (jimž toto prostředí vyhovuje), které našemu organismu škodí. Náš zdravotní stav může připomínat otravu organismu, ale lékaři původní příčinu, která tkví ve střevě nemusí zjistit. Pokud trpíte anemií (může mít i mírné hodnoty) a i přes neustálé doplňování železa se tento stav nelepší, jednou z příčin mohou být drobní parazité ve střevě, kteří se živí jeho krví. V tomto díle si ukážeme, jak se jich zbavit.

Je doporučována léčba česnekem. Nejsem si jista, zda stejným účinkem disponují česnekové kapky, po kterých by lidé sáhli raději, jelikož se domnívají, že po jejich užití není takový odér z úst, jako z česneku klasického. Já osobně preferuji česnek čerstvý. Je právem nazýván přírodním antibiotikem, neboť ničí bakterie a nežádoucí mikroorganismy. Navíc obsahuje rozpustné germanium, které se podílí na obnovení, či zlepšení funkce chlopní. Co se týče specifické vůně z úst, je možno ji zmírnit žvýkáním několika kousků hřebíčku (ale až dvě hodiny po jídle) a také důkladným čištěním povrchu jazyka, na kterém ulpívá část potravy a může zapřičiňovat nepříjemný odér.. Např. kávovou lžičkou, kterou plak na jazyku seškrábneme, nebo také pomocí štětinek tvrdšího zubního kartáčku.
Lidé, kteří mají větší obtíže se žlučníkem se raději poradí s kvalitním lékařem, či léčitelem, česnek někdy může tento orgán mírně dráždit.

K užívání vřele doporučuji náš Český česnek. Tato odrůda je jedna z nejkvalitnějších na světě.


Postup
Konzumujeme 3 krát denně stroužek česneku po dobu 10-14 dnů. A to >
Ráno - na lačno, půl až hodinu před jídlem
V poledne - hodinu před obědem
Večer - dvě hodiny po večeři

Já jsem rozžvýkala stroužek česneku pouze jednou denně, jelikož také hezky "vypálí" nežádoucí bakterie v ústní dutině, poté je dobré vypláchnout ústa, kvůli ochraně zubní skloviny, česnek je přeci jen ostrý. Další dva díly jsem vždy rozmačkala nožem, nebo lisem na česnek, tím se nemusel žvýkat a jeho otrá šťáva se tak nedostala k zubům.
Při léčbě můžete cítit jemné pálení v břiše, střevech, tím se prokazuje účinnost šťávy, máte "obnažené" některé části sliznice střeva, tento stav způsobily "zlé" mikroorganismy, česnek je zničí.

Je také doporučována pravidelná konzumace jablečného octa, z hlediska jeho dobré účinnosti na vyrovnání pH vnitřní části trávícího traktu, podpoře trávení, navíc, dle mých zkušeností tento ocet nežádoucí mikroorganismy nemají rády, což je jen dobře pro nás. Je možno jej použít jako zálivku do různých salátů, nebo do sklenice vody přidat půl lžíce a vypít, apd.

Pro obnovu vstřebávání a vylučování našeho trávicího systému je velmi vhodná polévka, nebo nálev z ovsa. Oves je mimo jiné také vhodný při rekonvalescencích, pro děti, jež nemají možnost přijímat mateřské mléko, pro zesláblé lidi, při chudokrevnosti, cukrovce, narušení peristaltiky střev, při zácpě, po užívání antibiotik, při snížené kyselosti žaludku, pro posílení přirozené imunity.

Jak připravit nálev
1. Oves se omyje, vysuší a semele v mlýnku na kávu, nebo ponorném mixéru. 2 lžíce vzniklého prášku vložíme do termosky, zalejeme 1/2 l převařené horké vody. Po 4 hodinách je připraven k pití. Místo semletého ovsa lze použít i ovesné vločky.
2. Mi osobně se nálev zdál málo "vazký", připravovala jsem si jej tedy ze 3 lžic. Někdy jsem také použila obměnu a vařila ovesné vločky, jako polévku, ovšem bez soli a jakýchkoliv přísad. 3 lžíce vloček, (mohou být i rozemleté) se vaří zhruba 30 minut.


Krok očisty č. 3 ZDE

- Článek má informační a inspirační charakter -
- Mimo přímého receptu je chráněn autorským
právem, bez mého vědomí a souhlasu nelze šířit -
Děkuji, že to respektujete

-
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama