- Celková očista organismu - krok 1. > očista střev

3. srpna 2013 v 22:55 | Lena |  - Samoléčba

Pevné zdraví je jedna z nejvzácnějších pokladů, jaké máme. Pokud jej vlastníme, může nám patřit celý svět. Hýříme energií, máme šarm a jiskru, jsme veselí, vyzařujeme charisma a spokojenost. Dobré zdraví lze plným právem zařadit k základním aspektům štěstí i úspěchu a jde ruku v ruce se spokojeným životem, nejen na poli osobním, ale také společenském i pracovním. Charismatický člověk magnetickou silou přitahuje lidi, má velké množství přátel, známých a díky tomu také otevřené dveře víceméně kdekoli se objeví. V dnešní, uspěchané době proložené stresem a dalšími nepříznivými aspekty sice není jednoduché, udržet si dobrý stav svého organismu, nicméně, máme k dispozici očistné programy a kroky, které nám pomohou naše tělo opět uvést do stavu rovnováhy, aby mohlo harmonicky fungovat a otevřít si tak pomyslné dveře ke šťastnějšímu a spokojenějšímu životu.

Tento celkový očistný program již nějakou dobu znám, pochází od léčitelů z východních zemí a jsem názoru, že rozhodně není od věci pustit jej do světa, aby byl prospěšný těm, kteří se rozhodnou jej vyzkoušet. Ikdyby oslovil pouze jednoho člověka, má to význam, neboť i jedna kapka v moři má svůj smysl, protože, kdyby tam nebyla, něco by v tom moři chybělo ..

Je velmi vhodné a doporučuji při provádění každého očistného kroku dodržovat zásady lehké stravy.

Tento typ celkové očisty se skládá z několika kroků, kdy prvním je očista našeho střeva. Následně si pročistíme například také klouby, játra-žlučník, ledviny, lymfu a cévy. A z našeho starého Já zbyde jen DNA a naprosto nová, čistá a voňavá bytost s vysokou energetickou bilancí. Tak říkají listiny a texty lidí, kteří je vyzkoušeli. Podotýkám, že vše máte ve svých rukou, čili, absolvujete-li tuto očistu, je jen na Vás a odpovědnost nesete sami, poraďte se případně s kvalitním a dobrým lékařem, či léčitelem. Já předkládám pouze návody, které mají informační a inspirační charakter. Některé fáze jsem si vyzkoušela, abych si ověřila účinnost a nevylučuji, že v budoucnu absolvuji i ostatní. Po očistě Vaše ucpané tělo začne znovu dýchat, pracovat, omladí se. Vaše přirozená intuice se uvede do normálu, zlepší se zrak, čich, Vaše chování, VY. Jelikož se zlepšíte Vy, bude to vnímat i Vaše okolí a bude patřičným způsobem reagovat, i oni se začnou chovat lépe k Vám. Je to jako BUMERANG. Více v této náležitosti zatím rozvádět nebudu, vše má svůj čas.

A nyní k věci > aby se náš organismus pročistil celý, je samozřejmě nutno projít všemi fázemi očisty.


Očista střeva
Ve střevě "sídlí" imunita našeho organismu a většina populace jej má zaneseno díky nevhodné skladbě potravy, nadměrným užíváním sladkostí, výrobků z bílé vymílané mouky, kynutého těsta, kávy, masa, tuků, chemických látek, léků, nedostačujícím množstvím tekutin - zejména vody, nedostatkem ovoce, zeleniny - tedy vitamínů, minerálů i vlákniny, která střevo čistí od různých nánosů, nedostačujícím pohybem apd. V takovémto střevě pak špatně funguje peristaltika, může vznikat zácpa, tvoří se kalové kameny (ztvrdlá stolice), které ucpávají střevní klky, jež se podílí na vstřebávání potravy, střevo je plné hlenů, či v celkovém důsledku dochází k zahnívání potravy. Tento stav nahrává k rozmnožování plísní, zajména kvasinek, parazitů, které/ří se skrze střevní stěnu dostávají do organismu a mohou škodit orgánům apd. Pokud ženy trpí neustále se vracejícími gynekologickými problémy - kvasinky, pak je téměř vždy příčina ve špatném stavu střeva. Navíc, tyto mikroorganismy svou vlastní látkovou výměnou vytvářejí látky, které našemu tělu škodí. A toto, doslova toxické prostředí našeho střeva způsobuje špatnou funkci imunitního systému, určitou otravu organismu, vznikají hemeroidy, ucpávají se žlázy, lymfatické uzliny mohou být zduřelé, jsme často nemocní, unavení. Navíc, takovéto střevo špatně vstřebává potravu, mnoho živin zbytečně odchází ven bez užitku a je možno říci, že my, přestože můžeme jíst hodně, v podstatě trpíme podvýživou.
Proto není rozhodně od věci střevo vyčistit, aby mohlo znovu dýchat a plnit svou funkci, abychom si nejen zkvalitnili, ale také prodloužili život. Způsobů je více, jedním z nich je klystýr. A má výhodu - na rozdíl od většiny ostatních způsobů čištění střeva je téměř zdarma. Stačí k tomu klystýrka, trochu vody a času. A tak malou "oběť" si Vaše tělo rozhodně zaslouží.
Těhotné ženy samozřejmě tento typ klystýrů neprovádějí, mohlo by dojít k nežádoucím stahům děložního svalstva a následným komplikacím.

K této proceduře tedy budete potřebovat klystýrku (irigátor), kterou seženete v prodejnách se zdravotnickými potřebami. Cena se pohybuje cca kolem 150 - 200kč. Před použitím je vhodné ji vyčistit. Tuto konkrétní proceduru mám za sebou, čili ji mohu obohatit i o své zkušenosti. Mohu říci, že je to lehčí, než jsem očekávala a nechce to nic víc, než udělat první odhodlaný krok, CHTÍT, a pak už to jde víceméně samo ..
Pokud trpíte častou plynatostí, (většinou ji způsobují kvasinky a jiní parazité, překyselené prostředí střeva..), doporučuji ještě před započnutím kůry zařadit užívání kvalitních probiotik - 2 krát denně, aby se plynatost zmírnila. Při čištění střeva totiž voda skrze vzduch prochází hůře a může způsobovat nepříjemné pocity. Zmírnění plynatosti může trvat i několik týdnů.
Dovolím si doporučit, alespoň týden před procedurou nejezte maso, stolice se stane měkčí a půjde lépe ven. I během procedury je samozřejmé zříci se masa, masných výrobků, neboť tato potrava je těžce stravitelná, jíme pouze lehkou stravu. Někdo tuhou potravu zcela vynechá a pije pouze ovocné a zeleninové šťávy, ti znalejší zapojí i urinoterapii, to je ovšem již na každém, co a jak mu bude vyhovovat.
Během očistné kůry se můžete cítit slabší, pamatujte, Vaše tělo se po mnoha letech, u někoho možná poprvé v životě čistí a zbavuje různých odpadů, což mu dá trochu práci.

Postup
Klystýr VŽDY provádíme na lačno, při prázdném žaludku, v dobu, kdy se Vám časově hodí, ráno, večer, nebo i během dne. Dbejte na to, aby jste byli v teple.
Dva litry vody převaříme, necháme vychladnout na příjemnou teplotu, tedy teplotu těla, můžeme ji obohatit o lžíci citrónové šťávy, nebo jablečného octa. Klystýrku upevníme do takové výše, aby voda dobře tekla, tedy alespoň 150 cm nad místem, kde budete ležet. Naplníme vodou, konec hadičky namažeme před KAŽDÝM vsunutím jedlým olejem, půjde to pak lépe. Je třeba nebát se, naprosto se uvolnit, není to nic složitého. Pokud budete mít sevřený svěrač, zbytečně se budete zdržovat. Pozor, aby se Vám zároveň s vodou do střeva nedostal vzduch, může způsobit trochu nepříjemné pocity.
Povolte kohoutek klystýrky, aby voda mohla téci. Vodu přijímáme vleže, v poloze na zádech, na bolu, nebo vkleče - u této polohy je obličej u země, dlaně na zemi. Jaká pozice Vám bude vyhovovat po čase cviku zjistíte sami. Pokud při naplňování střeva vodou budete cítit mírný tlak, není na překážku, ale nesmíte cítit bolest!! - to už je střevo naplněno. Vodu přijímejte s pocitem, že Vás osvobodí od toho, co do těla nepatří, způsobuje Vám problémy a brání ve spokojeném životě. Vy si to zasložíte.
Zpočátku, kdy je Vaše střevo hodně zaneseno většinou přijmete celou dávku na třikrát, čtyřikrát. Někdy bude problém vodu udržet, bude se Vám chtít na toaletu, ale pokuste se chvíli vydržet, voda lépe razpustí obsah střeva. Pokud to nepůjde, nevadí, po čase se to naučíte. Pokud se tok vody zastaví, nepůjde do střeva, jeho obsah zřejmě tvoří plyny, zkuste pomalu změnit polohu těla, nebo si jemně masírujte břicho.
Později, po několika dnech čištění, kdy budete zběhlejší zkuste následující: Po počáteční dávce vody, kdy bude vyplavena většina množství obsahu tlustého střeva se několikrát hluboce nadechněte a vydechněte, zadržte dech na cca 5-8 vteřin a žaludek jakoby přitáhněte k páteři. Vše dělejte v klidu, nenásilně. Plně a vědomě myslete na to, jak voda proudí do střeva, ucítíte to, uvidíte :). Napoprvé se to samozřejmě nemusí podařit, vše chce svůj čas.

Po přijmutí celé dávky vody, kdy denní proceduru ukončíte si dopřejte odpočinek, můžete se cítit i trochu unavení. Voda se Vám může ze střeva ještě vracet i po 30ti minutách. Mi se to ale stalo zatím jen jednou.
Klystýrku vyčistěte, hadičku lze i vyvařit, hygiena je důležitá.

Pro řádné pročištění střeva je nutno kůru provádět
1. týden - denně
2. týden - obden
3. týden - co dva dny
4. týden - co tři dny
5. týden - jeden krát týdně

Já jsem si v průběhu 3. týdne nasadila užívání probiotik (1ks denně), aby při klystýrech nedošlo i k vyplavení střevní přátelské mikroflóry. Tento krok ale nebyl v návodu uveden, bylo to čistě mé rozhodnutí.
Také jsem 3 krát týdně do stravy zařadila "polévku" z ovesných vloček, která svou vazkou konzistencí dělá našemu střevu dobře, navíc posiluje organismus. Ovesné vločky propláchneme od případných slupek, vaříme zhruba 30 min. Musí být prostá soli, nejlepší je nedávat do ní žádné přísady. Bude přírodní, ale lépe vstřebatelná a prospěšná.

Návod doporučuje v aplikaci klystýrů pokračovat dvakrát měsíčně, po dobu alespoň následujících dvou, tří měsíců.
Po očistě je také doporučováno přejít na dělenou stravu, aby při nesprávné kombinaci potravin opět nedocházelo k zanášení střeva.

Poté nabudete více elánu a energie, budete se cítit, jakoby jste létali. Zbavíte se plynatosti, odpadu, hlenu, zácpy, nebo naopak průjmů a spoustu dalších nežádoucích věcí, které do střeva nepatří. Uberete na váze, zlepší se Vám zrak. Vyjasní se oči, z hlediska irisdiagnostiky může dojít k příznivým změnám na oční duhovce. U lehce vznětlivých, nervozních osob většinou dojde ke zklidnění, neboť plísně, parazité apd se na těchto stavech v nemalé míře podílejí. Pokud někdo trpí ekzémy, kožními obtížemi, stav kůže se zlepší, nebo problém zcela vymizí. Ostatně, francouzské krásky, nebo některé modelky, jež chtějí mít krásnou pleť účinky klystýru velmi dobře znají.

Krok 2. > odstranění nežádoucích mikroorganismů ze střeva ZDE

- Článek je sepsán na základě vlastních zkušeností a je pod ochranou autorských práv -
Bez mého vědomí a souhlasu nelze šířit


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama