- Světelné obrazy Zdeňka Hajného > podrobná virtuální prohlídka

12. července 2013 v 20:40 | Lena |  - Rady a tipy zajímavé

Ve vodách internetu jsem zasekla svůj lovecký háček a podařilo se mi ulovit poměrně zajímavý kousek, který stojí za prohlédnutí a ochutnání. Jedná se o virtuální prohlídku působivých obrazů, u kterých svou fantazii přenesl na plátno malíř Zdeněk Hajný. V této virtuální procházce si můžete vybrat, do které místnosti se podíváte, obrazy je možno přiblížit, aby jste si tento zážitek mohli vychutnat řádně a kvalitně, a tato dílka tak mít doslova, jako na dlani, aniž by jste museli vytáhnout paty z tepla Vašeho útulného domova. Je ale pravdou, že virtualita samozřejmě nikdy nenahradí skutečný prožitek na vlastní oči. A já Vám mohu prozradit, že, přestože, ne všechny malby mi vyloženě padly do oka, některé se mi zkrátka líbí méně, jiné více, ale mezi vystavenými obrazy mám svého favorita .. ;-)

Pan Hajný pochází ze Vsetína a jeho kořeny spadají do učitelské rodiny. Svou první olejomalbu pod názvem "Zátiší s fíkusem a jablky" vytvořil ve svých 14ti letech. Dokončil studia na Vysoké škole zemědělské v Brně se zaměřením na ekonomický směr a promoval na Filozofické fakultě UK v Praze v oboru psychologie.
Působil na vysoké škole, kde ukončil pracovní poměr na její katedře a začal se plně věnovat malířství. Zabývá se psychologickou problematikou nadosobních zdrojů tvořivosti v umění a experimentuje v oblasti mimosmyslového působení obrazů na diváka. Ve svém domě se pyšní současnou Galerii Cesty ke světlu. Samostatně vystavoval obrazy na mnoha zajímavých místech, mimo jiné také v Parlamentu Čr a v různých zemích.
Tolik, velmi stručně a krátce z bohatého života tohoto člověka a nyní Vás zvu na tichou procházku královstvím jeho obrazů ..
Odkaz naleznete ve fotu galerieA pokud máte slabost pro umění, nenechte si ujít krásné fotografie vodních vln,
které vznikly pod taktovkou zvědavého hledáčku fotoaparátu v teplém podnebí mořského světa.

-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama