- Mumio - přírodní zdroj minerálů > na co a jak pomáhá

14. července 2013 v 21:51 | Lena |  - Zdraví z přírody

Je to již delší dobu, kdy jsem se tváří v tvář setkala s touto tmavou, smolovitě vypadající hmotou a získala si mé určisympatie, jelikož mi pomohla při posílení imunity v boji proti chřipce. Ve zdravé výživě jsem si na doporučení opatřila šťávu z červené řepy, dostala jsem k tomu propolis a výše zmíněné Mumio, vše se hezky nechalo rozpustit a věřte, nebo ne, po dvou dnech zcela ustoupily horečky, další dva dny trvala rekonvalescence a byla jsem, jako rybička.

Mumio, jako léčivo je známo již několik století a jeho původ bychom měli hledat v Kavkazských, Altajských horách a samozřejmě, jeho výskyt není omezen pouze na tato místa. Tento produkt, jež je poměrně poeticky nazýván "slzami hor" je sbírán v jeskyních, které se vyskytují v nadmořských výškách několik tisíc metrů.

Tato, na první pohled smolovitá hmota má zajímavou vůni, která se dá přirovnat ke směsi stromové smoly smísené s jehličím, včelím voskem, bylinkami a něčím, co zcela přesně nelze specifikovat. Tato hmota na mne dělá dojem, že ve skalních puklinách, ze kterých prosakuje a vytváří na jejich stěnách převislé krápníkovité tvary, zraje velice dlouhou dobu.
Při rozborech a analýzách byly zjištěny tyto látky: zhruba 30 stopových látek, 28 chemických prvků, 6 aminokyselin, 10 kysličníků, vitamíny, B 6, B 12, R 617, smolnaté látky, včelí vosk a jed, éterické oleje.

Kde je účinné
Je užíváno při celkovém posílení organismu, kterému dodává minerály a různé prospěšné prvky, při bolestech hlavy, problémech s játry, žaludkem, migrénách, astmatu, tuberkulóze, obrně, zánětech, roztroušené skleróze, zánětu mozkových blan, hysterii, epilepsii, alergii, zlepšuje spánek, zvyšuje libido, chuť k jídlu, podílí se na normalizaci funkce orgánů, je účinné i proti bakteriím, někdo jej užívá pro lepší hojení zlomenin kostí, příznivé účinky má při procesech látkové výměny a regeneračních tkáňových procesech. Všechny zmíněné účinky samozřejmě mohou působit na každého jedince s určitými odlišnostmi, neboť, každý člověk má jinak zatížený organismus odpady, toxickými látkami, infekcemi apd, někdo více, někdo méně.


Užívání
Množství na jednu "porci" > cca velikosti 1 - 2 ks zrnka pepře, nebo, jak uvádí dodavatel. Ředí se ve vodě, čaji, ovocných šťávách. Obvykle 1 - 2 krát denně (nebo také dle Vašeho zdravotního stavu, jak je Vám doporučeno), ráno na lačno, nebo před spaním, užíváme, 20 - 30 dnů. Poté na 7- 10 dnů přerušíme a užívání opět opakujeme, dle naší potřeby i vícekrát. Při užívání Mumia nebyly nalezeny, ani popisovány žádné vedlejší účinky.

Při alergiích
1 gram Mumia rozpustíme v 1l teplé, převařené vody.
Užíváme 100 ml roztoku, ráno před jídlem, 1 krát denně, nebo 2 krát denně po 50 ml. U projevů na kůži použijeme roztok z 1g Mumia na 100 ml vody.

Cukrovka
2 krát denně 1 h před jídlem. Užívat deset dnů, 5 dnů přerušit, poté znovu opakovat, dle potřeby.

Angína, chřipka rýma, horní cesty dýchací
Užívat na lačno, v mléce s medem, tímto roztokem také budeme kloktat. Doba užívání. Zhruba 30 dnů.

Revmatismus kloubů
Mumio se smíchá s kvalitním olejem a potírat problémová místa. Revma je spojováno se zhoršenou funkcí ledvin!

Neplodnost, zhoršená kvalita spermií
2 krát denně ráno a večer rozpustit Mumio ve sklenici mrkvové šťávy. Užívat 28 dnů.

Zlomeniny, pohmožděniny, jizvy, popáleniny
1 krát denně, na lačno, množství 2 kuliček pepře, nebo dávku rozdělit na půl a 2 krát denně, řiďte se intuicí. Užívat zhruba 28 dnů. Dle potřeby, po 9 dnech opakovat. Zevně mazat tímtéž vodním roztokem s Mumiem.

Jak rozeznat kvalitní Mumio
Kvalitně očištěné a zpracované Mumio se velmi dobře rozpouští v teple, tedy, promněte jej v dlani mezi prsty, budete cítit, jak se "topí", i přes sáčkový obal.-
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama