- Voda mění strukturu, dle našeho chování + videodokument - M. Emoto

12. července 2013 v 15:00 | Lena |  - Substanc Voda

Pan Masaru Emoto pochází z Jokohamy a jeho narození je datováno k 22. červenci roku 1943, což jej, jako zrozence znamení Raka předurčuje k sympatiím a obecně příznivému vztahu k elementu Vody. Je absolventem Katedry humanitních a společenských věd Jokohamské městské univerzity se zaměřením na mezinárodní vztahy. V Tokiu založil společnost I.H.M. Corporation. V roce 1992 obdržel doktorát v oboru Alternativní medicíny. V současnosti stojí ve vedení Všeobecného výzkumného ústavu I. H. M. a jako člověk a osobnost je čestným prezidentem neziskové organizace mezinárodní nadace Voda pro život. Tento lékař se do podvědomí obecného světa zapsal svými známými oficielními výzkumy vody, kterými prokázal, že voda je významným nosičem informací, vytvořil první fotografie krystalu zmražené vody a dnes patří k nejznámějším lidem zabývajícím se tímto oborem. Skutečnost, že voda je "živá" substance ví, nebo tuší spoustu lidí, ale on byl mezi prvními, kteří tato tvrzení, či domněnky uvedl do praxe a na základě výsledků svých pokusů je veřejně představil celému světu.

Jeho výzkum je poměrně rozsáhlý a jeho postupy jsou podloženy logikou.
O tom, že je voda nosičem informací hovořili lidé již dávno. Pro poslední nedůvěřivé materialisty, kteří popírají možnost, že by mohly lidské myšlenky, hudba, nebo slova mít vliv na naši hmotnou realitu, nalezl pan Emoto jasný důkaz. Tímto důkazem byla fotografie mikroskopické částečky vody - malého vodního krystalu, který měnil svoji strukturu podle působení různých vnějších faktorů.
Svou první fotografii pořídil pan Emoto ve své laboratoři v Tokiu. Mimo vědecké hodnoty, kterou tyto fotografie bezpochyby mají, se také dají pokládat za určitý druh umění, jelikož fotografie krystalů vody jsou velmi působivé, a skrze jejich určitý půvab a krásu má člověk možnost zamyslet se nad velikostí a rozmanitostí přírody, která je součástí celého Vesmíru. Každý krystal je totiž jiný, má jiný tvar a strukturu. V současnosti jeho sbírka těchto fotografií čítá mnoho tisíc kusů.


Tato sbírka je v podstatě klíčová pro prokázání vztahu mezi vnějšími vlivy a následnou změnou struktury vody. Pan Emoto provedl velké množství pokusů s kvalitou vody a dopadem nepříznivých a příznivých slov na tuto její strukturu.
Výsledky ukazují, že hudba, slova, myšlenky, nebo modlitby skutečně strukturu vodního krystalu ovlivňují, což naznačuje, že tyto faktory mohou ovlivňovat, formovat a přetvářet strukturu hmoty. Díky fotografiím krystalu se hypotéza, že voda je schopna nést i přenášet informace, stala snadno rozpoznatelnou.


Jeho slovy: "Bylo to roku 1994, kdy jsem přišel na nápad zmrazit vodu a pozorovat ji pod mikroskopem. Po dvou měsících pokusů a omylů tato myšlenka přinesla ovoce. Krásně svítící šestihranné krystaly byly vytvořeny z neviditelného světa. Mí zaměstnanci v laboratoři i já, jsme byli nadšení a započli jsme s mnoha dalšími a podrobnějšími výzkumy. Zpočátku jsme usilovně pozorovali krystaly vody z vodovodu, vody z řek a vod z jezer. Z vody z vodovodu se nevytvořily žádné krásné krystaly. Nemohly se vytvořit ani z řek a jezer, jejíž vzorky byly nasbírány poblíž velkých měst. Nicméně, z vody, která pocházela z řek a jezer, kde je voda i příroda nedotčena civilizací, jsme pozorovali krásné krystaly a každý z nich měl svou vlastní jedinečnost. Informace, která je vodou nesena, také ovlivňuje tvar jejího zmrzlého krystalu. Láskyplné myšlenky, nesoucí příznivou energii, ovlivní vodu tak, že po zmrazení vzniknou krásné krystaly."
Ve svých výzkumech pan Emoto došel k zajímavým závěrům. Ne každý vzorek vody je schopen vytvořit krystal. Ať již z důvodu znečištění, vystavení nepříznivým myšlenkám, nebo kvůli nějakému jinému druhu znehodnocení. Emoto odebral vzorky pitné vodovodní vody téměř ze všech koutů Japonska. Zjistil, že voda z kohoutku většinou krásné celistvé krystaly nevytvoří, na rozdíl od vody přírodní, minerální. S vodou, která krystaly nevytvořila, provedl experiment. "Před modlitbou byla voda v přehradě Fudžiwara špinavá. Odebrali jsme vzorek vody a vzniklý krystal se podobal tváři trpícího člověka v agonii. Po modlitbě jsme vodní krystaly fotografovali znovu. Výsledkem byl oslnivý, krystal s aureolou uprostřed. Dokáže tedy lidské vědomí proměnit špinavou vodu v přehradě?"

Jakou formou byly pokusy prováděny
Nejprve nalil čistou vodu z horského jezera do několika nádob a každou z nich popsal a ovlivňoval jiným slovem, vyjadřujícím určité emoce, například Radost, Láska, Díkůvzdání, Klid, Hloupost, Nenávist, Strach a podobně. Fotografie tvarů těchto krystalů, které takto ovlivněná voda utvořila, se velice lišily.

Další pokus provedl způsobem, že do nádob s vodou, popsaných dvěma slovy Láska a Nenávist, nasypal vařenou rýži a každý den ovlivňoval nádobu Láska i nádobu Nenávist příslušnou emocí a modlitbou či nepříznivými, destruktivními slovy. Po několika týdnech se v daných nádobách udály naprosto rozdílné procesy. Nádoba s Láskou měla uvnitř čistou vodu s rýží a nádoba s Nenávistí byla plná černé plísně. Tento pokus si můžete i sami vyzkoušet, bez laboratoře či mikroskopů, potřebujete jen čistou vodu a čas. Podobné pokusy prováděli také botanikové s rostlinami napojenými na detektory lži, které ukazovaly jejich reakce na lidské emoce i myšlenky a dospěli k převratným závěrům.

"Tyto poznatky poukazují na to, že jsme sami tvůrci našeho vlastního života. Svůj život utváříme tím, jak myslíme, jak mluvíme, jaký zaujímáme postoj - protože to vše jsou výrazné vibrace a energie, které mají vliv na realitu, kterou zažíváme." Toto jsou slova pana doktora Emota.

Síla pramenité vody
Během posledních 4,5 let obdržela laboratoř Dr. Masaru Emota, Hado Life Europe více než tisíc vodních vzorků, které byly zaslány ze všech koutů světa. Testování rozličných vodních zdrojů umožnilo pochopit a potvrdit, že voda je daleko více než pouhým sloučením molekul vodíku a kyslíku - pouhou anorganickou látkou.

Na základě výsledků doktor Emoto objevil, že některá voda vykazuje větší sklon k vytváření harmonických struktur, než jiná. Řada vodních zdrojů, které vytvářejí tyto harmonické struktury, je lidmi často historicky označována jako "svaté prameny". Ve všech kulturách na celém světě lidé vždy hovořili o rozdílu mezi běžnou vodou a vodou ze "svatých" pramenů, která má schopnost posílit zdraví a psychiku lidí i okolí, doktor Emoto zřejmě odhalil tajemství pověstných léčivých studánek.
Jeho projekt je součástí akce mezinárodní dekády Organizace spojených národů Voda pro život, během níž má být kniha pro děti - Poselství z vody - po dobu deseti let poskytována všem dětem na světě zdarma. Kniha Poselství z vody vyšla za začátku roku 2006 a v následujících deseti letech bude dětem po celém světě rozdáno 650 milionů jejích výtisků.

Dr. Masaru Emoto napsal také knihy Poselství skrytá ve vodě (The Hidden Messages in Water), Skutečná síla vody (The True Power of Water), Miluj sám sebe (Love Thyself) a Podoba lásky (The Shape of Love). Jako autor světových bestsellerů se objevil na seznamu nejprodávanějších knih v žebříčku New York Times.

V České republice vyšly Emotovy knihy Skutečná síla vody (Nakladatelství Tomáše Janečka), Voda a léčivá síla modlitby a Léčivá síla vody (Eminent), Zázračná moc vody (Pragma)

V roce 2008 pan Masaru Emoto založil kancelář s názvem OFFICE MASARU EMOTO, LLC. s cílem přispívat k podpoře míru ve světě. Jedná se o společnost, která se definuje jako společnost nikým nevlastněná a založená na principu účasti občanů, jako "společnost pro lidi a vytvářená lidmi za účelem plnění veškerých cílů, jež si vytkla"


Oficielní stránky pana Emota
Článek o některých příčinách vzniku rakoviny a nemocí na základě reakcí vody v našem těle
Pěkný a zajímavý dokumentární film o Vodě a jejích přirozených vlastnostech- Tento článek bez mého vědomí a souhlasu nelze šířit -
Děkuji, že to respektujete

-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama