- Léčivá síla a magie stromů - na co a jak pomáhají > J - O

15. července 2013 v 23:43 | Lena |  - Zdraví z přírody

Jedle
patří ke stromům, které regenerují naši vitalitu. V Rumunsku bylo zvykem přinášet těžce nemocné pod jedli, tam je opřeli o kmen stromu a postižení se snadněji uzdravovali. Jedlové větvičky se také přidávaly do první koupele pro novorozeně, aby dítě bylo silné a aby duch jedle od něj odháněl zlé mocnosti. Jedle bývá považována za královnu lesa, symbolizuje majestát, stálost a také trpělivost. Keltové uctívali jedli v době zimního slunovratu, kdy ji zdobili pentlemi a přinášeli pod ní dary svým bohům.
Léčivou částí jedle jsou mladé výhonky a jehličí, z nichž se získává silice. Ta slouží jako součást zevních přípravků proti revmatismu, k inhalacím při dýchacích potížích, nebo jako přísada do koupele (uklidňující a posilující prostředek).
Obejmout jedli se doporučuje osobám zavaleným prací, neustále někam spěchajícím a s nízkým pocitem sebevědomí. Tento strom je bude chránit před přepracováním a poskytne jim tolik potřebné zklidnění a odpočinek. K jedli by se měli přitisknout také ti, kteří trpí zablokováním v sexu; protože tento strom jim pomůže možná více než kterýkoliv sexuolog.


Jasan
Tento strom Vám může pomoci, pokud Vám dělá potíže rozhodování. Mírní problémy s depresemi a smutkem. Může v člověku rozvíjet ctižádost a rozptyluje obavy. Je nápomocen při snaze porozumět souvislostem života.
Staří Druidové měli jeho dřevo v oblibě, vyráběli z něj různé nástroje, které používali k různým čarovným rituálům.
Síla tohoto stromu příznivě působí na žaludek, ledviny, močový měchýř. Čaj z jeho květů pomáhá při kašli a zápalu plic. Špetka čerstvých květů se přelije vařící vodou, nechá 10 nim vylouhovat a pro lepší chuť můžeme přidat med. Nálev z listů působí močopudně, projímavě a používá se také při chorobách ledvin a revmatismu. Léčebné účinky má i jeho kůra.

Javor
Je velmi oblíben zejména ve východních zemích, kde je tento kouzelný strom vysazován v Zenových zahradách, aby svou přítomností rozvinul duchovnost. Jeho energie je těmito národy tedy vnímána jako vysoce duchovní, uklidňující, a v jejich přítomnosti můžete prožít příjemnou meditaci. Javor posiluje poctivost, otevřenost, hledání pravdy, duchovna a víry. Jeho energie působí na dlouhověkost, tiší a uklidňuje emoce, nervozitu, zklidňuje roztěkané děti. Blahodárné účinky má u nespavosti a zmírňuje horečky.
Javor se používá především k výrobě oblíbeného javorového sirupu, a k léčebným účelům je využívána i vnitřní část kůry. Z některých druhů javorů se kůra suší, rozemílá na prášek a v gastronomii používá k zahušťování polévek a omáček.
Z tohoto stromu je také vyráběna tinktura, která tlumí bolesti hlavy, závratě, zlepšuje vedení vzruchú napříč nervy, je rovněž vhodná při potížích s karpálním tunelem.

Jeřabina
Energie tohoto stromu je nápomocna při posílení sebevědomí a vůle, posiluje touhu vymanit se z různých závislostí. Energie jeřabiny přináší štěstí. Je také nazývána jako strom šamanů, kdo ji používá, může snadno navázat kontakt s duchy. Má také sílu ochraňovat před zlými kouzly.
Jeřabina je známa jako zdroj vitamínu C, má mírně močopudné a projímavé účinky. V lidovém léčitelství je používána při poruchách štítné žlázy, zvýšeném krevním tlaku, podporuje ledvinové a jaterní funkce, tlumí bolestivost, je vhodný pro diabetiky, při potížích s pamětí.

Jinan
neboli Gingo Biloba (stříbrná meruňka). Taková malá zajímavost je, že se na jeho těle málokdy najdou škůdci. Síla tohoto stromu je využívána velmi dlouho a jeho délka života údajně dosahuje až 2000 let. Disponuje vysoce blahodárnou energií a dokáže ji u člověka harmonizovat. Uvádí se, že u dospělých, vzrostlých stromů jejich energetický rozsah dosahuje až do sta metrů. Pokud jste vyčerpaní, Vaše energetické pole je slabé, nebo narušené, tento strom je velmi vhodný Vaší přízně, pomůže napravit vzniklé škody.
Podílí se na rozšiřování cév, preventivně se tedy užívá proti náhlému vzniku mozkových příhod, proti infarktu myokardu, poškození buněk vznikajících při degenerativních problémech spojených s vyšším věkem, otocích mozku. Je velmi vhodný pro posílení paměti, "prokrvení" myšlení, pochvalují si jej zejména starší lidé, kteří po užívání Gingo také celkově ožijí a pookřejí (mám u těchto lidí odzkoušeno - Lena). Je také účinný při nedokrvení dolních končetin, při impotenci způsobené zhoršeným průtokem krve tepnami do penisu, u hluchoty způsobené nedostatečným průtokem krve ke sluchovým nervům, při chronickém pískání v uších i při dlouhodobé závrati, (která je způsobena nedostatky ve vnitřním uchu - Lena). Listy jinanu se také užívají ve formě čaje.
Plody jinanu jsou nízkotučné, obsahují niacin, bílkoviny, škrob. Syrové plody obsahují látku, která v těle ničí vitamin B6, proto se upravují vařením, tímto krokem se problém odstraní. Vařené plody údajně také stabilizují produkci spermatu. O syrových semenech se říká, že mají protirakovinné a antivirové účinky, ale zde je nutná určitá opatrnost v užívání.

Kaštan
neboli Jírovec nás uklidňuje, zmírňuje napětí a tak pomáhá především ve chvílích, kdy prožíváme z něčeho velké obavy a strach. Tento strom léčí nemocnou duši a pomáhá najít ztracené sebevědomí a jistotu. Léčivá je kůra jírovce, kdy se vývar používá při léčbě hemeroidů, nebo křečových žil. Výluh (lihový) z květů, nebo plodů kaštanů je známý jako mazání při revmatických potížích, neboť podporuje lepší prokrvení nemocného místa. Často postačí prosté nošení plodu kaštanu v kapse, abychom se zbavili příležitostných revmatických bolestí. Doporučuje se také uložení kaštanových plodů do postele pod matraci, to abychom spali klidným spánkem, zbavili se revmatických potíží a byli chráněni před nečistými silami. Pobyt při kmenu jírovce nám pomůže zbavit se neklidu a strachu.

Lípa
je brána jako strom smíření, již v minulosti, jakmile se dva znesvářené rody, či sousedé udobřili, zasadili na hranici svých území lípu, aby hlídala a chránila jejich mír a pokoj. Je to strom lásky, který urovnává mezilidské vztahy.
Lípa je také účinná léčitelka. Její květ je známým prostředkem proti nachlazení, při horečkách a zahlenění dýchacích cest. Pomáhá také při žaludeční a střevní kolice a také proti revmatismu.
Energie lípy zajišťuje zdravý odpočinek, přivolává věštecké sny a především přináší příjemnou a vstřícnou atmosféru ve vztahu dvou, či více osob. Proto se pobyt při kmenu lípy doporučuje především těm lidem, kteří vidí všechno černě a domnívají se, že je neustále někdo pronásleduje a chce jim ublížit. Zvláštní magickou sílu má dvanáct lip vysazených do kruhu. V jeho středu i méně vnímavý člověk může pocítit zvláštní kouzlo, jakoby otevírání se něčemu nádhernému, laskavému i tajemnému zároveň. Funguje to i tehdy, kdy už některé stromy z kruhu jsou poraženy nebo odstraněny i s kořeny, ale je viditelné, že v původním počtu jich bylo dvanáct.

Líska
se od nepaměti používá k vyhledávání vodních pramenů, pokladů a velcí mágové s jejím prutem údajně dokázali ovládat počasí. Byl používán jako kouzelnická hůlka, a kdo ji nosil u sebe, byl chráněn proti zlým mocnostem. Líska je zasvěcena Bílé bohyni plodnosti.
Ochraňuje před přírodními silami - ohněm, bleskem, nemocemi, zlými kouzly, hady a divokými zvířaty. Vždy se říkalo, že líska se má vysazovat před domem, neboť člověka spojuje se zemí, zejména zrozence ve znamení Blížence. Disponuje energii moudrosti, věštění a inspirace. Její používání odhání chmury a spánek pod lískou přivádí jasnovidné sny. Pomáhá udržovat mládí a svěžest.
Vlastnosti lísky se používají při křečích hladkého svalstva trávicího traktu, nadýmání.

Modřín
Energie tohoto stromu omlazuje, jak po fyzické, tak i psychické stránce. Pokud jste svým založením spíše pesimisté a jeho přítomnost budete vyhledávat, zbaví Vás nedostatku sebedůvěry a povzbudí pocity dobré nálady. Může být nápomocen při řešení komplikovaných životních situací, povzbudí vytrvalost a trpělivost. Jeho energie je velmi vyvážená, je proto velice vhodná i pro děti. Dětem pomůže především v tom, že je povzbudí, zbaví pocitu "vlastní neschopnosti" v případě, že se takto cítí, například ve škole, doma, či jakémkoli sociálním prostředí. Modřín je symbolem obnovy a lepšího života.
V dřívějších dobách se úspěšně používal k vykuřování v obdobích morových nákaz. V magii jej používali k vykuřování jeho dřevem, nebo pálení jehličí, aby odvrátili nepříznivé vlivy.
Kůra z modřínu obsahuje vysoký podíl tříslovin a používá se pro koupele nohou při problémech s jejich silným pocením a zápachem. Pokud máte problém se silným odérem nohou, problém je ve vylučovacím systému ledvin. Z modřínové pryskyřice se vyrábí mast proti revmatickým bolestem, nebo jako mazání hrudníku při úporném kačli, či bronchitidách.

Oliva
Tento strom se dožívá zhruba dvou tisíc let a podle dochovaných záznamů se pěstoval již v době kamenné. Nejstarší olivovník je znám a dochován v obci Kolymvani na ostrově Kréta. Jeho obvod má 12,5 metru, průměr kmenu 4,6 m. A taková malá zajímavost - olivovníky, které se nacházejí v Getsemanské zahradě údajně, dle odborných kruhů pamatují samotného Ježíše. Olivová ratolest i olej by měly být schopny uchránit člověka před zlými duchy a prodloužit mu život a olivě celkově jsou přisuzovány magické účinky.
Síla tohoto stromu pomáhá vyčerpanému organismu, z různých hledisek, jako je nemoc, psychické vyčerpání z přemíry stresu, vyčerpaností po vleklých nemocech.
V olivách se nacházejí esenciální mastné kyseliny, které jsou velmi důležité pro ochranu membrány našich buněk v nichž se vyrábí tělesná energie. Olivový olej je nejbohatší na vitamín E, A a nenasycené mastné kyseliny, tedy kyselinu olejovou, linolovou a linoleovou. Olivy a olej pomáhájí léčit rány, mají antioxidační účinky, omlazují organismus, ochranují žlázy, posilují srdce, imunitu, v kosmetice je olej užíván pro krásu a lesk vlasů, na potírání pokožky.

Olše
je stromem mystiků a mágů, jelikož posiluje duševní moc člověka. Dokáže otevírat mystické síly, které jsou hluboce skryté v každém z nás, napomůže k pochopení sebe sama. Ochraňuje před různými hádkami a spory, obnovuje ztracenou sílu. Energie tohoto stromu dokáže otevřít Vaše nitro.
Jeho účinky jsou příznivé při osteoporóze, různých zánětech, revmatismu, u akné, při aftech, křečích, problémy s mandlemi, sluchem, Crohnově chorobě, epilepsii, gynekologických výtocích, migréně, pro posílení imunity, u nervozity, nespavosti, paradentóze, při plísních, zápalech plic, bolestech hlavy, borelióze, bércových vředech, bradavicích, depresích, poruchách sluchu, u roztroušené sklerózy, při stresu, nervozitě, nachlazení, nespavosti, otocích, paradentóze, Parkinsonově chorobě, zánětech střev, žaludečních vředech.

Ořech
Energie tohoto silného a majestátného stromu má vliv na povzbuzení síly podvědomí. Jeho přítomnost je vhodná pro meditace. Energie příznivě působí na ženy v období přechodu a přecitlivělosti, která tento stav provází. Pokud se nějaké ženě nedaří otěhotnění, může napomoci zharmonizovat její energie, otevřít se a těhotenství se může zdařit. Pomáhá snadněji překonávat nové začátky, životní změny a dá sílu k příznivým a harmonickým reakcím na nově vznikající situace. Bude posilovat Vaši mysl a spojení s vyšším já. Díky jeho silné a vyvažující energii půjdete do věcí naplno, objektivně, s velkou trpělivostí a svobodným pohledem.
Plod ořechu má antioxidační účinky, obsahuje látky, které jsou prospěšné pro náš mozek, působí proti astmatu a posiluje střeva. Konzumace ořechů má protizánětlivé účinky, které jsou patrné zejména u srdečních a cévních chorob. Pomáhají i při regulaci krevního tlaku a podílí se při udržení nízké hladiny cholesterolu. Jeho oleje jsou prospěšné i pro zdravější stav naší pokožky.


Léčivá síla stromů počínající písmeny A - J ZDE, S - V ZDE
Pro zábavu a uvolnění > horoskop podle stromů a keltských Druidů ZDE

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama