- Krásná Zelená - film, u něhož se zamyslíte nad dosavadním životem

28. července 2013 v 22:22 | Lena |  - Klíče ve filmech ode mne

Přestože byl tento snímek natočen již před několika lety, poselství a aktuálnost jeho myšlenky nabývá na síle teprve v současnosti. Tento film nás ve svém ději zavede na jednu planetu, kde život plyne v harmonii. Lidé jsou tam spokojení, žijí v souladu s přírodou, ženy nemají zapotřebí líčit se, nikdo není nemocný. Dýchají čistý vzduch, pijí čistou vodu, nejí maso a jsou v takové kondici, že žijí velice dlouho a od dětství se zdokonalují v telepatické komunikaci přenosu myšlenek.

Jedna obyvatelka této vzdálené země je vyslána na naši planetu Zemi, za účelem určitého poslání. Filmový děj popisuje její zážitky v pro ni novém a neznámém prostředí, kde poznává zajímavé lidi, s nimiž si zpočátku nerozumí, neboť její neobvyklé chování nechápou, ale nakonec si je dokáže naklonit na svou stranu a získá v nich nejen nové přátele, ale i spojence, kteří jsou ji v její misi nápomocni.
Celá fáze filmu je provázena indiciemi, které v podstatě ukazují neskutečný svět, nepravdivý, falešný život lidí na planetě Zemi a nevtíravě vtipnou formou tyto nedostatky zvýrazňuje. Zajímavě je pojata schopnost hlavní protagonistky otevřít lidi, kteří se po tomto úkonu probudí ze svého falešného programu, jež žijí a začnou se chovat přirozeně, spontánně a říkají jen to, co si myslí, tedy pravdu. Tímto způsobem také "uzdravila" jednoho muže, kterému se otevřely oči a při rozhovoru se svou ženou jí položil dotaz, proč s ním vlastně žije, jelikož je sobec a špatný člověk. Odpověď jeho ženy, která byla od něj věkově mladší se víceméně dala očekávat. Cituji: "Jsem s Tebou, kvůli Tvému bankovnímu kontu. Je to zákonná prostituce .." (I dnes se stále častěji setkáváme s tímto nepřirozeným a pro lidi vysoce ponižujícím fenoménem prostituce - vysoké bankovní konto muže versus prodejná, nízkoprahová "žena" bez úrovně.) Jelikož takovýto "obchodní" vztah je prostý citu i lásky, děti v této rodině samozřejmě nebyly šťastné.

Tento film byl v kinech promítán zejména ve Francii, ovšem ve většině zemí Evropské unie jeho distribuce nebyla povolena. Důvodů proč je samozřejmě více, jedním z nich je jeho pravdivost, druhou stranou mince je částečné naivní a amatérské zpracování, které ale není na překážku a pointu fimu nijak nesnižuje.
Každopádně, úmyslem jeho režisérky bylo natočit komedii, do které je milým, nenásilným způsobem vložen a vpracován obrázek života v neživotě současné společnosti, což se bezesporu podařilo a čehož každopádně dosáhla. Ve filmu je otevřeně ukryto mnoho indicií, některé jsou patrné na první pohled, u jiných je nutno malinko popřemýšlet. Vnímejte ..

Já osobně tento film, i přes jeho určité nedostatky rozhodně doporučuji. Garantuji Vám, že v nemálo jeho částech se určitě zasmějete, pobavíte a odpočinete od starostí všedního dne. Smích je zdravý, odpočinek Vám jedině prospěje a není vyloučeno, že ve Vás některé jeho pasáže otevřou nostalgické vzpomínky a donutí k zamyšlení ..


Lena


Odkaz režisérky:
" Film je věnován všem lidem s dobrým srdcem,
kterým není lhostejný osud této Země. "

Přeji hezký, ničím a nikým nerušený zážitekFILM BYL Z DŮVODU OBSAHU PARTNERA ... ZABLOKOVÁN,
NICMÉNĚ, PROZATÍM SE MI PODAŘILO NALÉZT JEJ VE DVOU DALŠÍCH VERZÍCH.
V PŮVODNÍM JAZYCE, KDE NĚKOMU PŮJDOU NASTAVIT TITULKY > ZDE
A TAKÉ > ZDE


.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama