- Jste inteligentní ? - něco pro Vás + video

20. července 2013 v 16:36 | Lena |  - Pro zábavu a uvolnění

Pakliže se Vaše maličkost svou výší přirozené inteligence řadí mezi ty lépe vybavené, jste vyjímečný exot, který patří mezi velmi nízké procento celkové světové populace a jste na této konkrétní stránce správně. Velmi dobře víte, že být inteligentní je mnohdy pořádný problém. Statistiky dokazují, že na jednoho inteligentního člověka připadá minimálně 250 pitomců, což je obrovský nepoměr. Také víte, že každý den na Vás někde za bukem čeká jeden podprůměrně inteligentní moula, který, až půjdete kolem na Vás naskočí a bude se snažit znepříjemnit Vám život. Kámenem úrazu je, že to často bývá osoba vysoce postavená.

S blbcem se prosím nikdy nehádejte a nesnažte se mu něco vysvětlit. Protože v takovémto případě Vy sám budete vypadat jako pitomec a navíc se velice brzy stanete vhodným kandidátem na "prášky" proti bolestem hlavy a těžkým neurotickým poruchám .. :)

A v této souvislosti mne napadá taková malá moudrost ze života, jejíž znění jsem sestavila na základě poznatků ze sledování okolí očima nezávislého pozorovatele: "Je možno býti hlupákem, neboť stačí, když svou hloupost umí podprůměrně podat, prodat a stane se z něj milionář, protože se vždy najde stádo jiných hlupáků, kteří mu to uvěří .. "

Zde si také dovolím citovat pana Wericha, moudrého to člověka:
" Nejhorší srážka v životě je srážka s blbcem.
Blbce nikdy neusvědčíte z blbství.
Z takové srážky vyjdete jako největší blbec pod sluncem. "


Nedávno jsem četla příběh, kde do jednoho města přišli lidé, jež vypadali a chovali se velmi vzdělaně a chytře. Dlouho k místním obyvatelům promlouvali a na závěr každému z nich podali pilulku, po jejímž požití bylo slíbeno, že na předešlý život zapomenou, již nic jim nebude vadit, nad ničím nebudou muset přemýšlet a budou žít spokojený život. To se měšťanům velice zamlouvalo, a tak si ji téměř všichni vzali a snědli. Až na jednoho. Byl totiž inteligentní, a tak věděl, že je na tomto světě proto, aby se učil, poznával, přemýšlel nad novými nápady, aby tak mohl obohatit tento svět o svá poznání a prospěšné skutky. Věděl, že aby mohl poznat, jak chutná sladkost, nejprve musí poznat hořkost. Věděl, že, aby mohl ocenit Lásku, nejprve musí poznat bolest a trápení ..
Jak plynul čas, všichni lidé kolem něj jej měli za blázna a byli přesvědčeni, že je nemocný, jelikož stále nad něčím přemýšlel, své nápady uváděl do praxe a byl stále v pohybu. Jenže měl kolem sebe lidi, kterým to bylo jedno, nic nedělali, jen leželi, spali, nebo si vždy našli nějakou výmluvu, aby nemuseli pracovat. A tak se stalo, že jejich město začalo chřadnout a chátrat, hnilo ve špíně, jako houba jej začala obrůstat kriminalita, agrese, dařilo se podvodníkům a zlodějům. A - nikomu to nevadilo. Až na našeho inteligentního člověka, který odmítl vzít si pilulku. Ten člověk vším, co se kolem něj dělo velice trpěl, jelikož byl na to všechno úplně sám. A tak chřadl a chřadl, a došlo to tak daleko, že z toho všeho nakonec opravdu onemocněl.
"Vidíte", říkali všichni obyvatelé malého světa, "měli jsme pravdu, je to nemocný blázen .."


A pokud jste se na tuto stránku dostali náhodně skrze internetový vyhledavač, tak, jelikož jste inteligentní, neuniklo Vám, že je kategoricky zařazena do sekce pro zábavu. Takže Vám na závěr přidám videjko, jako malý zákusek po obědě, aby jste se malinko pobavili.


A pamatujte přátelé, blbci jsou velice nebezpeční !! :)


Jak se hravě stát milionářem > ♪♫♪

- Autorství Živá Voda Lena -.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 7. dubna 2016 v 15:00 | Reagovat

Videjko mě pobavilo, ale zároveň jsem si představila, kdyby takto lidé opravdu smýšleli. No to by byla pohroma, už nyní je takových až dost :-))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama