- Jak pročistit organismus po užívání antibiotik > přírodními prostředky

5. července 2013 v 21:19 | Lena |  - Zdraví z přírody

Poměrně překvapivě často se ještě v dnešní době setkávám s jevem, kdy někteří lékaři svým pacientům předepisují antibiotika, doslova při každém škrábnutí v krku. Různé slabé záněty ve vnitřní částí krční oblasti se u nemálo lidí často vrací, antibiotika jsou jim předepisována opakovaně, nezřídka vychází s receptem z ordinace lékaře i pětkrát do roka. A tak se v podstatě ocitá v začarovaném kruhu. Navíc, nadměrným užíváním Atb může postupně vznikat disbakterioza ve střevech, kde se začnou množit různé nežádoucí organismy ve formě plísní, zejména kvasinek, a ty pak mají následnou tendenci prorůstat do celého organismu. Ženy začnou mít potíže s neustále se opakujícími kvasinkovými infekty, vznikají různé alergie apd.

Takoví lidé by se měli zajímat, jakým způsobem si posílit slezinu, slinivku, nebo ledviny, jelikož zde může tkvít jedna z příčin neustále se opakujících krčních zánětů. Další z možných příčin může být i zvýšený výskyt streptokokové bakterie v těle, borellie, nebo vir Ebv (čeleď herpetických virů, oslabují organismus). Důležité je také, zajímat se, jak si detoxikovat organismus a posílit imunitní systém.

Dnes se s Vámi chci podělit o přírodní postupy, jak si dát do pořádku tělo po užívání antibiotik a uvést jej, alespoň v rámci domácích možností do opětovné harmonie.


Zároveň s Atb léčbou
Již při užívání Atb by jste měli zároveň užívat probiotika. Před požitím antibiotického léku je dobré užít půl lžičky mletého lněného semínka, tato praktika lépe chrání sliznici žaludku. Zároveň užívejte vit skupiny B ve formě B komplexu - 3 krát denně po dvou tbl. Každý den snězte 2 cibule, rozvařené s kmínem a majoránkou. Chrání Vaše játra!

Po dobrání Atb
Po dobrání antibiotik rozhodně není od věci propláchnout si střevo klystýrem. Z tlustého střeva se tak částečně vyplaví případné patogeny. Ale nutit Vám jej nebudu.
Pijte bylinky, jež budou napomáhat činnosti ledvin, která je nutná při odstraňování a odvádění škodlivých zbytků Atb z organismu.Tedy:
Opatřete si po 50g z každého druhu > sedmikráska, fialka, rdesno ptačí, lopuch, pýr, vrbová kůra, březové listí, květy i plody černého bezu. Smícháte dohromady. Ze směsi vždy uberte 2 lžíce, které přelejete 0, 5l vařící vody. Nejlépe je uchovat v termosce, aby byla teplá a pijete během dne. Dobereme celou dávku.
Cibulový sirup - na drobno nasekejte 6 ks cibulí, vhoďte do hlubší nádoby, přidejte 3 lžíce medu. Tuto nádobu vložte do větší, ve které je vařící voda a nad parou, za občasného míchání dřevěnou vařečkou zpracovávejte 30 minut. Vzniklý sirup přeceďte skrze husté sítko a popíjejte jej vlažný, během dne > každou hodinu po jedné lžičce.
Posílení organismu a ničení patogenů v těle - návod ZDE

Ještě dodatek k antibiotikům: pozor na užívání Tetracyklinu, nerozumí si s játry. Někteří lékaři jej předepisují při "léčbě" akné, ovšem při tomto postupu se užívají dlouhodobě, a to není to pravé!! Navíc - ne vždy je zaručeno, že na problém s akné pomohou! A při větších užívacích dávkách Tetracyklinu Vám nezřídka také "hezky" zežloutnou zuby.
Pro lidi, kterým byl rozbory krve zjištěn nedostatek železa a i při jeho doplňování se vrací: příčinou může být nedostatek přátelských bakterií, vzniklý užíváním antibiotik Tyto bakterie s námi žijí v určité symbióze a jejich přítomnost umožňuje pronikání vit A, B a právě železa, které přijmeme v potravě, do krve. Takže, doplňovat probiotika. Druhou z možných příčin mohou být parazité ve střevě, kteří se živí jeho krví.

Vhodným doplňkem přírodního železa jsou Schindeleho minerály. Ty si lidé chválí i při hubnutí, zlepšení stavu pleti, kloubů apd. Obsahují železo rozpustné v žaludečních kyselinách, chróm, mangan, křemík, oxid hořečnatý, měď, zinek a jiné prvky.
Železo také obsahují švestky, rozinky, špenát, játra, ořechy, semínka slunečnic, droždí, ryby, melasa, mořské řasy, meruňky, borůvky, maliny, ostružiny, červená řepa, luštěniny ...


Lena
- Článek je inspiračního a informačního charakteru -
- Návody na bylinky a sirup jsou získány od léčitelů -

-
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama