- Fáze Luny - zlepšete si podle nich harmonogram organismu

8. července 2013 v 21:47 | Lena |  - Zvuk Ticha s Láskou

Pohled na zářící Lunu, jejíž stříbrné paprsky se snoubí s noční oblohou plnou hvězd, je pro někoho krásným, romantickým zážitkem, jež dokáže rozproudit jeho fantazii na plné obrátky. Luna je těleso, které koresponduje s energií Ženy. Vyzařuje z ní určitá tajemnost, jež vábí a láká nejednoho člověka k tomu, aby nahlédl do jejího jádra, jemně poodhalil roušku tohoto tajemství a otevřel tak něžnou i ostrou sílu její energie, která má vůni rozvíjejícího se lotosového květu plujícího na vodní hladině. Takovou malou zajímavostí je, že existují rostliny, které svůj květ rozvíjejí výhradně prostřednictvím záře Luny. A pokud by jste chtěli znovu obnovit ostří žiletky, vystavte ji večer Měsíčním paprskům, ráno na Vás bude čekat překvapivý výsledek.

Energie Luny a její fáze ovlivňuje vodu a různé procesy na naší planetě Zemi, tudíž i vodu v nás a různé pochody v našem těle, které s těmito procesy souvisí. Pokud se jimi budeme řídit, lépe porozumíme přírodě, jejímu řádu a staneme se tak součástí nekonečné harmonie, kterou budeme moci vnímat skze zkvalitnění našeho života. Lena


Přibývající Luna - fáze od novoluní do úplňku
Tato fáze je příznivá pro vše, co souvisí s obnovou našeho těla a jeho zesílení, je nazývána fází rozvoje sil, obnovy a vzrůstu. Čím více Luny přibývá, tím více je nepříznivá doba pro hojení různých zranění, či vzniklých ran po operaci. Jsou také zhoršeny výsledky různých pročišťovacích kůr pitím čajů. V období těchto dvou týdnů náš organismus lépe přijímá vitamíny a minerální látky. V tomto období se nedoporučuje odstraňovat bradavice, neboť mají tendenci vracet se. Konkrétně vše, co uvnitř i vně těla roste, neodstraňovat.
Vodní prameny se hledají snáze. Vše, co má plody nahoře je vhodné vysazovat právě v této době, tedy i ovocné stromy. Mají se sbírat bylinky, ostříhávat stromky, vinná réva, zušlechťovat květiny, sklízet ovoce, mlátit obilí.
Pokud chcete, aby květiny měly krásné, plné květy, sázejte a sejte je v období přibývající Luny. Pokud máte v plánu trhání zubu, je nejpříhodnější doba, bolí nejméně. Zhoršují se ale různé kožní vyrážky a otoky. Pokud si ostříháte vlasy, budou růst rychleji a jeví se zdravější. V této době je vhodné uzavírat vše, co má "přibývat". Uzavírat sňatky, smlouvy.

Úplněk
Citlivé jedince, zvířata i rostlinky tato fáze ovlivňuje velice silně. Projevuje se náměsíčnost, nervozita, spánek má zhoršenou kvalitu. Léčivky sbírané za úplňku mají silnější vliv. U stromů, které se nyní ořezávají hrozí odumření > zejména, je-li Luna ve znamení Raka. Rány krvácejí silněji, nedomlouvat si operace! Přibývá úrazů, neopatrnosti, nervozity, deprese, násilí. Rodí se více dětí.
Úplněk je znamením vyvrcholení sil. Rostlinky se mají vysazovat dva dny před úplňkem. Pro rostlinky, jež mají plody nad zemí, je nejlepší doba pro výsev jedenáct dnů před úplňkem. Ty, které mají plod v zemi se mají vysévat sedm dnů po úplňku. Dýně sázet tři dny před. Zelí, salát, sázet a sít, nebo přesazovat krátce před úplňkem, pokud je Luna ve znamení Raka. Přesazovat ovocné stromy. Nyní je také vhodná doba pro sběr bylinek. Zelenina se má sklízet tři dny po úplňku, je trvanlivější. Brambory dávat do země krátce po úplňku. Kompost zakládat dva dny před, rychleji se rozkládá a má šťavnatější konzistenci. Vánoční stromky kácet v prosinci, tři dny před úplňkem, déle udrží jehličí. Toto období je velmi příznivé pro plodné dny. Pokud se stříhají tmavé vlasy, mají tendenci zesvětlat.

Ubývající Luna - od úplňku do novoluní
Pro operace je to rozhodně vhodnější doba. Domácí práce jsou lépe od ruky, znečištěné prádlo lépe pouští. Pokud jíme více potravin, nepřibýváme tolik na váze. Pro výsev je vhodná doba pro zeleninu, která má plody v zemi. Vše, co se ořezává, roste pomaleji. Je vhodné konzervovat ovoce a zeleninu. Ovoce, které je nyní sesbíráno je trvanlivější. Pro stříhání venné révy, velmi vhodné období, stáčet víno, moštovat. Kácet stromy, nehnijí, nečerviví. Odstraňovat kuří oka, různé vyrážky, chloupky, otoky. Počít odtučňovací kůry, zejména, když Luna prochází znamením Blíženců, Vah, Vodnáře. Kosmetické a léčivé masti, které se v tomto období zhotoví jsou trvanlivější. Masáže reflexních zón mají větší účinek. Plombové výplně do zubů a korunek jsou trvanlivější. Také se říká, že v této době se nemá uzavírat manželství, může se objevit bezdětnost.

Novoluní - plná, tmavá Luna v kalendáři
Organismus má velkou schopnost pročišťování, proto je v tomto období vhodné držet jednodenní půst, ulehčíme tak našemu tělu práci. Vhodné dny pro různé začátky a starty nových projektů, pokud chcete přestat kouřit, nebo se zbavit jiných zlozvyků, není příhodnější doba, započněte v tyto dny. Nemocné stromy se po řezu rychleji regenerují. Tyto dny bývají vesměs neplodné. Lidé, kteří se narodili ve dnech fáze novoluní bývají zpravidla velmi plodní. V této době je nejmenší rozvoj síly. Trávu určenou na seno sekat nejméně tři dny po novoluní. V této době nic nesázet, nesít. Brambory a fazole sít krátce před. Stromy, které se v tomto období vysazují sice kvetou, ale mají málo plodů. Doba novoluní je také vhodná pro kácení stromů. Stromy pokácené v říjnu a listopadu, když Luna prochází znamením Vah více odolávají ohni. Tato doba je příhodná pro dezinfenci hmyzu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama