- Bělení zubů přírodními prostředky + návod na výrobu domácí zubní pasty

25. července 2013 v 23:22 | Lena |  - Přírodní kosmetika

Tvar, postavení, či zabarvení zubů jsou odrazem naší vnitřní tělesné kondice. Navíc, úsměv sluší každému z nás, nezávisle na věku. A kdo by se nechtěl pochlubit úsměvem v podobě dvou řad skvostných bílých perel. Někteří lidé mají krásně bílé zuby, jiní si s jejich bělostí musí dát práci, aby konečný výsledek byl alespoň uspokojující. Dnes Vám chci představit několik návodů a tipů na jejich vybělení, prostých zbytečných chemikálií - jelikož ty mohou poškodit zubní sklovinu. Ono opravdu není nutné mít extrémně bílé zuby a la Hollywood a jít až do krajnosti. Přirozená bělost vypadá mnohem lépe a sympatičtěji. Takže, jak na to?

1. Pokud si budete alespoň jednou týdně do zubní pasty přidávat kapku hřebíčkového oleje, zuby získají pěknou bělost.
2. Směs připravená z jedné lžičky citrónové šťávy a kuchyňské soli také pomáhá. Naneste na žluté zuby a vyčistěte je. Opakujte alespoň jednou týdně, dokud nežádoucí zabarvení nezmizí.
3. Zuby si můžete čistit i čistou solí, nebo ji přidat do zubní pasty. Tuto konkrétní proceduru praktikuji já, zhruba 3 krát týdně. Zuby jsou přirozeně bílé, navíc sůl obsahuje minerální látky, které jim prospívají.

Pozor si dávejte při pití černého čaje, kávy, mají tendenci zabarvovat zuby, častější užívání antibiotik Tetracyklin také, navíc ničí zubní sklovinu, a dle nepěkně zažloutlého chrupu bezpečně poznáte kuřáka, stačí k tomu jeden jeho úsměv.


Samozřejmě je také důležité zdravě se stravovat, aby naše zoubky měly dostatek minerálních látek, a to především vápníku a vitamínu D. Mezi potraviny, které obsahují spolehlivé množství tohoto prvku patří zejména mák, měkký tučný tvaroh, sýry - parmezán, ementál, gouda, eidam, jogurty, vejce, šproty, sardinky, losos, tuňák, mořský pstruh, nať petržele, zelenina - brokolice, květák, špenát, celer, kedlubna, pórek, ořechy - lískové, vlašské, para, mandle, sezamová semínka. Vysoký podíl vápníku také obsahují vyvařené vaječné skořápky, rozemleté na prášek.

Výroba zubní pasty bez chemie
Co si budeme povídat, nebudeme hrát mrtvé brouky a přiznejme si, že v běžných zubních pastách, které používá většina populace je obsaženo několik druhů chemických látek, jež se, ať chceme, nebo ne, při jejich každodenní aplikaci dostávají do našeho organismu.
Zde je proto jednoduchý návod, jak si vyrobit pastu jinou, jež se může pochlubit třemi výhodami - je prostá chemikálií, neničí přírodní prostředí, sympatická nízkou pořizovací cenou.

Malé množství jedlé sody smíchejte s vodou, v takovém poměru, aby výsledná konzistence byla středně tuhá, tedy držela na kartáčku. Pro lepší chuť a svěžejší dech je do směsi možno přidat trochu organické skořice. Soda je vynikajícím neutralizérem pachů, čili náš dech bude skutečné svěží, jako závan alpského vánku.

Lena


- Článek má informační a inspirační charakter -
Mnohé zubní pasty jsou obohacovány fluorem, zajímavý článek o tomto prvku ZDE

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama