- Nick Vujicic - mladý muž bez končetin, který dodává naději po celém světě + video

7. června 2013 v 0:36 | Lena |  - Krásní lidé jinak

Jeho jméno a osobnost jsou známé. Má krásný úsměv a je to sympaťák každým coulem. Poměrně nedávno se oženil a narodil se mu syn. Člověk by si řekl, běžný život, nic zajímavého. V čem tedy tkví zvláštnost a co stojí za povšimnutí a pozornost u tohoto člověka? Pro ty, kteří se s ním setkávají poprvé: V takové maličkosti. Narodil se bez končetin. Ano. Nemá ruce, ani nohy. Pro většinu z nás je takový život nepředstavitelný. Nick je však studovaný člověk, má spoustu zájmů a velice rád surfuje. Během svého třicetiletého života stihl zažít opravdu hodně a spoustu toho na něj teprve čeká. Svému handicapu se navzdory velmi těžkým začátkům, kdy se kvůli své vzhledové odlišnosti nejen ve škole, ale i v běžném životě stal terčem urážek a posměchu, postavil čelem a nejen, že všem dokázal, že žít se dá i bez končetin, ale má v sobě tolik lidskosti a síly, že ji plnými hrstmi rozdává i ostatním.


Nick se narodil v australském Melbourne a jeho rodiče pocházejí ze Srbska. Na spodní části trupu má dvě zakrnělá chodidla, z čehož na jednom z nich má dva prsty a jejich pomocí v podstatě může manipulovat. Dokonce si založil poměrně úspěšnou firmu. Ve svých 19ti letech si uvědomil, že svého nedostatku může využít ve prospěch ostatních lidí, kteří mají nějaké problémy. Jeho vize se mu daří, cestuje po mnoha zemích, kde rozdává naději a v každém člověku zanechá pěknou vzpomínku. Při dovršení 29let se jeho společnicí na cestě životem a právoplatnou manželkou stala hezká Kanae, se kterou nyní prožívají šťastné okamžiky, jež jim přináší jejich malý, nedávno narozený syn. Nick umí velmi krásně a procítěně promlouvat k ostatním a svým přesvědčením dodávat lidem chuť a sílu do života. Je to moudrý člověk, který si prošel strastiplnou cestu a trpké plody, které během ní nasbíral, proměnil v sílu žít a došel tak k poznání, že život bez končetin nemusí být omezující. Díky určitému omezení, které mu bylo dáno, tak dostal možnost poznat, že náš život má pouze tolik omezení, kolik mu my sami dovolíme a která si určime. Omezením může být tělo, ne však naše duše a naše vůle. S tou můžeme zacházet každý, jak chceme, v tomto aspektu žádná omezení neexistují.


Já osobně, naprosto upřímně Nickovi přeji krásný život, v náruči jeho
milované rodiny a patří mu můj obdiv a úcta, za to, jaký JE.

Lena

Jeho oblíbený sport - surfování

S manželkou

Šťastný otec


Vzkaz od Nicka pro všechny lidi

Ukázka jedné z mnoha Nickových přednášek

Velmi pěkný motivační film, hlavní role přísluší Nickovi - ZDE

.
.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Khalia Khalia | Web | 7. června 2013 v 22:04 | Reagovat

Můj favorit a nejlepší vzor. ♥ Klaním se mu a dík za tenhle článek :)) ^^

2 Jaroslava Jaroslava | E-mail | 5. listopadu 2013 v 21:56 | Reagovat

Co tento muž dokazuje svou houževnatostí je nádherné.Lidé by si z něho měli brát příklad.Já si takových lidí velice vážím a děkuji za tento článek i video.
Jaroslava

3 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | Web | 6. listopadu 2013 v 12:47 | Reagovat

[2]: Já děkuji Vám, také děkuji za váš osobní vzkaz, který mne potěšil. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama