- Dort Malakov podle mne - lahodný > recept

26. června 2013 v 19:18 | Lena |  Recepty - sladké mňamky :)

Každá žena má své triky a fígle, které používá při vaření a přípravě pokrmů a jistě ze sebe dává to nejlepší. Jakou energii do připravovaného jídla vložíme, takovou pocítí konzumenti, pro které je mňamka připravována. A každá kuchařka, či kuchař velmi dobře ví, že vaření se nezobecňuje pouze na krájení, hnětení, mísení a vkládání ingrediencí do hrnce, ale že je to skutečná alchymie. Také bývá běžnou praxí, že jeden základní recept si každá kuchařka vyzkouší a různými experimenty jej obohatí, či vylepší o své nápady. Já dnes do této sekce sladkých dobrot přidám recept na dort Malakov, jehož postup jsem si trochu upravila dle našich chutí. Pokud Vám padne do oka a vyzkoušíte jej, tak přeji, ať chutná, tak, jako nám. Rozhodně nebudete litovat. ;-)


Potřebné ingredience:

24 dkg másla
24 dkg mletého cukru
3 žloutky
20 dkg mletých mandlí zbavených slupek
1 ks 33% šlehačky
Rum
2, 3 velké balíky piškotů zn. Opavia (záleží na velikosti dortové formy)
cca 1 hrnek vychlazené moka kávy (klasické káva, jakou si připravujete,
ovšem zbavena případného "logru" a bez cukru)
Dortová forma, dobrá je s odstranitelnou boční částí, ale není podmínkou

A nyní trochu kreativní alchymie :)
Do rumu se vmíchá trochu kávy cca v poměru 3 : 1, jelikož samotný rum dává celkovém efektu chuti dortu hořkou pachutˇ. Velmi chutný je Velkopolomský rumík. Já to dělám tak, že si vše naliji do hlubší misky, aby se piškot dal najednou namočit celý. Namočím jej po dobu cca 1 vteřiny! Tato doba je vyzkoušena, piškot pak není ani příliš mokrý, ani suchý.

Postup:
Šlehačku svaříme, (stačí, když zpění), poté odstavíme a necháme vychladnout.
Máslo s cukrem a žloutky utřeme, zašleháme šlehačku, jemně vmícháme, nebo zašleháme mandle. Tím máte připraven krém.
Dno dortové formy vyložíme alobalem, polejeme tenkou vrstvou čokolády, do které ještě za mokra vkládáme piškoty namočené v rumu s kávou, pokryjeme jimi celé dno a vyložíme jimi také boky formy. Na tuto vrstvu piškotů dáme krém (hloubka 2,3 cm) a opět vrstvíme piškoty po celém průměru formy, můžeme je do krému i zatlačit... Až je forma naplněna po povrch, (poslední vrstvou je krém), přeložíme alobalem, zabalíme do sáčku a zatížíme. (např. talířem + něco těžšího, aby se dort vyformoval).
Necháme 24 hod. uležet v chladu, chutě se tak propojí a vytvoří lahodnou symfonii pro naše mlsné jazýčky.

Průřez - asi takto by to mělo vypadat,
ani moc krému, ani málo


Na hotový dort je možno po povrchu a bocích nanést mleté, či plátkované mandle, nebo použít vlastní nápad, fantazii se meze nekladou.
Pokud povrch každého kousku ozdobíte šlehačkou a polejete vaječným koňakem, Vaše chuťové pohárky budou zpívat. :)

Obrázek je prozatím ilustrační

-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama