- Derivační koupele, uzdravující síla vody > zbavují tělo různých neduhů

22. června 2013 v 17:30 | Lena |  - Substanc Voda

Tento zajímavý výňatek popisuje účinnost a prospěch derivačních koupelí, kdy a jak byly vynalezeny, jak často a konkrétně se mají provádět a na jaké zdravotní problémy příznivě působí. Tyto vodní koupele v podstatě představují jednoduché a přirozené odstraňování škodlivých látek z těla a jedná se o účinnou a nenáročnou cestu k dosažení větší kvality zdraví a tím i samotného prožívání života. Tato metoda pochází z minulosti, od našich předků, nic nestojí, stačí věnovat sám sobě několik minut času denně.

Na co vše působí a kde je vidět příznivý efekt - u akné a různých pupínků, astmatu, šedivějících vlasů, bolestech v krku, hlavy, u bradavic a různých výrostcích na kůži, u drogové závislosti, ekzému, inkontinenci moči, lišejích na obličeji, u nespavosti, v těhotenství a porodu, při redukci váhy, bolestech zad, bolestech zubů, ztuhlosti krku, různých závislostech - kouření, alkohol, káva, pomáhají i dětem. Někteří lidé, kteří tuto metodu praktikují uvádějí, že jim údajně po cca 2 měsících přestaly padat vlasy.Aplikace derivační koupele umožňuje obnovu různých tělesných funkcí. Derivační lázeň spočívá v podstatě v osvěžování pohlaví studenou vodou, ale je nutno přesně dodržovat určené podmínky a postupy. Metoda je známá celá tisiciletí a nelze vyloučit, že tvořila běžnou součást naší přirozené výbavy pro přežití. Stačí pozorovat zvířata, která tuto metodu pomocí svého jazyka praktikují, zejména, když jsou nemocná, nebo se necítí dobře.

Jak se přišlo na příznivý účinek derivační koupele
V 19. století tuto lázeň znovuobjevil pan Ludwig Kuhne a to velice nevšedním způsobem. Když mu bylo 25 let, měl vážně nemocné plíce, usadil se na venkovském statku, kam ho doprovázela jeho malá fenka. Ta si zlomila nohu. Kuhne ji přiložil dlahy, nosil krmení, které však odmítala. Ludwig měl možnost pozorovat, že fenka si celý týden olizuje střídavě zlámanou nožku a pohlaví. Po týdnu vstala a začala zase žít jako předtím. Kuhne byl překvapen, jak rychle se zlomená noha uzdravila. U něj však nemoc postupovala, měl horečky a silné bolesti hlavy. Tehdy ho napadlo, že fenka si asi nelízala celý den packu a pohlaví jen z přehnané touhy po čistotě. Muselo to mít ještě jiný důvod. Jednoho dne, kdy ho trápila horečka a bolest hlavy, udělal pokus. Pomocí kousku plátna si svlažil konec svého ohanbí studenou vodou a celou operaci opakoval, jak to dělala jeho psí kamarádka. Reakce se dostavila velice rychle, pocítil skutečnou úlevu od bolestí hlavy. Nerozuměl sice tomu, jak to funguje, ale bylo mu mnohem lépe.
Pan Ludwig Kuhne se údajně těšil do svých 80ti let vynikajícímu zdraví a celý svůj život experimentoval s derivačními koupelemi a na tomto poli dosahoval skvělých výsledků.
V Číně, která je kolébkou akupunktury, dobře vědí, že konec penisu u mužů a určitá část ohanbí u žen jsou nejcitlivěji reagujícími částmi těla.
Ještě v devatenáctém století používali derivační lázeň zcela správným způsobem mniši v Německu. Byla to pro ně každodenní, povinná a preventivní činnost. Uměli se tak udržovat v dobré formě, vyhýbat se nemocem a být samostatní až do konce svých dní.
I dnes lze nalézt velmi málo lékařů, kteří tuto praktiku doporučují svým pacientům, ale nesmějí ji předepisovat, jelikož to není součást vědomostí, kterých se jim dostalo při studiu lékařského oboru.

Jak to všechno v našem těle probíhá?
Všichni máme v organismu zbytečný odpad a je v zájmu nás všech se ho zbavit. Mohou to být různé výpary, kterých jsme se nadýchali, pesticidy, přísady a barviva, která jsme s potravinami zkonzumovali, nebo toaletní a zkrášlovací prostředky, které mohly proniknout kůží a zejména pak všechny přebytky potravin, jakkoli dokonale zdravě jíme. A náš organismus není schopen eliminovat sám všechny tyto přebytky. Trávicí trakt vyloučí jen to, co sám pokládá za odpad, značná část proniká střevní stěnou do těla. Podobně organismus nevyloučí plyny a těkavé složky, a pokud ano, tak jen velice málo.
Důsledkem hromadění zbytečného odpadu v kloubech je snížení pružnosti těla, podporuje pravděpodobně vznik celulitidy, dokonce i u hubených lidí, protože brání v pohybu přebytků, takže se vylučuje jen voda. Hromadění zbytečného odpadu na nervových vláknech vede k větší nervozitě, podrážděnosti, či naopak apatii, měkkosti a větší náchylnosti vůči stresu. Na svalových vláknech urychluje chátrání svalů a podporuje určité typy inkontinence moči.

Aplikace derivační koupele umožňuje v praxi obnovu různých tělesných funkcí. Zbytečný odpad se při derivačních koupelích dostává z těla ven opačným směrem, než tomu bylo při jeho hromadění. Osvěžování pohlaví studenou vodou napomáhá návratu odpadních látek zpět do střev a odtamtud se z těla vylučuje přirozenou cestou.

Můj vlastní názor a dodatek > Lena
Dovolím si krátký názor na tuto problematiku. Osobně zatím neznám nikoho, kdo by tyto koupele praktikoval, nicméně, tato forma metody mi přijde logická. Civilizovaní lidé se hodně odklonili od přirozeného způsobu života a tudíž je možné, že před stovkami, či tisíci let, jak je uvedeno výše, byla tato metoda praktikována pro podporu a zlepšení zdravotního stavu. V podstatě nevylučuji a je možné, že byla přirozenou součástí života člověka, jen homo sapiens na ni, jak šel čas a byly předkládány stále modernější techniky v časovém sledu let zapomněl a odsunul do pozadí podvědomí ... Při koupelích studenou vodou v podstatě dochází k prokrvení tkáně, akupresurních bodů, či akupunkturních drah a skutečně mohou mít přiznivý účinek. To ovšem mohou potvrdit jen lidé, kteří derivační koupele provádějí. Pokud se najde někdo, kdo se se mnou a čtenáři bude ochoten v komentáři pod článkem podělit se svými osobními zkušenostmi s touto metodou, budu velmi ráda! Je to pro dobro nás všech, abychom byli opět o krůček blíže ke zdravějšímu průběhu a prožívání všech aspektů našeho života, které můžeme s radostí prožívat jen tehdy, kdy jsme skutečně zdraví a nic nás nebolí.. Předem děkuji!


Pokračování a návod, jak na to ZDE
- Výňatek je z knihy Uzdravující síla vody -

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama