- Derivační koupele - uzdravující síla vody / 2 / > jak na to

22. června 2013 v 20:48 | Lena |  - Samoléčba

Podstatou derivačních koupelí je prodlužované osvěžování pohlaví jeho vlhčením studenou vodou, velice jemným třením, pomocí kousku látky, například houbou, žínkou. Postupuje se od shora dolů. Délka je přesně určena, záleží na věku, na váze a na cílovém účinku. Zbytek těla má být v suchu a v teple, včetně nohou.

Ja na to
Obyčejně můžete použít vodu z vodovodu. Může být i voda ze studny, řeky, ze studánky, jezera i mořská voda.
Voda má být studená, ale ne ledová. Nesmí v ní zebat prsty. V zimě musíte do vody z vodovodu přidat trochu teplé. V létě, máte-li pocit, že je voda spíše vlažná, do ní můžete dát kousky ledu. Ale i v tropech, kde asi nebudete mít led k dispozici, hraje největší roli rozdíl mezi teplotou ovzduší a teplotou vody, i když se Vám bude zdát, že není dost studená. V tropech, nebo za velkých veder, když se Vám voda z vodovodu bude zdát vlažná, můžete prodloužit dobu derivační koupele.
Stačí méně, než obsah nádobky odpovídající menšímu bidetu. Musí tam být tolik vody, aby se příliš rychle neohřívala. Když užijete hrneček vody v teplé místnosti, pak se voda rychle zahřeje každým pohybem Vaší ruky, z níž se uvolňuje teplo, a také působením okolního teplého vzduchu. Vanička, nebo vědro s vodou by měly stačit.

Pokud máte bidet, sedněte si na jeho okraj, hýždě nesměji být ponořeny do vody. Hýždě i pohlaví budou tedy nad vodou. Pokud Vám okraj bidetu přijde málo pohodlný, položte přes něj prkénko a sedněte si na něj nad vodu, pohlaví na kraji prkna. Existuje přenosný bidet, který se hodí na mísu kteréhokoliv záchodu. Dá se koupit v obchodních domech na dobírku a nestojí mnoho. Takový bidet se vyrábí v Německu a prodává se s návodem v němčině.
Derivační koupele můžete provádět na čtvercové i obdélníkové vaničce, ale také na pevném kbelíku s širokými okraji. Dáte si nahoru prkno, abyste seděli v suchu. Taková pozice se hodí pro osoby vážící méně než 60 kg, které poloha na bobku neunavuje.
Když máte vanu, položte si prkno napříč přes vanu a přímo pod něj si dejte vědro, nebo kbelík po okraj naplněné vodou. Zvedněte nohy a položte si je na okraj vany.
Nohy v každém případě musí být v suchu a teple, v ponožkách, nebo v papučích.
Pro pány, kteří vlastní umyvadlo v patřičné výši, je možno si také stoupnout a namáčet penis ve vodě, kterou umyvadlo naplníte. Nenechte na penis téci vodu přímo z kohoutku, ale použijte žínku, tou nabírejte vodu z umyvadla a zvlhčujte hodně mokrou žínkou pohlaví, jak je uvedeno dále.
Používejte žínku, nebo savou tkaninu z bavlny, což je nejčastější. Nedávejte ruku do žínky, protože jinak ji zahřejete a budete mít méně vody k použití. Vezměte žínku do ruky a držte ji jen prsty. Žínku namotejte na vařečku, to bude asi nejlepší. Pak ponořte žínku do vody a nechte ji klouzat s mírným tlakem shora dolů.
Pro ženy: od stydké oblasti dolů přes velké pysky, jedním pohybem shora dolů, aniž byste se sami sebe ptali "které části se žínkou dotknu".
Pro muže: po penisu od kořene ke konci ze všech stran, aniž byste se starali, zda je pokryt celý žalud.
Ponořte žínku ihned do vody a začněte, pak bez přerušení pokračujte po celou dobu koupele (pro dospělé: deset, patnáct nebo dvacet minut).

To nám umožňuje přiblížit se co nejvíce účinku, jaký má drsný jazyk kočky, tedy, aby nás to nebolelo, ani nedráždilo, ale abychom zároveň cítili jemné tření. Zacházejte se svým pohlavím jemně!
Nikdy nenahrazujte žínku vlastní rukou Nenahrazujte žínku sprchou, nebude to mít stejný efekt: kůže ztratí rychle citlivost a nic se dít nebude.
Lehké tření povzbudí vždy krevní oběh pod kůží, vzniká tak pocit tepla a chladu, nemusíte je však pociťovat vždy, ale když to zkusíte deset minut se sprchou, ucítíte brzy ten rozdíl!
Možná namítnete, že kočka i pes mají teplý jazyk a že nepoužívají studenou vodu. To je pravda. Ale vypařování slin pohlaví osvěžuje a jim se líbí praktikovat to tak často, jak potřebují, tak dlouho, jak je to nezbytné během dne, ale to není náš případ! Nesmíme dělat za deset minut to, co zvířata udělají za hodinu či více, vezmeme-li v úvahu poměr délky a váhy.
Pohyb shora dolů je důležitý, poněvadž zdola nahoru by Vás to mohlo bolet. Vyměšování jde ostatně také shora dolů a je to přirozený pohyb.
Budete-li namáčet pohlaví do vody, výsledek bude stejný jako při použití sprchy: kůže znecitliví a reakce teplo-chlad se přeruší.
Když si namočíte hýždě nebo celou některou část těla (s výjimkou ruky, která drží žínku), budete reagovat na chladno vydáváním tepla v podbřišku, což je opak toho, čeho chcete derivační koupelí dosáhnout.

Jak dlouho a četnost
U dospělých osob s hmotností méně než 70 kg stačí normálně 10 minut na jednu koupel.
Nad 70 kg 15 minut. V některých případech se doporučuje 20 minut, bez ohledu na váhu. Ale s výjimkou případů, kdy jste nemocní, nebo příliš přetížení, nepřekračujte 20 minut, jinak bude vylučování probíhat příliš bouřlivě.
Jednou denně je už vynikající a když to vydržíte několik týdnů, nebo i víc, bohatě to stačí.
Dvakrát denně, když se chcete zbavit velké zátěže, nebo pokud spěcháte na výsledek.
Kromě výjimečných případů si koupel nedělejte častěji než dvakrát denně.
Když chcete ubrat, nebo přidat na váze, vrátit vlasům přirozenou barvu, pak každý den, dokud nedosáhnete kýžených výsledků.
Udržovací kůra čtyřikrát, nebo třikrát každý týden, stačí to, ale pravidelně.
Už dvakrát týdně je dobré, když nemáte příliš mnoho odpadních látek v těle. To je minimum. Nejdůležitější je pravidelnost.
Když se Vám ale nechce dělat koupel každý den, můžete ji provádět občas, vždy po dobu tří týdnů, jednou až dvakrát denně. Třeba jednou, či dvakrát do roka.

Až budete s derivační koupelí hotovi, zahřejte se. Můžete si vzít bud' vlněný pulovr, nebo si zalezte na deset minut pod peřinu, sedněte na sluníčko, pokud je vhodná roční doba. Lidé, kteří se sprchují předtím, než jdou spát, se zahřejí v každém případě.
Nikdy koupel neprovádějte hned po jídle. Protože derivační koupel působí místo trávení, dělejte si ji alespoň půl hodiny před jídlem, nebo hodinu a půl po něm. Když si ji uděláte během první části trávení, je tady nebezpečí, že se Vám zvedne žaludek. Pokud máte v podbřišku nadměrně odpadních látek a derivační koupel Vám způsobuje nevolnost, lze předpokládat, že máte velmi pomalé trávení. Měli by jste si ji proto dělat ráno nalačno, nanejvýš si vezměte kousek cukru, nebo trochu ovocné šťávy či čaje, když cítíte hypoglykémii. Koupel si můžete dělat také večer, dvě hodiny po jídle.
Stačí pravidelně třikrát týdně, pokud možno ve stejný den.
Obecně platí, že se přes všechny dobré rady přestane, jakmile se dosáhne kýžených výsledků. Bylo by dobré pokračovat v přesně stejném rytmu tak dlouho, dokud nedosáhnete výsledku.
Například: trvalo Vám 3 měsíce, než jste shodili 10 kg, a teď už nemáte co shazovat, váha se Vám ustálila, tak pokračujte ještě tři měsíce ve stejném rytmu a pak přestaňte. To je ideál. Budete si více jisti, že jste se své zátěže zbavili.
Ale když nemáte dost odvahy jít tak daleko, není to na škodu, stejně hned nepřiberete!

Především, máte-li tu možnost, vyberte si v bytě místo, kde se cítíte dobře. Když nejste příliš těžcí a stačí Vám vanička, nebo vědro, můžete se usadit ve svém pokoji a dívat se třeba na oblíbený pořad v televizi, nebo můžete poslouchat vysílání v rozhlase, či hudbu z přehrávače, či číst.
Ženy mají ovšem výhodu, protože se mohou usadit s knihou v jedné ruce a druhou si dělat derivační koupel.
Páni si musejí najít způsob, jak si pohodlně podepřít penis a moci číst, alespoň tak že knihu položí na okraj umyvadla!

Efekt, pokud přestanete příliš brzy nezmizí, ale ještě se prodlouží proces vylučování, zvlášť když jste si dělali derivační koupele alespoň dva měsíce. Určitě nezačnete hned přibírat jako předtím! Ale za několik měsíců budete muset znova začít.
Preventivně vystačí provádět trojí koupel týdně, pokud je pravidelná, vždy ve stejný den. Udržuje se tak v těle správný vylučovací proces.

Doplňky ke koupelím
Doplňky zde rozumíme vše, co posiluje, podporuje a někdy i urychluje účinky derivační koupele.
Nejlepšími doplňky derivační koupele je slunce a bahno. V létě je mírné slunění vynikající prostředek, jak vrátit funkce organismu do rovnováhy. Zkuste to, udělá Vám to tak dobře, že budete chtít začít znovu.
Používání bahna - bud' kompletní bahenní lázně, nebo podle místních podmínek s tím, že si ji umíte udělat, zesílí očistný účinek derivační koupele na organismus.
Bahno; které léčí - od Raymonda Dextreita, Editions Vivre en Harmonie

Sekundární účinky
Pokud Vás to bolí - máte moc studenou vodu, třete moc silně, nebo nepostupujete shora dolů, ale zdola nahoru.
Pokud máte pocity na zvracení - koupel byla moc brzy po jídle. Udělejte si ji bud' půl hodiny před jídlem, nebo hodinu a půl po jídle.
Pokud se dostaví průjem - asi hodně vylučujete, ale nemůže to vést k opravdovému průjmu, po kterém bolí břicho, ty jsou tekuté, odchází prudce, nutí Vás běhat rychle na toaletu. V takovém případě zajděte za lékařem, nebo do nemocnice a nechte se ošetřit: jste intoxikováni, s derivační koupelí to nemá nic společného.
Máte břišní křeče - když začnete moc zprudka, když si děláte derivační koupel častěji denně a příliš dlouho, protože jste nadšení, nebo v časové tísni a zároveň máte velmi silnou zácpu, nebo příliš uvolněné orgány, či uterus, pak se může stát, že budete mít křeče v břiše, nebo stahy ve střevech, anebo děložní stahy. Dělejte si jen jednu koupel denně a ne déle než deset minut. Postupujte vždy opatrně.
Objeví se pupínky po těle, nebo kolem pohlaví - během prvních dní, zvlášť, pokud máte sklony k zácpě, se může Vaše tělo náhle pokrýt pupínky, ale jsou to malé tečky, které právě tak ucítíte pod prsty a nebolí. Mizí samy od sebe.
Pokud se objeví bílé pupínky okolo pohlaví, což se může stát, když máte příliš mnoho odpadních látek v těle, nezneklidňujte se, ani nebolí, ani nejsou horké a do osmačtyřiceti hodin samy zmizí. Jestliže bolí, jděte k lékaři, s derivační koupelí to nesouvisí!

Pozor, derivační koupel není žádné intimní mazlení! A těm, kdo se bojí, že ochladnou: nemáte se čeho bát, spíše naopak. Derivační koupel dynamizuje sexuální funkci u žen i u mužů. Ženy, které měly děti, nebo jimž povolila vagína, se pomalu vrátí k původnímu tonu.

Jsou dasažené výsledky stálé?
Jestliže jste opravdu dosáhli kýženého výsledku, poněvadž jste jednak zbavili tělo určitého množství odpadu a na druhé straně obnovili jeho funkce, poněvadž jste mu usnadnili práci, potrvá výsledek opravdu dlouho. Dost dlouho na to, aby jste zapomněli, jak jste ho dosáhli a na udržování úplně zapomněli. Obecně to však může trvat dva, až tři roky, aniž by jste museli pro své tělo vyvíjet příliš velké úsilí, než se Vám začne usazovat v těle další odpad.
Ideální je samozřejmě provádět udržovací koupele pravidelně.
Pokud jde o ztrátu na váze, pak na rozdíl od diety, po jejímž skončení obvykle zase přiberete, pak u derivační koupele její ukončení k žádnému okamžitému přibírání nevede.

Pomáhají tyto koupele všem?
Aktivně to pomáhá od narození do smrti kromě osob, které ztratily veškerou svou životní energii, osob mimořádně zeslabených vážnou nemocí, patologickou hubeností, jež jim brání normálně chodit a žít. Pokud Vám nedělá potíže chodit, pokud nejste příliš vyhublí, mohou Vám derivační koupele jen prospět.
Jestliže jste naopak u konce svých sil, derivační koupel vyvolá naprostou ochablost, budete se cítit najednou vyčerpaní a hned po první koupeli přestanete. Normálně se Vám to přihodit nemůže. Pokud jste vyčerpaní, nebudete mít sílu si derivační koupel udělat. Stát se to může jen tehdy, jestliže někdo z Vašich blízkých Vám bude chtít- mylně - prospět a přinutí vás, abyste to zkusili proti své vůli. Máme velmi dobrý instinkt, jen ho musíte respektovat.
Musíte také rozlišovat mezi stavem vyčerpání přirozených sil, v případě pokročilé rakoviny a pocitem úplného vyčerpání, jaké zakoušíte momentálně třeba při akutní chřipce. To s tím nemá co dělat. V případě chřipky, pokud jste mladí a normálně aktivní, Vám derivační koupel jedině prospěje, i když Vám první koupele musí připravit Vaše okolí. Doporučujeme kapitolu o naléhavých případech.

Je sedací lázeň jiná?
Při sedací lázni si máčíme hýždě ve vodě. Nejde tedy o osvěžování výhradně pohlaví.
Derivační koupel se snáze realizuje. Cílem derivační koupele je osvěžit si jen pohlaví a vyhnout se jakékoli jiné reakci jinde na těle.
Sedací lázeň je určitě dobrá praktika, ale je to jiná praktika s poněkud odlišným efektem. Porovnejte si je sami, tělo samo Vám odpoví.

Někdo může namítnout, že účinek derivačních koupelí je psychologický, protože se při nich zabýváme sami sebou, nebo že jde o placebo efekt. Těm nepřeji ani strašnou bolest zubů, ani horečku, která by schvátila i koně, ale radím jim, aby si sedli nad vaničku, až se jim stane podobná nehoda a nebudou mít po ruce léky. Mohou také zkusit srazit derivační koupelí malému dítěti během pár minut teplotu (v každém případě je to pohodlnější než studené zábaly), nebo ulevit od bolesti prořezávajících se zubů. A co si myslí o zvířatech, které derivační koupele praktikují desetkrát za den, když jsou nemocná? Je to jen čištění, nebo psychologický efekt?
Je jisté, že vyhradíme-li si trochu času pro své dobro, může nám to jen prospět. Ale vězte, že i když to uděláte jen se sebezapřením a bez valného přesvědčení, výsledky dosáhnete. Dvaadvacet let praxe mě dovoluje říci, že i když jsou mi všechny ty udivující výhody derivační koupele známé, přijde mi vždycky zatěžko se k nim, i když je opravdu potřebuji, čas od času přinutit. Ale účinky jsou tak rychlé a viditelné, že se mi po několika koupelích zase vrátí kuráž.


Výňatek z knihy Uzdravující síla vody

- Článek je informačního a inspiračního charakteru -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama