- Cviky pro uvolnění ztuhlého svalstva krku a šíje + pěkná meditace

5. června 2013 v 21:16 | Lena |  - Pohybem k harmonii

Mnohým z nás se jistě nejednou stalo, že jsme měli, nebo máme ztuhlou šíji, ať už z nedostatku pohybu při sedavém zaměstnání, kdy je na tuto oblast kladena jednorázová zátěž, nebo při nevhodně zvolené výšce židle při práci s Pc. Krční oblast je také namáhána nevhodným a špatným držením těla při chůzi a stresem. Dochází tak k tuhnutí svalů, tím pádem je krční páteř omezena v pohybu a vzniká blokace toku energie směrem k mozku a rovině myšlení. Může docházet k úporným bolestem hlavy, točení, závratím, strnulému a upjatému postoji k životu a jiným nepříjemným pocitům. Níže uvedené cviky Vám svaly krční páteře pomohou uvolnit.

Opět přikládám důležitost > nespěchat, pohyby provádět uvolněně, pomalu, jen tolik, co Vám ztuhlé svaly dovolí. Zbytečně nevyvíjet tlak, nebo jít do bolesti, tím si jen uškodíte. Dýchejte pomalu, ne příliš zhluboka, mohla by se Vám točit hlava. Postupně se svaly budou samy uvolňovat. Čas od času také můžete nezávisle na cvičení navštívit saunu (s ohledem na Váš zdravotní stav), teplo také hezky uvolňuje svaly a zbavuje organismus toxických látek, i ty se mohou částečně podílet na ztuhlosti svalstva.Cviky 1
Můžete provádět ve stoje, nebo vsedě. Pánev mírně nahněte dopředu. Soustavu tří kroků cviků opakujte třikrát.
1. Výdech - hlava se otáčí doleva
2. Nádech - hlavu dáme doprostřed díváme se před sebe
3. Výdech - hlavu otáčíme doprava

Cviky 2
1. Spolu s výdechem se hlava naklání vlevo, ucho směrujte k levému rameni, zatímco pravé rameno jemně tlačíte dolů. Nádech, hlava se pomalu dostává do původní polohy.
2. Spolu s výdechem se hlava naklání doprava, ucho k pravému rameni, levé rameno opět jemně tlačíte dolů. Při nádechu se hlava dostává do původní polohy.
Opakujte třikrát.
3. Spolu s nádechem se hlava zaklání dozadu, jen tolik, co Vám dovolí svalstvo.
4. S výdechem se opět nakláníte dopředu, brada směřuje k hrudníku.
Opakujte třikrát.


K lepšímu procítění cviků si můžete pustit pěknou skladbu


Při cvičeních můžete cítit, jak Vám energie stoupá směrem k temeni, může se také začít jemně točit hlava. Je to proto, jelikož jste rozproudili energii, která v těchto místech chyběla a nyní se "tlačí" směrem nahoru, do hlavy. Také se mohly uvolnit toxické látky v lymfatickém systému, krčních uzlinách. Tyto stavy po čase odezní.
- Části článku jsou chráněny autorským právem
a bez mého vědomí a souhlasu tento nelze šířit -
Děkuji, že to respektujete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama