- Citrusové ovoce pročistí střevo > návod, jak na to

27. června 2013 v 20:12 | Lena |  - Zdraví z přírody

Obecně platí, že máme jíst ty potraviny, které se vyskytují v našem okolí a pásmu. My jsme však trošku rozhýčkaní, a tak máme možnost v jakémkoli ročním období konzumovat v podstatě vše, co je obchodní trh schopen a ochoten nabídnout. Pokud budu hovořit o ovoci, tak například citrusové plody, jako jsou pomeranče, grapefruity, citróny, bychom neměli jíst v zimě, jelikož se jedná o typicky letní ovoce - tedy roste v tropických oblastech, a tudíž jsou určeny pro výživu člověka, který žije v horkém klimatu.

Příroda je ve své harmonii moudrá, a tak to zařídila velice důmyslně. Citrusové ovoce se totiž svým složením podílí na roztahování cév a v pásmech s horkým klimatem je to víceméně nutností, jelikož termoregulace a veškeré pochody v organismu v tamních oblastech pracuje na vyšší obrátky, než v pásmech mírných. A proto vše v těle musí být více roztaženo - otevřeno, v překladu > průchodnější. Ještě dnes se setkávám se zažitým zvykem, kdy mnozí lidé, pokud jedou na dovolenou k moři, přibalí do svého kufru také acylpyrin, který tam užívají kvůli roztažení cév. To jen tak, na okraj, ale vyjadřovat se k tomuto "zvyku" nebudu ..
Pokud si však na tomto ovoci pravidelně pochutnáváme v zimě, kdy se nám venku cévy přirozeně stahují, může to působit určitý problém s aklimatizací organismu. Při výkyvech teplot, kdy cestujeme z tepla domova do venkovní zimy může naše termoregulace skutečně fungovat a přizpůsobovat se okolí o něco hůře. To je taková menší nevýhoda konzumace citrusů v tomto období, ale nedomnívám se, že by měla být nějak zvlášť závažná. Čili - jen taková stručná informace o tomto druhu ovoce.

Každopádně, o čem chci nyní psát je výhoda konzumace citrusových plodů a ta tkví v jejich vnitřní struktuře. Je tvořena z vláken, která v našich střevech působí doslova a do písmene jako metla a po určité době užívání z nich vymete spoustu nečistot, které tam nepatří.


Ja na to
Každý večer, zhruba dvě hodiny po posledním jídle zkonzumujeme jeden celý, oloupaný citrusový plod, nejlépe grep, ale může být i pomeranč, nebo citrón. U citrónu však pozor na zubní sklovinu. To bude také poslední potrava, kterou tento den pozřeme a uděláme za ním hezkou tečku, jelikož tím děláme něco pro své zdraví. Poté již nejíst je skutečnou podmínkou.

A jak to funguje?
Dužina citrusových plodů neprovádí detoxikaci, ale čistí veškeré toxické nánosy, nálepy, usazeniny i parazity a působí ve střevech jako štětka na vymývání sklenic. Ideálně čistí jejich klky, kterými se nejvíce vstřebávají živiny a tudíž je nutné, aby nebyly ničím ucpány. Lidé užívající citrus pravidelně, čili denně, potvrdili, že v minulosti trpěli zácpou, syndromem dráždivého tračníku, těžkou plynatostí a nadmutím, obezitou, chronickou vyčerpaností, bolestmi žaludku. Po delším užívání citrusové kůry se jejich zažívání upravilo. Odstranily se i problémy s kůží a vlasy. Během několika měsíců došlo k jejich váhovému úbytku o 3-6 kg, ale pozor, ne na objemu v pase, ale na váze! Zbavili se odpadů - fekálií, zahnívajících ve střevech a způsobujících tak výše uvedené problémy, z nichž mezi nejvážnější samozřejmě patří rakovina střev. Je to dlouhodobá - doživotní kůra, ale jeden citrus denně není téměř žádná finanční investice. Navíc, máme tím zajištěn přísun vitamínu C a nejen toho a bez další změny stravovacích návyků.

Tento nápad jsem obdržela i vyzkoušela a mohu dodat, že za několik dnů po užívání, pokud půjdete na stolici, skutečně poznáte příznivý účinek čištění, jak v dokumentu bylo psáno, a mohu potvrdit, že Váš "odpad" bude "vonět" mnohem intenzivněji, než obvykle ... Já jsem započla s každodenním užíváním v únoru a nyní končím, dám ve svém jídelníčku zase přednost našemu sezónnímu ovoci. Výše zmiňovaný účinek se však opravdu dostavil a navíc, vitamín C krásně tonizuje pokožku a ta je i pružnější.
Nakolik tento návod vyzkoušíte Vy, a jak dlouho jej budete praktikovat samozřejmě záleží jen na Vás samotných. Já mám ověřeno. :) .


Lena


- Bez mého vědomí a souhlasu článek nelze šířit, děkuji, že to respektujete -
- Článek je informačního a inspiračního charakteru -

-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama