- Chemoterapie nepomáhá (?), říkají lékaři - mnozí by ji nepodstoupili

30. června 2013 v 22:04 | Lena |  - Zdraví A-Z
Co si o této problematice myslet? Já sama jsem se setkala s ne zrovna zanedbatelným množstvím lékařů klasické medicíny, kteří tvrdí, že chemoterapii by nepodstoupili. Jiní tuto metodu naopak hájí. Někteří také zastávají názor, že například antibiotika by nevzali do pusy. Ovšem, pacientům je předepisují. Antibiotika mohou pomocí v akutních stavech, ovšem zde vyvstává otázka, nepomohlo by stejným způsobem i koloidní stříbro, které nemá tak silné vedlejší účinky? A pravda bude zřejmě někde uprostřed.. Zde je zajímavý článek, kde jsou prezentovány názory některých vybraných lékařů a vědců na účinky chemoterapie.

Mezi lékaři je patrný velký nedostatek důvěry. Ankety a dotazníky mají ukazovat, že tři ze čtyř lékařů (75 %) by odmítli jakoukoli chemoterapii, protože jsou přesvědčeni o její neúčinnosti proti onemocnění a zničujícími dopady na celý lidský organismus. Zde je interpretováno, co mnozí lékaři a vědci říkají o chemoterapii:

"Většina pacientů s rakovinou v této zemi zemře kvůli chemoterapii, která neléčí rakovinu prsu, tlustého střeva a rakovinu plic. To bylo zdokumentováno více než deset let, a přesto lékaři stále využívájí chemoterapie pro boj s těmito nádory."
(Allen Levin, MD, UCSF, "The Healing of Cancer", Marcus Books, 1990)


"Kdybych měl rakovinu, nikdy bych se neuchýlil k žádné ze standartních terapií pro léčbu tohoto onemocnění. Pacienti s nádorovým onemocněním, kteří zůstali daleko od těchto center mají nějakou šanci, aby se vyléčili jinak."
(Prof. Gorge Mathe "Scientific Medicine stymied" Medicine Nouvelles, Paříž, 1989)

"Dr. Hardin Jones, docent na University of California, poté, co mnoho let analyzoval statistiky o pacientech, kteří přežili rakovinu, přišel k tomuto závěru: "... stav chemoterapeuticky neošetřených pacientů se nezhorší, někdy dokonce zlepší."
Tyto znepokojující závěry Dr. Jonese nikdy nebyly vyvráceny.
(Walter Last The Ecologist, roč. 28., ne. 2, březen-duben 1998)

"Mnoho onkologů bez okolků doporučí chemoterapii u téměř libovolného druhu rakoviny s vírou, která zůstává neotřesitelná i přes konstantní nezdary."
(Albert Braverman, MD , Medical Oncology in the 90´s, Lancet, 1991, sv. 337, str. 901)

"Naše nejefektivnější léčebné režimy jsou nabity riziky, vedlejšími účinky a praktickými potížemi; a poté, co všichni ti pacienti, které jsme takto ošetřili, zaplatili svou daň, je jen promile z nich odměněno krátkým obdobím ústupu tumorů, a to většinou jen částečným."
(Edward G. Griffin World Without Cancer, American Media Publications, 1996)

"V drtivé většině případů neexistuje žádný důkaz jakéhokoli druhu, který by opravňoval očekávání, že chemoterapie nějak zvyšuje naději na přežití. O této terapii se šíří velká lež, totiž že nějak souvisí s ústupem rakoviny a prodloužením života pacienta."
(Philip Day "Cancer: "Why we are still dying to know truth", Credence Publikace, 2000)

"Výzkumníci z McGill Cancer Center rozeslali 118 lékařům, odborníkům na rakovinu plic dotazník k zjištění míry důvěry, kterou měli k terapiím, jichž běžně používali. Byli požádáni, aby si představili, že by sami dostali tuto nemoc a kterou ze šesti současných experimentálních terapií by si v tomto případě vybrali. Odpovědělo 79 lékařů: 64 z nich řeklo, že by nesouhlasili s žádnou léčbou zahrnující cis-platinum - jednu z chemoterapeutických drog, kterou běžně používali - a 58 ze 79 těchto lékařů se domnívalo, že všechny v úvahu přicházející experimentální terapie jsou neakceptovatelné kvůli neúčinnosti a vysoké úrovně toxicity chemoterapie."
(Philip Day "Cancer: Why we are still dying to know the truth", Credence Publications, 2000)

Doktor Ulrich Able, německý epidemiolog z Heidelberg Mannheim Tumor Clinic, provedl vyčerpávající anlýzu a zhodnocení všech podstatných studií a klinických experimentů, které kdy byly v rámci chemoterapie provedeny. ... Zjistil, že celkový celosvětový poměr příznivých výsledků použití chemoterapie je děsivý, jednoduše proto, že nikde nejsou dostupné vědecké důkazy demonstrující, že chemoterapie může libovolným a za zmínku stojícím způsobem prodloužit život pacientů postižených nejběžnějšími typem rakoviny orgánů." Able upozornil, že chemoterapie může zkvalitnit život jen výjimečně, a označil to za "vědeckou bídu". Zastává názor, že přinejmenším 80% ve světě prováděných chemoterapií je zbytečných.
"I když neexistuje jakýkoli vědecký důkaz o účinnosti chemoterapie, nejsou lékaři ani pacienti připravení se jí vzdát." (Lancet, srpen 10, 1991)
O této hloubkové studii se nikdy nezmínili v žádném z veřejných médií, byla zcela pohřbena …
(Tim O'Shea "Chemotherapy - An Unproven Procedure")


" Podle údajných zpráv lékařských komor jsou notoricky známé nebezpečné vedlejší účinky
léčiv čtvrtou hlavní příčinou úmrtí, hned po infarktu, rakovině, a mrtvici. "
(Journal of the American Medical Association, 15. duben 1998)


- Článek má pouze informační charakter -
Přírodní metody léčby rakovinového onemocnění ZDE
-
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama