- Cestující potraviny + návod na výrobu domácí ledničky > videodokument

4. června 2013 v 19:22 | Lena |  - Potraviny, výživa

Tak nevím, nevím. Brambory jsme vždycky měli velmi kvalitní. Zejména odrůda červené Rohlíčky byla naprosto perfektní a vhodná pro bramborový salát. V posledních několika letech jaksi zmizely z povrchu zemského a brambůrky z nemalé části dovážíme z jiných zemí. Česnek? Z informací dříve narozených vím, že český česnek byl považován za jeden z nejkvalitnějších a nejen v Evropě. A dnes tomu není jinak. Pokud je mi známo, obdržel také nějaké mezinárodní ohodnocení nejvyšší kvality. Dnes jej v obchodních řetězcích a na farmářských trzích naštěstí seženeme, ale ve větší míře se k nám dováží česnek z jiných zemí, Číny, Španělska, jelikož je levnější... A samozřejmě také není nic moc k použití. Nevoní, je zatuchlý a pokrmům dodá divnou chuť.

V níže uvedeném dokumentu lze zhlédnout, jak se potraviny pěstují, jakým způsobem a kolika cestami musí projít, než se dostanou ke konečnému zákazníkovi. Přestože je tato skutečnost známá, člověku se ani nechce věřit, kolik kilometrů procestují tam a zase zpět. Nejprve od místa sklizně do balíren, pak zase zpět a teprve poté na konečné místo určení. Udělá to až několik tisíc kilometrů.
Pěstitelé si také hodně stěžují na rychlou kazivost plodin, kdy je nutné jejich velmi rychlé zpracování. Možná, kdyby se trochu zamysleli a prostudovali si, jak se uchovávají potraviny pod pyramidou a na jakém základu a principu vše probíhá, začali by je používat a nemuseli by se tímto problémem zabývat. A v konečném důsledku by na naší planetě bylo opět o jeden problém méně.


Čtenář, který má rád přírodní skladování potravin v dokumentu také nalezne určitý návod na po domácku vyrobenou, venkovní ledničku, kde je použito dřevěné uhlí, které se navlhčí a o zbytek se postará slunce a vítr, kdy při procesu odpařování klesne teplota vnitřního prostoru. V podstatě se jedná o obdobný proces, jako u ochlazování našeho těla v létě, kdy se potíme, aby nedošlo k přehřátí organismu.
- Článek je chráněn autorským právem
a bez mého vědomí a souhlasu nelze šířit -
Děkuji, že to respektujete.

.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama