- Projekt IZIP, S-karty, elektrárna Louny - nový druh tunelování?

5. května 2013 v 17:26 | Lena |  - Mému drahému národu

UŽ JE TO TADY! UŽ JE TO OPĚT TADY !!

Raduj a vesel se český občane, další milionky a miliardy budeme zřejmě platit z vlastních kapes. Projekt IZIP je definitivně zameten pod koberec, projekt S-karet také nějak zavání a podle všeho to vypadá, že i zde budeme opět platit nepovedené nápady, které se "neujaly".


S-karty
V podstatě není co dodat, že občane český? Slavné S-karty, které nikdo nechtěl a nejevil o tento podivný nápad zájem, byl z jakýchsi zvláštních důvodů přese všechno prosazen. Bylo vyrobeno několik desítek tisíc těchto plastových platebních "placatých destiček", skrze které si lidé pobírající sociální příspěvky tyto museli vybírat v bankomatech společnosti České spořitelny. Lidé na vozíčcích, nemohoucí, je to "jedno" ne? Co je "státu do toho", jakým způsobem si ti chudáci k těmto bankomatům dostanou? Občan je přeci až na posledním místě.
Nu, a tak to dopadlo, víceméně dle očekávání. Projekt se údajně neujal, ale český stát (tedy i my, občané) musí uplatnit kompenzaci a zaplatit náklady spojené s veškerými náležitostmi, které se tohoto projektu týkají. Nebo to bude jinak? ... Věří ještě někdo, že tento přehmat bude platit někdo jiný?


Tedy suma sumárum > někdo tento návrh podal, někdo jej schválil, vznikly projekty, jak budou "kartičky" vypadat, dohoda s CSpořitelnou, která mimochodem spadá pod stát. Výroba karet také něco stála a penízky jen šustí...
Udává se, že náklady celého projektu byly několikamilionové. Ale no tak. Výroba jedné karty s čipem sice nestojí deset haléřů a vzhledem k tomu, že jich je cca několik desítek tisíc, výrobci dávají vždy množstevní slevu + , pokud k tomuto všemu přičteme také veškeré náležitosti s tímto trapným a směšným projektem spojené, vyjde částka mnohem nižší. Kdepak jsou ty miliony?

IZIP
A co se týče projektu IZIP? Všeobecná zdravotní pojišťovna údajně definitivně ukončí spolupráci s firmou IZIP, která se týká projektu ohledně těchto elektronických zdravotních knížek, jež spatřil světlo světa před několika lety.
Vedení VZP se údajně nepodařilo dohodnout se švýcarskou firmou eHi eHealth International na odkoupení jejích 49% akcií společnosti IZIP. Již v minulosti vedení Všeobecné zdravotní pojisťovny uvedlo ve známost, že pokud se to nepovede, pojišťovna se akcií projektu těchto zdravotních knížek zbaví a ukončí tak veškeré smluvní vztahy.
V současnosti VZP platí společnosti IZIP šest milionů korun měsíčně za provoz portálu, který potřebuje a je nutný ke komunikaci mezi lékaři a pacienty. Není tato částka nějak extrémně přehnaná??

Plynová elektrárna Lounsko
Výstavba tohoto gigantu se vyšplhala na čásku několika miliard. Nyní se však vynořují zprávy, že tato elektrárna nebude ani vzdáleně a zdaleka využita natolik, aby se do budoucna vrátily náklady s touto výstavbou a veškerými náležitostmi s ní spojenými. Bude spouštěna jen několikrát do roka, což je přinejmenším zvláštní. Pokud někdo podá návrh na výstavbu čehokoliv, pak musí být podložen fakty o konstruktivní využitelnosti a návratnosti použitých investic, zvláště, jedná-li se o miliardové částky.

A tak bychom mohli pokračovat a psát...
.. a psát ..
.. a psát ..

Čím je to dáno?
Proč stát vyhazuje peníze vyloženě do vzduchu, přestože obyvatelé této země jsou stále chudší a chudší. Pokud si můžeme dovolit laxně zbůhdarma, jako hloupé malé děti vyhazovat peníze, znamená to, že jsme tedy bohatý stát!! Tak proč se tedy ekonomická situace občanů tak rapidně snižuje?????

Je zvláštní, že vždy se objeví nějaký projekt, který je i přes četný odpor přeze všechno prosazen a uveden v platnost. Poté se jaksi zjistí, že není k ničemu, vznikají dohady, rozepře, obviňování a trvá to velmi dlouho, několik měsíců, či několik let. A najednou někdo vyleze z díry a oznámí občanům, že projekt bude zrušen a ztracené náklady zaplatí viníci. Jelikož viníci se většinou nějakým neznámým způsobem nenajdou, zaplatí to stát, tedy také my, občané.
Skutečně to vypadá, že vládci této kdysi krásné a bohaté země zkoušejí, co na to my, lidé řekneme. A jelikož lidé neřeknou a neudělají nic, nechají si to líbit, tak se zkrátka penízky stáhnou z celkového rozpočtu.

VZP údajně nemá peníze, pacienti jsou proto tlačeni do kouta a nuceni stále více úkonů hradit ze své peněženky. V nemocnicích se ruší celá oddělení, i přes odpor lékařů, kteří tvrdí, že jsou nutná!! Jsou přeci pro pacienty, kteří je potřebují! Ředitelé nemocnic jsou propouštěni a jeden ředitel vede i několik nemocnic najednou, což je velmi těžce zvládnutelné. Kdo na to doplatí? Zřejmě opět pacient že.

Stát údajně nemá peníze na nic.
Prostí občané, ovčané tohoto státu, kteří tvoří většinový podíl populace naší republiky nemají peníze.

Jak je tedy možné, že ti, jež stojí u vládního koryta naší země mají tak extrémně vysoké platy???
Díky tomu my, budeme muset pracovat do cca 70ti let, že?

Apropo - zde by nebylo od věci připomenout si známý vtip, který se stále více stává smutnou realitou:
Víte, jaký je rozdíl mezi důchodcem ve Švédsku, Francii a Česku?
Švédský důchodce ráno vstane v 8hodin, ke snídani si vybere něco ze švédského stolu a poté odejde do klubu hrát tenis. Francouzský důchodce ráno vstane v půl osmé, posnídá čerstvou francouzskou bagetu, sýr Camembert a odejde do klubu hrát golf. Český důchodce ráno vstane v 5hodin, posnídá suchý rohlík, černou kávu, prohodí to švédskýma kapkama, popadne francouzské hole a odkulhá do práce!!

Co říci závěrem?
Toto chování našich vládních činitelů je zaměrné? Tímto chováním nám všem a veřejně, bez skurpulí zřejmě ukazují, že občané, kteří tento stát tvoří a bez kterých by vlastně vůbec neexistoval jim mohou vytřít jejich ctěné "zadky", jelikož jsou jen hloupá, zavánějící lejna, (promiňte ten výraz), která si od nich nechají vše líbit, nakakat na hlavu a ještě jim za to "poděkují". Je to veřejný výsměch nám všem. Vyloženě nám do očí říkají a smějí se "Češi, občané, Vy jste ale "hlupáci".
Ó děkujeme milostpáni, jak pravdivé..


PŘEJI "KRÁSNÝ" DEN CELÉMU NÁRODU TÉTO ZEMĚ!- Článek je chráněn autorským právem -

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama