- NOVÝ druh potraviny, energie bude představen v blízké budoucnosti

1. května 2013 v 20:55 | Lena |  - Vize, proroctví osobně

Ve věci této vize se v r. 2017 objevily nové informace, vše je zdokumentováno níže:


Nemohu se zbavit pocitu, že při konzumaci ovoce a zeleniny do sebe dostávám jen nějakou umělou náhražku skutečné, živé, šťavnaté potraviny, kypící vitamíny a minerály, které potřebujeme ke správné funkci našeho organismu.
I kdybych denně baštila kila tohoto životodárného produktu, nic moc mi to nedá. Samozřejmě, v zimě, kdy je především zelenina pěstována pod umělým, tedy mrtvým světlem, je v logické návaznosti jasné, že nelze očekávat žádnou vitamínovou bombu. Takto pěstovaná zelenina je bez vůně, dosti často nezralá, zejména se na nás v obchodech smějí zelená, tvrdá rajčata a celkově je to všechno bez chuti a života.
V letním období je to samozřejmě lepší, jelikož ovoce a zelenina je často pěstována venku, kde je vystavena životodárným slunečním paprskům, díky kterým dochází k utváření potřebných látek, prospěšných pro nás konzumenty. Přesto ale, nějak to není ono. Nebudu zde hovořit přímo o ovoci a zelenině, která je k nám z daleka dovážena, zejména jablíčka, protože konkrétně, co se tohoto ovoce týče, většinou není k jídlu. Pamatuji si, když jsme byli na dovolené v zahraničí, na tamním tržišti prodávali jablka, naprosto stejnou odrůdu, která se dováží k nám. Ale při prvním kousnutí jsem valila bulvy a mé chuťové buňky měly málem orgasmus, to bylo něco! Dodnes mám tu chuť na jazyku :). Když však tato jablka koupím u nás v obchodě, nedá se to jíst. Zajímavé. Stejné a přeci naprosto jiné. Také jsme si tam mohli kdykoli utrhnut ze stromů, kterých byly kolem nás plné aleje a krásně tak doplňovaly celkovou krásu a atmosféru okolí, voňavé a šťavnaté citróny, které nebyly žluté, jako u nás, ale jemně oranžové a chuť se samozřejmě s citróny kupovanými u nás nedala srovnat.

Je to samozřejmě také dáno tím, že toto ovoce se sklízí ještě nezralé a dozrává, pokud se to takto dá nazvat během cesty, nebo na místě.
Ale i naše ovoce již nějak není, co bývalo.

Celkově úroveň i výživná hodnota v globálu veškerých potravin rapidně klesá, to samozřejmě není nic nového. A v této návaznosti, se nám konzumentům nedostává zdaleka tolik potřebných látek, které jsou nutné ke správné funkci našeho organismu. A nechci malovat čerta na zeď, ale dle celkového vývoje ve světě i u nás to spěje k tomu, že tato situace se bude stále zhoršovat. Rapidně zhoršovat a zhoršuje. Nejen výživnou hodnotou, ale trvá to již dlouho, potraviny nestačí pokrýt poptávku, jelikož Země je hodně přelidněná.
Ale zde vyvstává otázka. Co budeme jíst? Vítamíny a minerály v doplňcích, které jsou k dostání v lékárnách a podobně tento deficit nepokryjí. Navíc, ne všechny jsou tak prospěšné, jak se tvrdí.

Takže?
V této návaznosti bude v blízké budoucnosti představen světu nový druh potraviny. Z čeho se bude skládat, co vše bude obsahovat, jak bude chutnat a vypadat? Uvidíme. Jistě si vzpomínáte na seriál Návštěvníci, ve kterém si dotyční obyvatelé pocházející z budoucnosti připravovali pokrm, který nazývali amarouny. Ovšem příliš vábně to nevypadalo. Tak doufám, že tahle nová mňamka bude vypadat a také chutnat lépe!

Co se této budoucí potraviny? týče, může se také jednat i o nějaký "nový" druh energie, kterou lidé objeví, respektive, nebude nová, ale původní, která se zřejmě používala v minulosti, ale lidé na ni za mnoho let své existence zapomněli ..
Kdy bude představena? Za týden, měsíc, rok, nebo to bude trvat déle? Je nutno počkat si, co v této náležitosti ukáže čas.

Já osobně bych byla velice ráda, kdyby k něčemu takovému nemuselo nikdy dojít, protože, pokud se tak stane, poukáže tento krok na skutečnost, že naše planeta živitelka je na tom hodně špatně..

Nové informace - červenec 2017 > Nový druh potraviny - Tým výzkumníků z Irska dle médií vyvinul způsob, jak vyrobit potravinu tj. elektrolýzou kolonie bakterií. K získání tohoto typu živin postačí voda, CO2, elektřina a určitý typ mikrobů. Zdroj elektřiny v tomto případě nemusí být napojen na klasickou el. síť, ale na solární panely.
Tento nový druh potraviny má být vytvořen v rámci projektu, kde se podílela finská technologická universita a výzkumné středisko VTT.

-

- Článek je chráněn autorským právem -
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama