- Léčení zubního kazu přírodními prostředky

20. května 2013 v 23:52 | Lena |  - Samoléčba

Najdete-li v zubu kaz, není nutno ihned spěchat k lékaři, nechat si do něj vrtat díru a vkládat různé výplně. Navíc, amalgámová plomba obsahuje rtuť, která zdraví příliš neprospívá a bílé výplně obsahují látky, které u některých lidí mohou vyvolat alergické reakce. Je zde však možnost, pokusit se zub zregenerovat. Náš organismus se v podstatě neustále obnovuje, čili, určitými postupy je možno zregenerovat i zuby. Nicméně, tento návod je určen spíše pro kazy menšího formátu. Pokud se jedná o kaz větší, nebo hluboký, účinnost tohoto návodu nemusí být zcela úspěšná. To si ovšem musí vyzkoušet každý sám.

Tento návod je znám již poměrně dlouho. Není to nic složitého.

Budete k tomu potřebovat kořen kostivalu a 8 minut povařené skořápky ze slepičích vajec. Skořápky obsahují mnoho minerálů a spoustu vápníku, je to tedy ideální stavební materiál k regeneraci zubů. Složení vaječných skořápek je v podstatě podobné složení zubů a kostí. Kořen kostivalu se užívá, jelikož urychluje růst kostí, zubů a tkání. Tomu samozřejmě odpovídá i český název "kostival".

Kostival lékařský je zhruba 50-100 cm vysoká, vytrvalá bylina. Lodyha je přímá, ve vrchních partiích větvená. Listy jsou umístěny střídavě, mají vejčitě kopinatý, až kopinatý tvar, jsou chlupaté. Z rubové strany listů je výrazná žilnatina. Okvětní lístky mají barvu v odstínech načervenalé, fialové, modrofialové a červenofialové. Kvete od května do července.

Pokud si tedy chcete regenerovat zuby, měli by jste zkonzumovat jednu skořápku vejce denně. Nebojte se, po rozemletí množství prášku nebude velké.
Skořápku rozemelete v kávovém mlýnku, pozor, jeho vnitřní části nesmí být z hliníku, jelikož při tření skořápek by se mohlo do obsahu uvolnit učité množství a hliník zdraví neprospívá.
Jak nejlépe prášek pozřít? Velmi vhodná varianta je přidávat jej do rozmixovaného ovoce, tzv Smoothie. Konzistenci má, zhruba, jako přesnídávka. Já jsem tento nápoj hojně pila, když jsem byla malá. Vhodným ovocem jsou banány, jelikož po rozmixování mají hustou konzistenci a částečky skořápek tak neklesnou ke dnu, nápoj se tak lépe pije.
Tímto postupem doplníte ve svém těle minerály a vápník.

Dále je třeba používat na své zuby a dásně kořen kostivalu. Kořen může být čerstvý, nebo sušený, pokud je sušený, přelijte jej vařící vodou a nechte 10min louhovat, aby se rehydratoval. Pak rozmixujte asi palec (2,5cm) kořene s několika lžícemi vody, aby vznikla tekutina. Tu převalujte v ústech a mezi zuby zhruba 20 minut. Poté vyplivněte.
Pokud budete používat kořen kostivalu tímto způsobem jedenkrát denně, během několika týdnů uvidíte výsledky. Mnohé kazy se tímto způsobem mohou úplně uzdravit během 1 - 2 měsíců pravidelného denního ošetřování.

Rozhodně lepší, než mít v zubech díry, vyplněné plombami. A samozřejmě, pravidelné čištění a ošetřování zubů je tou nejlepší prevencí před vznikem zubního kazu.- Článek mi byl zaslán a přidala jsem i vlastní tipy -

-
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lucie Lucie | 20. listopadu 2014 v 14:41

Moc fajn clanek,takovy jsem hledala, je paráda, že něco takoveho jde a to bez užiti chemickych pripravku

2 Zub Zub | 6. února 2015 v 17:50

Dobrý den,
příroda je mocná :) Já naštěstí moc problémů se zuby nemám. Našla jsem super info, jak co dělat aby se mi zuby nekazily:
http://prevencezubnihokazu.cz zubař to jen potvrzuje ;)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama