- Vývoj lidstva v éře Vodnáře - od "Já jsem" k "Já vím"

1. dubna 2013 v 22:07 | Lena |  - Nový Věk osobně


Cílem duchovního rozvoje je prožití a uskutečnění co největšího množství
životních hodnot a jejich podrobností, jež nám tento svět nabízí.


Každý člověk se podílí svým osobním vývojem na vývoji celého lidstva. Trvá - li dnes lidský život zhruba 70, 80 let, trvá jedna vývojová fáze lidstva několik tisíc let. Během této doby se mění kosmické záření země i celý učební proces, kterým má lidstvo, jako celek projít. Z astrologického hlediska má každý člověk od okamžiku zrození zvláštní povahu. Stejně je tomu i s fázemi lidstva.


Země nám poskytuje možnost zabývat se hmotou a její přeměnou a transcendencí. Všem planetám našeho slunečního systému jsou ve znameních zvířetníku, v souhvězdích přiřazeny jisté vlastnosti, jež se vztahují k celému božímu dílu na naší zemi.
Například znamení Lva se přiřazuje jako prvek oheň, žlutá barva v přírodě, v těle solární plexus, v říši zvířat lev. Jeho vlastností je na jedné straně schopnost vládnout a panovat, na druhé straně velkorysost a tolerantnost.
Každá éra klade na vývoj lidstva jiné požadavky. Na jejím začátku se většinou objevuje duchovní vůdce, osvícený, avátar, aby lidstvu pomohl v jeho snaze vyrovnat se s novou energií a připravit ho na její účinek. Od éry k éře se učíme lépe poznávat své vlastní vniřní síly a potenciál, jež máme k dispozici. Jestliže byl dosud duchovní vývoj vyhrazen pouze vyvoleným kněžím a vládcům, vyžaduje si dnes široká vrstva obyvatelstva své duchovní právo.
Díky uměleckým předmětům, symbolům, stavbám a obrazům z minulosti, jež se až dodnes zachovaly, můžeme vytušit, jaké základní tendence dříve ovlivňovaly náboženství. Umělecký výraz se mění s pojetím světového názoru, náboženství a bohů.

Například symbolem vlády éry Lví energie byla sfinga. Člověk se začal považovat za více vyvinutého, než král zvířat, lev. Pozvedl se z animálního způsobu života a naučil se řídit své tělesné vjemy. Lev podléhá vlivu Slunce a v té době byl v Egyptě bůh Re, Slunce. "Já chci" se vyjadřovalo v egyptských ritech a mystických zasvěcovacích oslavách.
V éře Býka vzniklo hinduistické náboženství a uctívání svaté krávy v Indii, biblického "zlatého telete". Jejím hlavním heslem bylo "já mám". Uspokojování osobních přání bylo přeměněno ve vyšší touhu, v duchovní rozvoj.
V éře Berana vyjadřoval bůh své poselství prostřednictvím ovčáků a byl obměkčován obětováním beránka. Mojžíš převzal deset přikázání na hoře, obklopené oblakem a z hořícího "keře" se ozývalo "Já jsem, kdo jsem". Oheň je prvkem znamení Berana. Mnohé bohy vystřídal jeden jediný.
Éru Ryb připravil Buddha a Ježíš v ní pokračoval. Tento rybář lidi křtil vodou, prvkem znamení Ryb, kráčel po vodě a měnil vodu ve víno. Jeho duchovní poselství znělo "já věřím". Vyhrocenými nešvary neuskutečněné a nerozpoznané víry byly náboženské války, trápení mučedníků a svatá inkvizice.
Přechod z éry Ryb k éře Vodnáře začal francouzskou revolucí, vedenou pod heslem "rovnost, svornost, bratrství". Víra byla nahrazena vírou ve vědu. Ale už dnes si hodně lidí uvědomuje její hranice. Vědy popisují éru Vodnáře, jako Zlatý věk, v němž se lidstvu otevřou netušené možnosti. Můžeme prožívat rovnost, svornost a bratrství. Ve vnějším světě jsme už začali lety do vesmíru dobývat prostor a vzduch, prvek znamení Vodnáře. V následujících 2000 letech se přeneseme od jistoty "já věřím" k moudrosti "já vím!".

Mnohého lze dosáhnout, když správně rozpoznáme charakter doby. Uran, vládce Vodnáře ničí staré vzory, falešnou víru, nepružné způsoby chování a zastaralá učení. Zárověň se naskýtá příležitost žít vlastní vnitřní mistrovství a přispívat tak k ideálu léčení světa a lidstva.
- Brigitte Gillessen -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama