- Voda léčí - rozhovor s Dr. Batmanghelidjem, autorem knihy Voda pro zdraví, léčbu, život

9. dubna 2013 v 20:39 | Lena |  - Substanc Voda

S panem doktorem Batmanghelidjem byl zpracován zajímavý rozhovor o vodě a jejího příznivého účinku na náš organismus. Názory, k jejímž závěrům došel na základě vlastních zkušeností s pacienty, jsou v mnoha ohledech zajímavé a některým se mohou zdát překvapivé.

Pan doktor tvrdí, že většina lidské populace trpí dehydratací a proto je nutno vypít denně zhruba 4 litry čisté vody. Díky tomu bude náš organismus pracovat správně a nebudeme trpět problémy a bolestmi. Pan doktor byl autorem knihy Voda pro zdraví, léčbu a život, Mnohá volání Vašeho těla po vodě a zakladatelem Národní asociace pro čestnost v medicíně. Rozhovor publikoval novinář Mike Adams.
Na konci článku naleznete odkaz na stránky, kde jsou umístěny různé dokumenty, rozhovory a mnohé náležitosti, které se týkají osobnosti pana doktora a jeho práce s vodním elementem.

Takže, prosím, nahlédněme do světa pana doktora a jeho tvrzení,
která si koneckonců můžeme sami ověřit tím, že budeme pít více čisté vody.Mike: Dobrý den pane doktore. Jak jste se poprvé dozvěděl o těchto léčivých vlastnostech vody?

Dr. B: Měl jsem to privilegium, že jsem byl vybrán, jako jeden z rezidentních lékařů a měl rovněž mimořádnou čest, být jedním z posledních studentů Sira Alexandra Fleminga, objevitele penicilinu. Zmiňuji jeho jméno proto, abyste věděli, že jsem byl pohroužen do studia medicíny a výzkumu.
O několik let později jsem musel podat muži, který trpěl bolestmi břicha, způsobených jeho nemocí, dvě sklenice vody, protože jsem v tu chvíli neměl k dispozici žádné jiné léky, které bych mu mohl dát. Trpěl velkou bolestí a voda mu poskytla zázračnou úlevu. Ulevilo se mu velice rychle, do tří minut se jeho bolest zmenšila a do osmi minut zmizela úplně.
Začal se usmívat a velmi šťastný se mě zeptal, co má dělat, když se bolest vrátí. Řekl jsem jen: "No, pijte více vody". Pak jsem se rozhodl naordinovat mu, aby každé tři hodiny vypil dvě sklenice vody. Učinil tak, podle mých pokynů, a to byl po zbytek doby, kdy byl se mnou konec jeho bolestivých vředů.
To mě probudilo, protože na lékařské fakultě jsem nikdy neslyšel, že by voda mohla léčit bolest, tedy takovýto druh bolesti. A tak jsem měl příležitost vyzkoušet vodu, jako lék v následujících, více, než 3000 případů. A pokaždé se ukázalo, že je voda účinným lékem.
Z tohoto pokusu jsem pochopil, že tito lidé měli žízeň, a že žízeň se může v organismu projevit i bolestmi břicha, až do takové míry, kdy může být člověk při vědomí jen na půl, jak jsem na vlastní oči zažil. A voda je pokaždé povzbudila.
Takže, když jsem v roce 1982 přicestoval do Spojených států, šel jsem na University of Pennsylvania, kde jsem byl pozván, abych tam pokračoval ve svém výzkumu a studoval vlastnosti vody zmírňující bolest.
Ptal jsem se sám sebe, proč trvá farmaceutický průmysl na používání antihistaminik pro tento druh léků proti bolesti? Začal jsem zkoumat úlohu histaminu v organismu a tam jsem našel odpověď: histamin je nervový mediátor odpovědný za regulaci vody a řízení sucha v těle.
Když se něco projevuje bolestí, ve skutečnosti to naznačuje dehydrataci. Takže, tělo dává dehydrataci najevo bolestí. V závislosti na tom, kde se dehydratace usadila, cítíte bolest. Velmi jednoduché. Představil jsem tuto koncepci jako přednášející host na mezinárodní konferenci o rakovině a vysvětlil jsem, že lidské tělo dává najevo dehydrataci tím, že produkuje bolest, bolest je známkou nedostatku vody v těle a nedostatek vody ve skutečnosti stojí za většinou zdravotních problémů v naší společnosti. Protože, když se podíváte na to, co dělá farmaceutický průmysl, vidíte, že vyrábějí tolik různých antihistaminik jako léky. Antidepresiva jsou antihistaminika, léky proti bolesti jsou antihistaminika, ostatní léky jsou přímo i nepřímo antihistaminika. Takže tehdy byla moje práce zveřejněna. Vědecký sekretariát 3. konference mezivědního výboru o zánětu, mě v roce 1989 pozval, abych přednesl tuto prezentaci o histaminu na konferenci v Monte Carlu. A to jsem také udělal, takže všichni pochopili, že histamin je regulátor vody v těle.

Mike: Chci zatleskat tomu, čemu říkám Vaše vědecká zvědavost. Myslím, že toto je ten druh zvědavosti, který se z tolika západních medicín vytratil, kde opravdový vědec pozoruje přírodu a interakci mezi lidmi a přírodou, je stále zvědavý a otevřený všem možnostem, a pak, po důsledných testech zformuluje závěry. Myslím, že moderní věda vypracovala mnoho chybných závěrů, protože opravdu nezůstala svobodomyslná…

Dr. B: Samozřejmě, že ano. A existence celého farmaceutického průmyslu je založena na předkládání nepravdivých vědeckých závěrů a na jejich propagaci. Vtloukají je do mysli důvěřivých lidí, kteří nejsou zvědaví, proč tomu tak je.

Mike: Mám pro Vás otázku o vodě - spousta lidí si myslí, že se hydratují, když konzumují nealkoholické nápoje, mléko nebo Gatorade a všechny takovéto ostatní nápoje…

Dr. B: Gatorade je možná v pořádku, ale obsahuje cukr, což není nijak zvlášť dobré pro lidi, kteří by dokonce mohli dostat hypoglykemii, nebo by to mohlo způsobit sekreci inzulínu. Tato sekrece vyvolá pocit většího hladu a vede k přejídání. Ale pití Gatorade je v pořádku, když jste uprostřed golfové hry a slouží Vám, jako dočasný sportovní nápoj. Okamžitě Vám poskytne trochu minerálních látek, které jste pravděpodobně ztratili pocením. Ale nic nenahrazuje vodu, vůbec nic. Žádný nápoj, žádná káva, žádný čaj, žádné alkoholické nápoje. Ani ovocné šťávy. Každý z nich má svůj vlastní program. Vaše tělo je zvyklé na tekutinu, která žádný program nemá, protože tělo závisí na svobodě této tekutiny, vody. Tělo potřebuje vodu novou, či volnou, k tomu, aby mohlo své funkce vykonávat. Když dáte tělu nápoje obsahující cukr, nebo kofein, tyto dvě látky mají v těle svůj vlastní chemický program.

Mike: Hovoříte zde také o nealkoholických nápojích…

Dr. B: Mluvím o nealkoholických nápojích, limonádách, kávě obsahující kofein, nebo o čaji. Také mluvím o alkoholu, protože alkohol vlastně zastavuje nouzové systémy přívodu vody do důležitých buněk, jako jsou například buňky mozkové. V procesu reverzní osmózy Vaše tělo filtruje a vstřikuje vodu do buněk, tomu říkám reverzní osmóza. A k tomu musí zvýšit krevní tlak, aby mohlo překonat osmotický tah vody ven z buněk, a opětovně vstříknou vodu do buněk. To je důvod, proč se u nás při dehydrataci objevuje vysoký krevní tlak. A tento proces reverzní osmózy je zastaven alkoholem. Alkohol zastavuje filtrační systém.

Mike: Dovolte mi začít tuto další část rozhovoru tím, že Vás požádám o vysvětlení vztahu mezi konzumací vody a chronickým onemocněním. Existuje mnoho nemocí, které zmiňujete ve svých knihách, které se vztahují k dehydrataci. Zajímalo by mě, zda byste mohl dát našim čtenářům krátký výčet toho, o jaká závažná onemocnění se jedná a proč se zhoršují, nebo jsou podporovány chronickou dehydratací.

Dr. B: Nedávné údaje ukázaly, že léky na předpis, ačkoliv používané v souladu s pokyny lékařů, zabíjí více než 106.000 lidí a 2 milióny lidí jsou z nich více nemocní, než před jejich užitím. A pak je tu další skupina, která umírá na špatné recepty, chybné recepty. Takže asi 250.000 lidí zemře na problémy souvisejícími s léky a léčivy. To v zemi dělá z užívání léků zabijáka číslo tři - chráněného a licencovaného vraha. Srdeční onemocnění zabíjí asi 700 nebo 800.000, rakovina zabíjí asi 500.000, léky zabíjí 250.000 lidí.

Mike: Takže je fér říct, že léčiva, tak, jak je dodává moderní medicína, jsou třetí nejčastější příčinou úmrtí v této zemi.

Dr. B: Určitě a jsou k ničemu, protože většina léků, které lidé používají, zakrývá příznaky a komplikace dehydratace v lidském těle. Lidský organismus projevuje dehydrataci řadou symptomů a příznaků - jinými slovy, mozek vnímá dehydrataci či únavu během dne, nebo hned ráno, když chcete vstát z postele a jste unavení - to je známka dehydratace. Pak hněv, rychlá reakce, deprese, to všechno jsou známky dehydratace, když má mozek velmi málo energie z vody na to, aby se s informací vyrovnal, nebo jednal. To jsou některé postřehnutelné známky dehydratace. Pak má tělo svůj program pro zvládání sucha, což jsou alergie, hypertenze, diabetes, a také onemocnění imunitního systému.

Mike: Chtěl bych, abyste trochu více rozvedl téma astmatu a představu, že tělo řídí svou dodávku vody záměrně tak, že produkuje symptomy, které se nazývají astma.

Dr. B: Ano, víte, řízení sucha znamená, že musíte zalepit "díry", kudy se voda z těla ztrácí. Voda je nejcennější komoditou uvnitř Vašeho těla, a pokud se do něj nedostává dostatečné množství a více vody mizí, tak je to pro Vaše tělo špatná situace. Vtip v designu Vašeho těla je v tom, že se nastartuje program řízení sucha a pak se objeví alergie, které jsou známkou dehydratace, protože systém, který reguluje vyvážení vody v těle, potlačuje v této energeticky náročné situaci imunitní systém. Pak dostanete astma. Dýcháním ztrácíme každý den asi litr vody. V podstatě, povrchové napětí v alveolech plic produkuje kontrakce těchto malých membrán, a vzduch je vytlačen. A v tomto procesu voda odchází spolu se vzduchem. Tak ztratíte dýcháním asi litr vody. Ten potřebujeme doplnit. Když jej nedoplníme, tak tělo svírá průdušky a ucpává díry. Tomu říkáme snížené proudění vzduchu v plicích v důsledku dehydratace a označili jsme to pojmem astma. A když jsem kontaktoval NIH a toto všechno jim vysvětlil, muž, který to měl na starost, řekl, že vůbec nechápu, o co tady jde. Chtěl bránit svůj subjektivní názor, a tak tyto informace ignoroval, i když jsem šel za Clintonem, prezidentem Clintonem a požádal ho, aby zasáhl a vrátil zpátky dech lidem postižených astmatem. Vlastně mi napsali a oznámili, že jsou spokojeni s tím, jak je astma léčeno. Tak taková je situace. 17 milionů dětí v Americe by se mohlo během několika dnů uzdravit, kdyby každý v této zemi začal s astmatiky komunikovat a říkal: voda je to, co byste si měli vzít. Dokážete si představit tak jednoduché řešení?

Mike: Ano. Ano, dokážu. A existuje mnoho takových řešení, která jsou k dispozici k léčbě velkého počtu chronických onemocnění, stejně, jako jste zde popisoval. Samozřejmě, myslím si, že by byl farmaceutický průmysl zděšen, kdyby se tyto informace rozšířily.

Dr.B: Ano, protože to, co říkám, je naprosto proti businessu. A nemluvíme tady o několika set tisících dolarech, ale o několika miliardách dolarech ročně. Neměli bychom čekat, až budeme mít žízeň, protože voda je hlavním zdrojem energie.
Do doby, než dostanete žízeň, ztratíte energii z vody, kterou jste měli vypít dříve, než jste dostali žízeň. Takže pokud nedovolíte, aby benzínová nádrž Vašeho automobilu vyschla, než zastavíte a natankujete, proč byste měli dovolit, aby Vaše tělo dostalo žízeň, než si ve stánku u silnice koupíte nějakou vodu? Za prvé, lidé by nikdy neměli dovolit, aby dostali žízeň - měli by pít po celý den. Průměrný člověk potřebuje dva litry vody denně. Průměrný člověk ve skutečnosti potřebuje čtyři litry vody denně, ale dva litry musíme dodat. Další dva litry dostáváme z metabolismu jídla a obsahu vody v potravinách. Potřebujeme toto množství vody k výrobě alespoň dvou litrů moči. Proto, aby se nezatěžovaly ledviny. Když pijeme dostatečné množství vody tak, že je moč bezbarvá, je to dobré znamení.

Mike: Pro farmaceutický průmysl je existence onemocnění obchodní otázkou, protože, přiznejme si, farmaceutický průmysl je ziskové odvětví. Zisky jsou vždy na prvním místě, a přinejmenším já jsem přesvědčen, a zdá se, že Vy také, že každá léčba, která konkuruje těmto ziskům, je minimalizována, opomíjena nebo otevřeně napadena.

Dr. B: Ano, nedávno byla v televizi jedna reklama. Bylo to velmi zajímavé - zpočátku jsem si to neuvědomoval, ale nyní vím, že hovořila ke mně. Jinými slovy, byla to reklama proti mým tvrzením. Protože já jsem řekl, že pálení žáhy je známkou dehydratace v lidském těle a měli byste pít vodu. Chlápek v reklamě přijde a sedne si k baru a říká: "Dejte mi sklenici vody, to pálení žáhy mě zabíjí." Nebo tak něco. A ta žena za barem říká: "Pálení žáhy voda nevyléčí - tento lék ano." Tak vidíte, takto farmaceutický průmysl bojuje s informacemi, které jsem zveřejnil. Ale přesto, lidé, kteří zjistili, že voda mohla vyléčit jejich pálení žáhy, jsou chytřejší než lidé, kteří kupují ten reklamní kousek.

Došlo k oživení alternativní medicíny a stále více lidí jí dává přednost před konvenční medicínou. Víte, za posledních 10 let jsem prodal zhruba přes 600 000 výtisků mé knihy "Mnohá volání Vašeho těla po vodě". (Your Body's Many Cries for Water) A také jsem měl několik tisíc rozhovorů v rozhlase. Informace se dostávají do rukou veřejnosti, a tak musí přirozeně farmaceutický průmysl zvýšit svou reklamu, aby tyto informace anuloval. To je důvod. To je důvod, proč tato reklama vznikla a vlastně jednou z mnoha.
Každopádně - mluvili jsme o programech řízení sucha v těle.

Hypertenze je další z těchto problémů. Když není v těle dost vody, nebo když se tělo stává dehydratované, pochází 66% ztráty vody z nitra buněk. 26% je z prostředí kolem buněk a pouze 8% se ztrácí z cévního systému. Ale cévní systém je pružný - stahuje se a uvolňuje, takže nezjistíte problém, který se děje uvnitř buněk Vašeho těla testováním krve, které probíhá při tak velkém množství stavů. Kdyby lidé pili vodu v pravidelných intervalech a přijímali dostatek soli a minerálů pro rozšíření kapilárních lůžek, hypertenze by zcela zmizela. Existuje 60 milionů Američanů, kteří si neuvědomují, že hypertenze je vlastně jedním z projevů programů řízení sucha v těle, kdy tělo zahájí proces reverzní osmózy, aby dodalo vodu dovnitř těchto buněk, které trpí z 66% nedostatkem vody. Farmaceutický průmysl a lékaři arogantně a nevědomě léčí hypertenzi diuretiky.

Mike: Rád bych, abyste pohovořil o tom, jak se lidé mohou dozvědět, kdy potřebují pít vodu. Protože ve své knize píšete o tom, jak některé známky dehydratace, klasické příznaky, nemusí být jedinými známkami.

Dr. B: Za prvé a především, nečekejte, až dostanete žízeň, protože to je chyba. Bohužel, Národní akademie věd a někteří další donedávna lidem říkali, počkejte, až dostanete žízeň, což je hlavní chyba, kterou jsme zdědili před 100 lety od člověka jménem Walter Bradford Cannon. V té době žil Francouz, který říkal, že dehydratace nebo žízeň je obecný pocit a že bychom ji měli studovat a Walter Bradford Cannon řekl: ne, žízeň je jen otázkou sucha v ústech. Když je sucho v ústech, máme žízeň, což je arogantní prohlášení, a bohužel západní medicína se tím řídí. To je důvod, proč máme nemocný systém péče. Od věku 20 let se postupně, nepozorovaně, stáváme dehydratovaní, aniž bychom o tom věděli. Ztrácíme naše vnímání žízně. Když se dostaneme do věku 70 let, můžeme být naprosto a viditelně žízniví, a přesto nerozpoznáme potřebu pít vodu, i když by byla voda položena vedle nás. Toto bylo děláno jako experiment. Vědec požádal skupinu starších lidí, aby po dobu 24 hodin nepili vodu. O to stejné požádal skupinu mladých lidí. Po 24 hodinách, když byla voda k dispozici, starší lidé nepoznali, že mají žízeň.

Mike: I po 24 hodinách bez vody?

Dr. B: Ano. Dokonce, i když byla voda postavena vedle nich, někteří po ní nesáhli. Ale mladí lidé vodu pili a napravili tuto dehydrataci. Toto je velký problém a důvod, proč je tolik starších lidí naší společnosti nemocných, protože jsou zcela dehydrovaní a nepoznají to. Takže, čekání na žízeň znamená zemřít předčasně a velmi bolestně. To je vlastně název článku, který jsem zveřejnil na svých internetových stránkách, a také na NAFHIM, Národní asociace pro čestnost v medicíně. Za prvé, lidé by nikdy neměli dovolit, aby dostali žízeň - měli by pít po celý den. Proto, aby se nezatěžovaly ledviny. Když pijeme dostatečné množství vody tak, že je moč bezbarvá, je to dobré znamení. Když moč zežloutne, znamená to, že se tělo začíná dehydratovat a když zoranžoví, pak je tělo skutečně dehydratováno a některé části těla touto dehydratací trpí.

Mike: Existují další podobné jednoduché příznaky, kterým mohou lidé věnovat pozornost?

Dr. B. Kůže - je-li kůže hezká, uvolněná a hladká, pak jsme hydratovaní. Pokud bude zmuchlaná a seschlá, znamená to dehydrataci. Krabatý povrch na obličeji starších lidí je známkou dehydratace. Krůtí krček pod bradou je známka dehydratace. Takže, když má tělo nedostatek vody a podávají se mu na to léky, tato osoba přirozeně zemře, protože léčba umlčuje mnohá volání těla po vodě, ale nenapravuje dehydrataci. Takže musíme chápat tyto příznaky dehydratace. Určil jsem, proč jsou nemoci vlastně větvemi jediného stromu a každá přirozeně produkuje jiný problém v různých věkových skupinách, ale všechny souvisí se stavy, které se v průběhu času vyskytují v důsledku dehydratace. Čas je podstatný - když se postupně stáváme dehydratovanými, začnou vysušené buňky transformovat. Vysvětlil jsem, jak dehydratace potlačuje imunitní systém, přímo či nepřímo, a tak dochází k většině onemocnění, včetně rakoviny.

Mike: Tak teď tady máme další otázku, která lidi zajímá - když jdou na jídlo do restaurace, je tu obrovské množství ekonomického tlaku z hlediska řetězců restaurací, nebo majitelů restaurací, aby jim podávali něco jiného, než vodu. Vzpomínám si, že jednou proběhla nějaká kampaň v řetězci restaurací Olive Graden. Kampaň byla nazvána Just Say No to H2O (Řekněte vodě ne), a odměňovali číšníky za to, že si lidé koupili nealkoholické nápoje místo toho, aby pili vodu.

Dr. B: To proto, že všichni jdou po rychlých dolarech, a to i na úkor zdraví někoho jiného. Tyto restaurace se neliší od farmaceutického průmyslu, když propagují něco, co tělo nepotřebuje. Samozřejmě, že nevědí, nedělají to vědomě. Nikdo je nemůže vinit. Je to špatným vzděláním, a myslí si, že tyto nealkoholické nápoje jsou synonymem vody.

Mike: Mnohokrát děkuji za rozhovor pane doktore.Lena - Co dodat? Mé vlastní, lidské zkušenosti ukazují, že např astma je známkou neléčené, nebo špatně léčené alergie > alergie je příznakem zatížení organismu různými odpady špatné látkové výměny - toxinů, včetně kovů (které dostáváme do těla např vzduchem přeplněným exhaláty, z amalgámových plomb (rtuť), potravin, očkovacích vakcín apd), naše tělo, jelikož nedokáže tyto látky řádně odvádět ven a těchto látek v něm přibývá, se pomalu začíná "dusit" a celkově špatně pracuje. Díky tomu se po nějakém čase v organismu začnou množit různé plísně, bakterie, viry, apd., pro které je toto naše nezdravé prostředí "rájem". A alergie je na světě. Je to celkově složitější, nicméně, pokud budu hovořit o vodě, na výše zmiňovaných tvrzeních pana doktora něco je. Když vezmeme v potaz, že denní příjem čisté vody máme většinou nízký (přiznejte sami, kolik litrů čisté vody vypijete, moc asi ne), tím pádem, jelikož opravdu ke všem metabolickým procesům našeho těla vodu potřebujeme, z vody jsme tvořeni ze 70%, pak skutečně naše tělo není schopno pracovat, tak, jak má a je silně dehydrováno. Poté skutečně může docházet k určitému "vysychání" celého našeho organismu, protože nemůže správně pracovat. Bolesti mohou být varováním, že organismus strádá, nemůže vodou propláchnout "nečistoty", které tam nepatří, jelikož se mu jí nedostává tolik, kolik potřebuje.

Před tím, než se u Vás v plné síle rozvine chřipka, cítíte, že na Vás "něco" leze, co se s Vámi děje? Máte velkou žízeň, je to tak? Ano, Váš organismus potřebuje k tomu, aby se zbavil virů chřipky, velké množství, jak energie, tak vody, aby jste se mohli řádně vypotit. A obojí si může vzít z vody.
Já jsem asi před pěti lety jen tak, mimoděk řekla kamarádce, kterou bolela hlava, ať v časovém rozmezí půl hodiny zkusí pomalu, po malých doušcích vypít 4dcl vody. A ikdyž bolest hlavy má různé příčiny, hlava ji poté skutečně přestala bolet. Nemohu tvrdit, že každý, kdo se napije, se okamžitě uzdraví :), nicméně, proč nezkusit začít pít místo "litrů" kafe, coly, přeslazených sodovek vodu, kterou nám nabízí příroda přímo na své dlani a je víceméně "zadarmo"? Určitě nám to prospěje více. A voda z kohoutku u nás v Čr nemá nejhorší kvalitu a vyčištění přes filtr její kvalitu ještě zlepší.Zde jsou dokumenty k práci pana doktora

-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama