- Kniha Nežádoucí účinek - smrt > John Virapen - o současné léčbě

16. dubna 2013 v 0:07 | Lena |  - Zajímavé knihy

Kniha nežádoucí účinek: Smrt je kontroverzní výpovědí bývalého výkonného
ředitele švédské pobočky amerického nadnárodního gigantu Eli Lilly.


Dr. Virapen byl sám svědkem mnoha případů, kdy léky, které měly pomoci, zabíjely. Podle něho je farmaceutický průmysl plný korupce, vydírání a podvodů. Až 75% nezávislých vědců je placených farmaceutickými společnostmi, které uměle vytvářejí choroby, jež hrají hlavní úlohu v promyšlených marketingových kampaních. Farmaceutický průmysl neustále hledá nové trhové segmenty. Teď se momentálně zaměřil na děti, a to je podle autora děsivé.


John Virapen v knize poutavě vypráví příběh o tom, jak se vypracoval z pozice farmaceutického dealera, až do funkce výkonného ředitele, jenž stál za zrodem mnoha marketingových kampaní. Přiznává, že on sám byl ochotným nástrojem farmaceutického průmyslu a sloužil mu tak, jako kladivo slouží tesařovi. Na rozdíl od člověka, kladivo nemá vlastní vůli. Avšak manipulace hraje podstatnou úlohu ve farmaceutickém průmyslu. Svět, v němž pro zisky firem umírali nevinní lidé, se mu zhnusil a rozhodl sa podělit o své zkušenosti.

Obsahem knihy nejsou konspirační teorie, ale pravdivý obraz zákulisí druhého (po zbrojařském průmyslu) nejmocnějšího sektoru, kterého byl autor součástí. Farmaceutické společnosti chtějí, aby lídé byli nemocní; chtějí, aby se za nemocné považovali a potřebovali nové a nové léky. Toto jednání má jediný důvod: peníze.

Kniha se stala evropským bestsellerem. Byla vydána v angličtině, němčině,
švédštině, holandštině, slovenštině, srbochorvatštině i v českém jazyce..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama