- Žena s láskou podporuje svého muže + pěkné video

8. března 2013 v 17:02 | Lena |  - Vztahy

Tuto pěknou video skladbu věnuji všem mužům a ženám. ♥
Opravdu stojí za to. Předně si k tomu ale dovolím něco říct.


Základním stavebním kamenem každého partnerského vztahu je Láska-
vzájemná úcta, podpora, respekt, tolerance, absolutní důvěra, otevřenost, věrnost.

V minulých dobách to v manželských, či partnerských svazcích fungovalo tak, že muž zajišťoval chod domácnosti finančně, žena se doma starala o děti a vedla celou domácnost.
Dnešní doba se ale odehrává v jiných podmínkách, a proto je tento princip trochu jiný. Nicméně, pokud budu hovořit o mužích, (jelikož charakter videa je věnován problému muže), navzdory času, se v jejich podvědomí uchovala "vzpomínka", že muž je živitelem rodiny. Proto také mnozí z nich velice těžce nesou, když přijdou o práci.

Znám několik mužů, různého věku, vzdělání a pracovního postavení, kteří byli této nemilé záležitosti postaveni tváří v tvář. Z různých důvodů obdrželi oznámení o propuštění ze zaměstnání. Dnes se to může lehce stát komukoliv. Ani ředitel společnosti není před touto hrozbou uchráněn.

Muž tuto skutečnost bere jako své selhání.
Má výčitky, že svou roli ŽIViTELE nezvládl a zklamal. Nejednomu z nich se sesype svět.


Někteří z výše zmíněných mužů se mi svěřili se svými pocity, s tím, jak v této situaci vnímají sami sebe. S tím, jak se cítí, když najednou ráno nemohou vstávat a cestovat do zaměstnání, tak jako tomu bylo v minulosti a podobně. Pro některé to byla potupa.
Na jedné straně mne těšila jejich důvěra, ovšem na straně druhé mi v hlavě vyvstal veliký otazník.

Proč toto vše neřekli svým manželkám?

Proč se s takovými důležitými věcmi svěřují mně? Jsem jen kamarádka, nebo známá. Při mém dotazu jsem dostala odpověď. "Své ženy máme rádi, ale stydíme se za své selhání a kdybychom se jim svěřili, jak se svými pocity a se vším, cítili bychom se před nimi jako uplakánci a srabi."

Pánové - DĚLÁTE VELKOU CHYBU

Vaše žena JE Vaše druhá polovina, Váš nejbližší člověk, nejlepší přítel, kterého po svém boku máte, jak v dobrém, tak ve zlém. Proto si zaslouží a STOJÍ O TO, aby jste s ní sdíleli své pocity. Ona musí být ta, která o Vás bude vědět, jaký jste uvnitř, co se ve Vás odehrává. Pochopte, ona vnímá, že se trápíte, vidí, jak Vás to něco užírá, ale NEVÍ a nezná souvislosti. Ano, přišel jste o práci. Ale co se děje tam uvnitř Vás, že cítíte své selhání, že Vás to mrzí, máte vůči ní a Vašim dětem špatné svědomí, protože si nebudete moci dovolit tolik, jako když jste měli peníze a spoustu dalších pocitů a myšlenek, které se ve Vás odehrávají. Tohle neví, jak by mohla, když jí to neřeknete. A jelikož to neví, nebude chápat, ani rozumět Vašim pohnutkám. Proč s ní nemluvíte, proč jste stále nervozní, odtažití. Bude se cítit zmatená a odmítaná. Proto mezi Vámi může dojít k mnoha nedorozuměním. Žena, které na Vás záleží bude chtít vědět, co se děje uvnitř Vás. Proto, aby mohla více chápat Vaši osobnost, proto, aby mohla pochopit podstatu a jádro věci, které je příčinou Vašeho chování. Proto, aby Vás pak následně podpořila, utěšila, aby jste se o ni mohl opřít a také proto, aby Vám pomohla vyřešit Váš problém, který je Vašim problémem společným. Ona je Vaše druhá polovina.

Mnozí muži takový problém řeší způsobem, že prásknou dveřmi a jdou se projít, za kamarády, nebo na pivo, či si bez vysvětlení zbalí věci a odjedou pryč. Ženu nechají samotnou a ta se cítí jako kus hadru. Říci jednou větou, že potřebujete čas, tohle není žádné vysvětlení.

A přitom by stačilo tak málo. Sednout si, v klidu si popovídat, vše si vysvětlit, svěřit se se svými niterními pocity, zkrátka otevřít se. Tím svou ženu ujistíte a dáte jí najevo, že ji berete jako rovnocennou partnerku, že ji máte rád, záleží Vám na ní, vážíte si jí a jejich názorů, stojíte o ni. Dáváte jí tím najevo, že k ní máte důvěru a víte, že se na ni můžete kdykoli spolehnot a opřít se o ni a její lásku k Vám. Tím se otevře také ona Vám. Nastane mezi Vámi soulad a důvěra. Pak ji vysvětlíte, že potřebujete být nějakou dobu sám, mimo domov, v klidu, utřídit si myšlenky a že až se trochu srovnáte, ozvete se sám.

Věřte tomu, že po takové otevřené rozmluvě Vám Vaše žena s láskou pomůže zbalit věci, uvaří Vám jídlo, aby jste tam, kde odjedete "relaxovat" (často to bývá Vaše společná chata) netrpěl hladem, pohladí Vás, políbí a zamává na cestu. :) A Váš návrat bude očekávat s radostí. Protože už bude rozumět a chápat, proč to potřebujete.

Jeden muž mi namítl, že když se snaží s manželkou mluvit, ona začne ječet. :)
Pak bych viděla několik možností.

1 - Zřejmě na to jdete nějak špatně. My ženy a Vy muži někdy ve vzájemné komunikaci slyšíme něco jiného. Není to ani Vaše chyba, ani naše. Jsme zkrátka odlišní (proto se tak přitahujeme :) ) a zde není od věci naučit se spolu správně "komunikovat", např prostřednictvím různých technik, seminářů, nebo návštěvou kvalitní manželské poradny.
2 - Je možné, že máte z minulosti hodně nevyřešených záležitostí, Vaše žena je z toho již hodně frustrovaná a proto jsou její reakce tak nepřiměřené.
3 - Vybral jste si špatnou ženu

Abych to nějak uzavřela - dvě z manželství, které zmiňuji výše, kde muži přišli o práci a odmítali komunikovat, se málem rozpadla. Jelikož místo toho, aby se danému problému postavili čelem a se svou ženou vše rozebrali, naopak před tímto problémem a sami přes sebou utíkali a uzavřeli se do sebe. Situace totiž došla tak daleko, že tito muži byli jak ztrátou zaměstnání, tak nezájmem otevřít se, pohovořit si, rozebrat situaci a nalézt společně se svou ženou řešení, velmi nervozní, podráždění a ve vzorci svého chování začali uplatňovat pomalu stupňující se agresivitu. Byli labilní a svou bezmoc a vztek si slovně vybíjeli na ženě a dětech. V těchto dvou rodinách tento stav trval dlouhé měsíce.. A ženy již nemohly unést takovou stresující disharmonii, která, vzhledem k nezájmu jejich manželů o otevřenou komunikaci nikam nevedla. Podaly žádost o rozvod. Jedno manželství se po dlouhé době podařilo zachránit, u druhého k rozvodu skutečně došlo.
Škoda.


Když někdo přijde o práci, není konec světa, když jste na to DVA


A na závěr něco hezkého ♥
Žena dává - podporuje, muž bere a samozřejmě to funguje i opačně,
pokud má problémy žena, podporuje - dává muž a bere žena.
Všimněte si, co se děje se sluncem za dvojicí
- Tento článek je chráněn autorským právem -
.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama