- Voda- jedna z nejvzácnějších veličin

18. března 2013 v 16:49 | Lena |  - Substanc Voda

Tento článek zde zařazuji s úctou, neboť k celému Vesmíru, Zemi a všemu,
co s tím souvisí vzhlížím s respektem a určitou pokorou.

Nebudu si na nic hrát a ihned v začátku prozradím, že tento konkrétní článek jsem
nepsala já, ale v minulosti, kdy jsem ještě neměla svoje stránečky mi byl zaslán.
Mé vlastní články, psané mou rukou a myšlenkou ostatně poznáte
z mého charakteristického projevu a zmínkou o ochraně autorského práva.
Co je však důležité- zařazuji ho zde proto, jelikož mnohé mé vlastní poznatky
se vcelku shodují s tvrzeními v tomto článku obsažených.
Jsou to svým způsobem základy, ale bezesporu zajímavé.
A pak také: voda k charakteru mých stránek tak nějak patří :)


Voda je nejzáhadnější a nejdokonalejší tekutinou na planetě zemi. Nachází se na všech planetách v celém vesmíru. Dají se do ní ukládat data, ano voda má přímo geniální paměť. Na naší planetě je nejvíce vody a je všude a ve všem, ale téměř nic důležitého nám o vodě nebylo řečeno. Proč je voda tak důležitá?
Zemský povrch je tvořen ze 70% vody a 30% souše. Lidská bytost je tvořena ze 70% vody a 30% sušiny. Lidská strava by tedy měla být tvořena ze 70% vody a 30% sušiny, ale ve skuteč- nosti je tomu jinak. Proč? Učme se od přírody. Příroda nám vše ukázala. Ale my lidé chodí- me po přírodě se zavřenýma očima.


Něco o člověku a vodě
Tělo novorozence se skládá z 80% vody a 20% sušiny
Dospělého člověka ze 70% vody a 30% sušiny
Mozek má 80% vody a 20% sušiny
Slina 98% vody a 2% sušiny
Krev 92% vody a 8% sušiny
Kosti 20% vody a 80% sušiny

Tekutina zvaná voda - co všechno uvádí v činnost v našem těle
Lidská bytost se skládá ze 100-120 biliónů buněk
Denně odchází (umírá) 600 miliard buněk, za vteřinu je to 10 milionů
Za 1 sek. proběhne v těle 10 na 30 fyzikálně chemických operací
10 na 28 atomů neustále mění své pozice
Každých 5 dní se vymění kompletně střevní stěna
Každých 6 týdnů se mění části jater, jiné části žijí a mění se až za několik let
Každý měsíc se kompletně vymění pokožka, typická buňka pokožky žije 14 dní
Tuk v těle se mění jednou za 3 týdny
Srdce a mozek má buňky, které se nikdy nemění
Buňky všech kostí se mění jednou za 3 měsíce
Čichové buňky se mění kompletně jednou za 4 týdny
Červené krvinky se mění kompletně jednou za 2-3 měsíce
Za 1 sek. se tvoří 200 milionů erytrocytů
Za každých 90 vteřin se v (plazmových buňkách) v krevní tekutině tvoří mnoho milionů protilátek z více jak 1200 aminokyselin
Délka všech cév v organizmu je přes 100 000 km
Každých 24 hodin se vytvoří v buňkách tolik energie atp., která odpovídá stavbě energii hmoty 70 - 90 kg
Plod v děloze matky vytvoří za minutu cca 250 000 nervových buněk

Zajímavosti
Proč led z vody, vždy plave na tekutině samé? Jiné tekutiny zmražené na led, neplavou v tekutině, ale potopí se. Proč jediná voda když zmrzne, zvětší svůj objem? Ostatní hmoty a tekutiny, po zmrznutí svůj objem zmenší, např. plasty, kov, látka, olej atd. Proč má voda tak obrovskou sílu? Když zmrzne, dokáže roztrhat vodovodní potrubí, chladiče u aut, bloky motorů, betonové konstrukce atd… Proč voda vaří při 100°C a mrzne při teplotě 0°C? (přitom při propočtu mezimolekulárních sil by měla vařit při teplotě -100°C a mrznout by měla při -120°C). Proč má 1 litr vody hmotnost 1 kg? Když spočítáme hmotnost molekul vody v jednom litru, tak by měla vážit pouze půl kilogramu. Proč voda teče vždy klikatým způsobem? Nikdy neteče rovně.
Přesvědčte se. Např. v myčce auta, jak teče voda po skle, když prší, jak kapky vody stékají. Nenajdete jednu řeku, která teče rovně. Voda má v sobě zakódovaná data (rotace vesmíru) a nic ji nepřiměje chovat se jinak. Z tohoto důvodu teče od pramene klikatě a navíc ještě rotuje levotočivým nebo pravotočivým směrem, aby udržela co nejdéle svou teplotu 4°C. Rotací ničí viry, bakterie, plísně a jiné škodlivé látky. Zároveň maže veškeré informace -akustické, elektromagnetické, chemické, světelné, které získává během toku.
Voda má samočistící schopnost, ale bohužel, díky dnešnímu lidskému konání není dostatečná - její znečištění je už příliš velké.
Lidé si mysleli, že narovnáním koryt řek a prohloubením, popřípadě rozšířením urychlí tok vody a zabrání záplavám. Bohužel to tak není. V některých zemích už lidé vracejí koryta zpět, do své původní podoby.

Proč pramení voda vždy ve stinném a tmavém místě při teplotě 4°C? (pokud se nejedná o termální pramen). Jestliže u pramene vykácíme les a na pramen bude působit sluneční světlo, během dvou měsíců pramen vyschne. Pokud na vyschlý pramen postavíme boudu nebo naházíme klestí a zabráníme dopadu slunečních paprsků, pramen opět do dvou měsíců začne pramenit. Nepochopitelné, že ? Voda na planetě Zemi je ŽIVÁ tekutina, tak jako každá buňka v lidském těle. Voda má geniální paměť.
Příroda ukázala lidem, při jaké teplotě vyvěrá ze země. Jsou to 4°C a při takovéto teplotě má největší měrnou hustotu, proto se při této teplotě má pít (cca 3 - 5°C). Je zajímavé, že pokud se pije takto studená voda, nenastydnete. Když by jste pili jiné tekutiny při této teplotě, tak nastydnout můžete.

Tady můžeme vidět, jak je voda geniální. Čistí naše tělo, dodává mu energii, ale měla by to být čistá, pramenitá voda. Každý z nás vypije denně nějaké množství tekutin a stejně je většina z nás nemocných.
Pijete dost a stejně takto trpíte?
Představte si, že během dne vypijete litr mléka nebo čaje, litr piva a litr slazené limonády - jsou to celkem tři litry. Ale bohužel nevypili jste ani gram vody. Tělo si to vezme jako potravu. Bohužel limonáda s bublinkami nám ještě přiotráví tělo. Minerálky jsou pouze léčivé a měly by se pít tak maximálně tři týdny v roce.

Co pít
Každý člověk by měl vypít 2, 5 - 3 l čisté pramenité vody o teplotě 3 - 5°C.
Pro všechny lidi, kteří nemají možnost jezdit k čisté pramenité vodě, doporučujeme vodu z kohoutku a přefiltrovat
Čistá voda omezuje proces stárnutí

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama