- Senná rýma, alergie na pyl - jak zmírnit její projevy přírodní cestou > můj tip

26. března 2013 v 23:00 | Lena |  - Rady a tipy zajímavé


Nejeden z nás se s tímto nepříjemným stavem setkal. Jedete na výlet do přírody, těšíte se, jak si po náročném pracovním týdnu v její náruči konečně odpočinete. Na čerstvém vzduchu se cítíte tak volní... A ouha. Nemusíte se ani projít po louce, která Vás láká pestrou a barevnou
krásou květin a začne Vám téct z nosu. Smrkáte o duši, balík papírových kapesníků nestačí.
Dostaví se také bolest hlavy, případně slzení očí a máte po náladě.
Někdy k tomu ani není nutný pobyt v přírodě. Stačí období jara,
kdy vše kolem nás bujně kvete a voní..

Co však v takovémto případě dělat? Je opravdu nutné užívat chemické přípravky předepsané alergologem, které neléčí skutečnou příčinu alergie, senné rýmy, ale pouze potlačuje její projevy?


Je to již nějaký rok nazpět, kdy jsem dostala nápad, jak si člověk může sám, vlastními silami napomoci. V čem spočívá to tajemství? V užívání medu. Logicky vzato, pokud máme alergii na pyly travin, květin a podobně, v medu samotném jsou tyto pyly rovněž obsaženy. A užívání medu může skutečně fungovat, jako jistý způsob "očkování", či něco na způsob homeopatie, čili v překladu > stejné léčíme stejným.
Proto jsem tento nápad nejprve vyzkoušela sama na sobě. Občasné tečení z nosu v jarních měsících mne provázelo, takže, proč ne. Med je chutná potravina, která mimoto obsahuje spoustu vitamínů a minerálů.
Ovšem, užívat med v období, kdy je ve vzduchu alergenů mnoho mi nepřišlo vhodné. To by mohlo organismus ještě více zatěžovat. Nejlepší období je v zimě, kdy je vzduch těchto látek prostý. Užívala jsem jednu kávovou lžičku medu denně, ráno, či během dne, ovšem vždy nalačno, kdy je žaludek prázdný. Med lze také rozpustit ve vodě, nebo v teplém (ne horkém) čaji. Započla jsem listopadem, do ledna, čili celkově tři měsíce.
A co myslíte? Když se v plné parádě dostavilo jaro, neměla jsem problém! A dodnes jej nemám. Med nyní užívám i během roku, v čaji, vodě, či jen tak na lžičce, kdy na něj dostanu chuť.

Tento vcelku prostý návod jsem doporučila i několika mým známým, jež mají potíže s alergií. Někteří to vyzkoušeli a s rovněž příznivým účinkem. Každý organismus je však zatížen jinak a samozřejmě také jinak reaguje, čili je nutné množství medu vyzkoušet a sám si určit jeho vhodnost. Někomu stačí jedna lžička denně, někdo potřebuje dvě. Někomu postačily 2 měsíce užívání, někomu tři s tím, že jarní projevy rýmy se zmírnily, ale neustoupily zcela, čili kůru opakoval další zimu.

Jedna důležitá maličkost: med je samozřejmě nejlepší poctivý domácí, pokud máte vhodného dodavatele, pak je to pro Vás jen +.
Dále - nejúčinnější je užívat medík, jehož pyl obsahující sbíraly včeličky ve Vašem blízkém okolí. Tak máte zaručeno, že se budete "očkovat" tou správnou látkou, kterou potřebujete. Pokud by jste užívali med z jiné, vzdálené lokality, pak účinnost této kůry nemusí být tak vysoká, jelikož látky, které obsahuje med ze vzdáleného místa nemusí korespondovat s látkami, které se vyskytují v okolí, které obýváte. A ty právě potřebujete, jelikož v tomto případě se stejné "léčí" stejným. Během zimního užívání dávek medu si Váš organismus bude pomalu zvykat na látky v něm obsažené a při jarním náporu "alergenů" z květového, či travního pylu již nebude mít takový problém se s nimi vypořádat.

Alergie je také symptom, který nám ukazuje, že náš organismus je zatížen různými toxiny, těžkými kovy a pod., z ovzduší, které dýcháme, potravin, chemicky ošetřené vody, zhoršenou funkcí látkové výměny > mají na starosti játra, čili pročistit, atd. Čili je také vhodná celková detoxikace, pročištění organismu.

Každopádně. Určitou správnost této metody mi potvrdili i včelaři, takže něco na tom bude ;-).

UPOZORNĚNÍ: Pokud je někdo alergik, tato metoda ho zaujala a chtěl by
ji vyzkoušet, nejprve se raději poraďte s lékařem, či léčitelem.


-- Tento článek je chráněn autorským právem -
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | Web | 21. června 2013 v 16:04 | Reagovat

Hodně teď trpím s alergií, v zimě to určitě vyzkouším, díky za tip! :-)

2 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | Web | 22. června 2013 v 14:39 | Reagovat

Já děkuji Tobě ♥ . Jsem ráda, že se ještě najdou lidé, kteří prostřednictvím komentářů, jež jsou zde otevřeny pro všechny čtenáře, umí sdílet své pocity, nebo poděkovat. Přeji Ti hezky strávený den :)

3 Verča Verča | Web | 23. června 2013 v 12:48 | Reagovat

Komentář je maličkost a jsem moc ráda, když udělá radost. :-) Sama vím, jak mě to vždycky potěší. Děkuji, taky přeji hezký den! :-)

4 Lotka Lotka | 24. dubna 2017 v 11:03 | Reagovat

Zajímavé čtení, děkujeme :)

5 Anna Anna | 23. října 2017 v 12:00 | Reagovat

Mě bohužel přírodní cesta nikdy nepomohla... Vždycky jen medikace...

6 Rea Rea | 15. listopadu 2017 v 19:51 | Reagovat

No, to je právě to, ne každému pomůže... Mě třeba nepomohla... Takže dál mám kapky a taky to zvládám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama