- Samoléčení lupénky (psoriázy) + proč vlastně lupénka vzniká

16. března 2013 v 22:26 | Lena |  - Samoléčba

Proč vlastně lupénka vzniká

Při určitých pozorováních lidiček, kteří onemocněli lupénkou mi neušla jedna zásadní věc:
Všichni tito lidé byli svým způsobem zdraví a před propuknutím tohoto stavu organismu, tedy samotné lupénky, byli vystaveni dlouhodobému stresu ve formě nespokojenosti ve svém osobním životě, jako jsou neshody v rodině, hádky a podobně.
Je pravdou a skutečností, že celé naše tělo je propojeno s našimi emocemi. Stav našeho těla a našich orgánů je svým způsobem na tyto emoce napojen a také na ně patřičným způsobem reaguje. Jak já říkám a tvrdím, a domnívám se, že nejen já - "vše je propojeno se vším".
A také platí - jak uvnitř, tak na povrchu, čili různé pupínky, šupinky, vřídky jsou projevem našich emocí (jsou ještě i jiné důvody, které uvedu v jiném článku), naše tělo nám tím "dává najevo", že jdeme špatným směrem, zacházíme s ním špatně a v nesouladu s harmonií. >
Pokud se naše životy neodvíjejí harmonicky, různými nasoulady v rodině a našem životě, v podstatě odmítáme skutečně žít a rozvíjet se, růst, odmítáme tím sami sebe.
A naše tělo reaguje na tento nesoulad a disharmonii po svém, tedy začne se jaksi "rozpadat" a zkrátka onemocní.


Různé léky a chemickou léčbu obecně, včetně podávání kortikoidů bych neviděla jako přínosnou, spíše naopak. Od lidí, kteří tuto léčbu podstoupili vím, že se jim po jejím absolvování rozhodila hormonální rovnováha, a při vnějším užívání kortikoidů ve formě mastí, jim na aplikovaných místech začaly narůstat chloupky v hojném a nepřirozeném počtu.

Tolik mými slovy


Zde je jeden z návodů, jak lupénku léčit
Psoriáza představuje nadměrnou produkci určitých kožních buněk, která způsobuje skvrny stříbřitých šupinek obvykle se vyskytujících na kolenou, loktech a kůži temene hlavy. Na západě je toto onemocnění dosti běžné, v některých případech může přejít do vážnější a velmi nepříjemné formy, kdy postihuje velké části těla a může být ve spojitosti s chronickými revmatickými poruchami. Lupénka je, jak se zdá, onemocnění, které prochází stálými změnami a často při něm pomáhá sluneční záření a koupání v moři. Pomoci mohou i byliny s čistícími a protizánětlivými účinky, jako je krtičník uzlovitý a jetel luční.

Čaj z krtičníku
10 g čerstvého kořene lopuchu většího
5 g čerstvého kořene šťovíku kadeřavého
15 g čerstvého krtičníku uzlovitého
10 g čerstvých květů jetele lučního
750ml vody

Příprava:
1. Lopuch a šťovík smíchejte v rendlíku a přilijte vodu. Přiveďte k varu a 15 minut povařte, aby jste připravili odvar.
2. Do čajové konvice nebo džbánu dejte krtičník spolu s jetelem. Tyto byliny přelijte odvarem z lopuchu a šťovíku a nechte 10 minut vylouhovat. Sceďte. Uchovávejte v zakrytém džbánu.

Dávkování:
Užívejte 3krát denně dávku ze sklenky na víno. Podle potřeby ochuťte medem nebo citrónovou šťávou.

Doplňková léčba:
K léčbě malých flíčků nebo v raných stadiích lupenky může prospět krém ze svízele přítuly. Aplikujte malé množství na postižená místa 2krát nebo 3krát denně.
Pokud je zasažena kůže na temeni hlavy, vyrobte přípravek na oplachování vlasů použitím 10 ml tinktury z rozmarýny lékařské a 10 kapek smolného oleje na 500 ml teplé vody. Aplikujte po umytí šamponem při posledním spláchnutí vlasů.

Zdá se, že lupénka napadá spíše lidi nervózní a nesnášenlivé. Někdy mohou pomoci Bachovy přípravky z květů, jako je plané jablko, řepík lékařský či vrba bílá. Vyhněte se alkoholu a bylinám, jako je řebříček obecný, skořicové větvičky a lipové květy, protože ty podporují periferní krevní oběh a tím stimulují kůži. Užívejte denně 1 g vitamínu C.

Lena
- samozřejmostí je celková očista organismu, která velmi zlepší nejen psychický stav člověka, ale i jeho zdravotní obtíže, v tomto případě problémy s lupénkou
- konopí také vykazuje příznivé účinky na projevy lupénky ZDE
- zajímejte se, jak posílit slezinu

-- Na první část článku se vztahují autorská práva -
- Návod na léčbu jsem obdržela, nechť je brán, jako motivační a informační -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama