- Potraviny, jež nás "zabíjí", aneb, co se nám, konzumentům "tají"

6. března 2013 v 20:39 | Lena |  - Potraviny, výživa

Tento dokument rozhodně stojí za shlédnutí. Byl natočen mimo naši republiku, ale Český stát, co se týče pěstování "potravy" již není soběstačný a produkty se k nám dovážejí téměř s celého světa...

... Spoustu plodin, které požíváme jsou geneticky modifikované ...

.. Co nás "zabíjí"? ..

..Pěstitelé sóji smí tuto luštěninu produkovat jen geneticky upravenou. Jiná je zakázána..

Jedna z mnoha zajímavostí tohoto videa je také "informace" chovatelů hospodářských zvířat, jež poukazují na skutečnost, že do potravy jim jsou přidávána antibiotika (což sice není nic nového) a např. skot, který chovají a jehož maso má denně na talíři spoustu obyvatel celého světa je krmen kukuřicí, jelikož po jejím požívání rychle přibývají na váze. Jádro věci však tkví ve skutečnosti, že trávicí trakt těchto zvířat, jehož přirozenou potravou je tráva, NENÍ uzpůsoben k trávení kukuřice.
Výzkumy ukázaly, že v trávicím systému těchto zvířat se tedy díky tomu tvoří velká množství bakterií E- Coli a nejen to. Dochází k jejich mutacím, vznikají nové kmeny, které jsou čím dál více odolné... Mnohá zvířata jsou chována v nedůstojných podmínkách, kde se doslova topí ve vlastních exkrementech, prostá jakékoli hygieny.
Již několikrát byla hlášena úmrtí lidí, jež požili v různých rychlých občerstveních nedostatečně tepelně zpracované maso. E- Coli si vybrala svou daň. Mezi postiženými byl i malý, dvouletý chlapec. Viník nebyl potrestán. Tato bakterie byla nejednou nalezena i ve špenátu, džusu a pod.
Kukuřicí je krmeno spoustu zvířat, včetně ryb.

Byly zpracovány výzkumy, kdy byl porovnán vzorek masa ze zvířete chovaného v halách a na druhé straně vzorek z masa zvířete chovaného venku. Výsledky? První vzorek obsahoval 3 600 jednotek koliformních bakterií na miligram, druhý jen 133. To hovoří za vše.
.........................................................................................................................

Co tohle vše znamená pro člověka? ... Co je proti přírodě, v překladu přirozenosti, to se vždy nějak projeví. Klesá přirozená imunta, plodnost, přibývají "nemocí", genetické poruchy..
Z tohoto dokumentu přestanete mít chuť k jídlu...
Je tam také několik "zvláštních" maličkostí, zdalipak si jich všimnete ;-)

Tak tedy, dobrou chuť!
- Tento článek je chráněn autorským právem -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama