- Pokusy s vlastnoručně vyrobenou pyramidou

28. března 2013 v 20:48 | Lena |  - Pro zábavu a uvolnění


Kdo by chtěl část svého volného času věnovat základním pokusům s pyramidou, tomu poslouží následující návod k vlastnoruční výrobě pyramidového stromečku a následným pokusům.

Připravíte si 4 čtvrtky tuhého křídového papíru (formát A4), nebo tvrdé, lesklé lepenky (např z krabice od bot), pravítko, tužku, kružítko, nůžky. Stromeček bude mít celkovou výšku 20cm a základnu 11,5 x 11,5cm. Základním stavebním prvkem bude v podstatě zmenšenina známé Cheopsovy pyramidy. Na 8 pyramid budete potřebovat 32 rovnoramenných trojúhelníků se základnou 11,5cm a rameny 11cm. Základnu tvoří úsečka A, B. Do bodu A a pak B zapíchnete kružítko a opíšete oblouk s poloměrem 11,5cm. Průsečík oblouků tvoří bod C - vrchol trojúhelníku. Na čtvrtku se takových trojúhelníků vejde 8. Čtyři po jedné dlouhé straně a čtyři po druhé.

Když máte nastříháno všech 32 trojúhelníků, slepíte z nich pomocí lepící pásky, nebo samolepek 8 pyramid. Je možno nabarvit je vodovými barvami. Pak je na sebe naskládáte tak, že je střídavě natáčíte o 45°, až vznikne stromeček. Pro usnadnění vysvětlení - při pohledu z vrchu uvidíte ne čtverec, ale hvězdici. Můžete jej vyztužit provlečenou nití a uzlíky, nebo dřevěnou špejlí.

Psychotronické pokusy
Pokud Vás stromeček přestane bavit, rozeberete jej na jednotlivé pyramidky a můžete začít.
Je známo, že pyramida generuje silové pole, které vyzařuje z vrcholu pyramidy a jejich stoupajících hran a které je možno zaznamenat siderickým kyvadlem, nebo virgulí (proutkem). Pokusem se přesvědčíte, že systém takto navržených pyramid toto silové pole načítá, násobí, nebo alespoň zesiluje.
Pyramida umí také vrátit ztracené ostří žiletce, pokud ji do ní uložíte v jedné třetině výšky od základny s orientací od jihu k severu dlouhou stranou. Tímto směrem musí být při pokusech natočena i pyramida. Základnou k severu, nikoliv uhlopříčkou. Už po 24 hodinách lze pozorovat výrazné zlepšení ostří žiletky. Na broušení žiletek v pyramidě byl udělen patent už v padesátých letech ing. Karlu Drbalovi z Ústavu sdělovací techniky v Praze.
Sušení ovoce
Na dílky nakrájené ovoce uložíte na nějakou dobu pod jednotlivé pyramidky. Nesmíte zapomenout na severojižní orientaci! Pro kontrolu uložíte část ovoce, jako kontrolní vzorek do obyčejné papírové krabice. V rozpětí několika týdnů by mělo být ovoce usušeno. Oproti jiným, rychlým a umělým způsobům sušení by si ovoce mělo udržet svou vůni a přirozenou chuť. Dehydratace ovoce, ale i jiných potravin probíhá v pyramidě sice pomaleji, ale uchovává si své význačné vlastnosti a na proces sušení nemusíte dotovat žádnou energií.

Zrychlení růstu květin
Lze také provádět pokusy se zrychleným růstem květin a zeleniny zalévanými vodou uleženou v pyramidě. Na to je samozřejmě potřeba sestrojit pyramidu větší. Materiál nesmí být kovový a měl by být homogenní (stejnorodý). Např. lisovaná lepenka, ne však vrsvená, rostlé dřevo, ne překližka, nedoporučuje se sklo.
Převod rozměrů je následující: zvolenou výšku pyramidy (od vrcholu kolmo dolů k základně) znásobíte číslem 1,57075 a vyjde Vám délka strany základny pyramidy. Když tutéž výšku vynásobíte číslem 1,4945 dostanete délku ramene rovnoramenného trojúhelníku jedné pyramidové stěny.
Pyramida umí také léčit nemocné, pomáhá od bolesti, únavy, stresu. Příjemně se v ní medituje, relaxuje.


Pokud to někdo z Vás vyzkouší, klidně mi napište, jak to dopadlo, budu moc ráda ;-)

-
- Článek jsem dostala, autor nebyl uveden -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama