- Olivový olej v použití při vaření a pro zdraví

17. března 2013 v 19:21 | Lena |  - Potraviny, výživa

Jíte- li zdravě, pak pravděpodobně víte, že olivový olej je jedním
z nejlepších olejů, které lze v naší stravě použít. Potřebujete- li
však trošku motivace k tomu, aby jste jej používali ještě častěji,
zde je studie, provedená ve Francii, která ukázala, že lidem,
kteří používají olivový olej hrozí menší riziko mrtvice.

Francouzská studie byla provedena na 7 625 lidech ve věku 65 let. U těch, kteří používali olivový olej ve velkém množství, bylo zjištěné riziko mrtvice o 41% nižší. Výsledek byl stejný i poté, co byly zohledněny další faktory, jako celkové stravovací návyky a zdravotní stav. Klíčové je používat výhradně bio, extra panenský a za studena lisovaný olivový olej, který je bohatý na fytonutrienty (látky, které působí, jako antioxidanty).


Proč je olivový olej tak zdravý, v porovnání s ostatními, komerčně používanými tuky?
Za prvé obsahuje vysoký podíl antioxidantů, zejména polyfenolů, které mají silné protizánětlivé účinky. Složení olivového oleje je také odlišné od většiny olejů tím, že 75% tuku v olivovém oleji pochází z kyseliny olejové, což je omega 9 mono- nenasycená mastná kyselina- a to je dobrá věc. Pro porovnání- sójový olej obsahuje 50-55% nenasycených mastných kyselin a olej slunečnicový cca 20%.
Vysoký podíl mono- nenasycených mastných kyselin (MUFA) pomáhá snižovat celkový cholesterol, stejně jako hladinu LDL cholesterolu, snižuje krevní tlak a pomáhá regulovat hladinu krevního cukru.

Nyní se dostáváme k otázce vaření při vysokých teplotách
Jde o to, že zahřejeme- li jakýkoli olej na bod, kdy se pálí, začne uvolňovat rakovinotvorné volné radikály. A faktem je, že většina komerčních variant olivového oleje má tento bod velmi nízko. Jinými slovy, pro vaření při vysokých teplotách není olivový olej považován za dobrou volbu, neboť negativní dopad, který mají volné radikály, převáží jeho výhody.
Na druhou stranu, výsledky francouzské studie ukazují, že ti, kteří používali v kuchyni olivový olej, z toho jasně těžili. Souvisí to však pravděpodobně s kvalitou oleje, který používali. Experti se shodují, že rafinovaný olivový olej se pálí při teplotě 350 stupňů Celsia, zatímco vysoce kvalitní extra panenský olivový olej má bod spalování mnohem vyšši- 410 stupňů. V každém případě platí, že olivový olej si uchovává svou nutriční hodnotu i při vyšších teplotách.
Pro vaření při vyšších teplotách se doporučuje avokádový olej, nebo olej ze semínek hroznového vína. Další alternativou je olej z rýžových otrub. Opět platí, vyhledávejte pouze kvalitní, za studena zpracované oleje.

Možnosti dalšího využití
- černé i zelené olivy jsou málo kalorické, ikdyž jsou mastné, pomáhají při hubnutí, dodávají tělu energii a rychle zasytí
- olivový olej má nižší energetickou hodnotu, než máslo a je velmi vhodný při redukčních dietách a pro diabetiky
- velmi dobře rozpouští nežádoucí hleny v těle
- brzdí tendenci vzniku krevních sraženin
- jedna polévková lžíce vyruší účinek zvýšení cholesterolu při požití dvou vajec
- 2- 3 pol. lžíce denně snižuje krevní tlak
- 3- 5 pol. lžic denně zlepšuje krevní obraz pacientů po srdečním infarktu
- v případě otravy lze vypitím tohoto oleje vyvolat zvracení > půl sklenice vlažné vody + půl sklenice oleje
- 1 polévková lžíce oleje užívaná ráno na lačno podporuje činnost perilstatiky střev, pomáhá při gastritidě, zácpě, podráždění žaludku, pálení žáhy, nadýmání
- uklidňuje podrážděnou pokožku po opalování
- chrání naši kůži před mrazem
- olivová mast pomáhá při námaze svalů, kterým přináší úlevu
- tento olej se také používá při ošetření bércových vředů a ekzémů
- při ucpaném zvukovodu ucha se do něj má nakapat 20 kpk vlažného oleje, položit se na bok, tak, aby nevytekl, posečkat 5 minut, poté jej nechat vytéci
- při zánětu středního ucha > tampon se namočí do oleje a nechá působit přes noc
- údajně je účinný i při padání vlasů, kdy se zhruba týden, každý večer krouživými pohyby vetře do pokožky, nechá přes noc působit a ráno se smyje jemným šamponem

-


- Charakter tohoto článku je informační -
- Obdržela jsem @ -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama