- Kysané zelí, jako prevence vzniku rakoviny a jiných nemocí

29. března 2013 v 22:49 | Lena |  - Zdraví z přírody


Kysané zelí nás účinně chrání před různými neduhy, vznikem rakoviny jater,
plic, tlustého střeva, prsu a dalších.

Látky zabraňující nádorovému bujení však neobsahuje zelí, jako takové, ozdravné účinky mu dodává až proces kysání. Během něj totiž v zelí vznikají takzvané izotiokyanáty, což jsou látky, které mají silně protirakovinné účinky. Uchování celých zelných hlávek nasolením už znali staří Římané. Dnešní způsob výroby kysaného zelí údajně převzali ve středověku Slované od Tatarů. Při objevných cestách po světových mořích se dávní mořeplavci chránili požíváním kysaného zelí před obávanými kurdějemi, nemocí vznikající z nedostatku vitaminů, zejména vitamínu C.

Obsah vitaminu C je v kysaném zelí dokonce vyšší, než v čerstvém, což je důsledek činnosti bakterií mléčného kvašení. Již 200 g kysaného zelí pokryje denní potřebu vitaminu C. Zelí působí také proti depresím a obsah vitamínu B12, které obsahuje je dobrý pro nervovou soustavu. Vysoké množství vitamínu C zvyšuje imunitu a je velice potřebný ke tvorbě hormonů. V kysaném zelí najdeme také draslík, železo, vápník, zinek, hořčík, fluor a enzymy. Podporuje tvorbu krve a hormonů, aktivuje imunitní systém v boji proti virům a bakteriím, posiluje organismus proti infekcím. Snižuje také vysoké hodnoty krevního tlaku a zároveň aktivuje funkci střev a vylučování toxických látek. Podporuje i látkovou výměnu a má odvodňující účinek, proto umožňuje rychlé odstraňování odpadních látek z těla.

Dovolím si dodatek: Nejlepší zelí je samozřejmě to, které si vyrobíme sami doma,
pokud však nemáte možnost a jste odkázáni na koupi v obchodě, dejte si prosím
pozor na přidávaná Éčka. Mohou způsobit alergické reakce! Ne všichni výrobci do svého produktu éčka dávají, dejte si tu práci a hledejte, svému zdraví tím jen prospějete.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama