- ZÁKONY PŘÍRODY - HARMONIE > jejich dodržováním k větší vitalitě

21. února 2013 v 14:22 | Lena |  - V rytmu Ticha


Není jen člověk, jen zvíře, jen země, jen vesmír. Nic takového není. JSME. Tvoříme jedno společenství, celistvost. A proto, abychom byli v rovnováze s tímto vším, co nás obklopuje, je nutné řídit se určitými rytmy, které jsou pro nás přirozené. Těmito rytmy se přirozeně řídí vše, co je kolem nás a je to také v harmonii se svým okolím. Člověk z tohoto jedoucího vlaku harmonie vystoupil, a tím se připravil o svou vitalitu, zdraví a šťěstí. Co takhle do něj znovu nastoupit a dát zelenou lepším zítřkům.. Dodržováním těchto základních a pro vše živé přirozených zákonitostí dáváme šanci obnovení rovnováhy našeho organismu.

ZÁKON POHYBU
V pohybu je vše. A člověk není vyjímkou. Pokud chce, aby jeho tělo fungovalo, tak, jak má, musí se tomuto zákonu přizpůsobit a splynout s ním v jedné rovině. Správná funkce látkové výměny, rychlejšímu vyplavování toxinů, okysličování krve, mozku, funkce orgánů, hormonů, kůže atd. je na patřičné dávce pohybu svým způsobem závislá. Pokud se pravidelně věnujeme běhání, nebo nějakému sportu, budeme vitálnější, náš organismus se zaplaví hormonem štěstí (serotoninem), nebude tolik zaplaven toxiny, (toxiny tělu odebírají energii, neboť se vyčerpává jejich vylučováním), naše plíce budou odolnější, celé tělo více okysličeno, kůže získá zdravější barvu, vzledově omládneme. Budeme celkově spokojenější a samozřejmě tuto spokojenost vyzařovat do okolí, které to bude vnímat. Navíc, lidé, kteří sportují netrpí tolik depresemi. Je velmi dobré se také, pokud je možnost, procházet po zemi bosky, tak se ještě lépe energeticky propojíme s jejím energetickým polem. Místo víkendového, celodenního, pravidelného pobytu v nákupních parcích, co nejčastěji zavítejte do přírody, tak se více otevřete přirozenosti člověka. :)


ZÁKON MYŠLENÍ - ROZUMU
Svou vůli ovládáme přes mozek a srdce. Silou vůle lze programovat různé pochody v těle. Lidé, kteří byli nemocní a představovali si, jak se jejich buňky čistí, orgány pracují, čistí se krev, zdravá energie proudí jejich tělem, představovali si toto vše, krok za krokem, se skutečně uzdravili mnohem rychleji.
Ranním "programováním", kdy si říkáme, že den proběhne v poklidu, jsme v pohodě, vše bude v pořádku k sobě skutečně přitahujeme to dobré a vytváříme si kolem sebe určitou energetickou ochranu.

Návod vizualizace dobré nálady
Ne vždy je člověk dobře naladěn. Zkusili jste si v takovém případě někdy říkat několikrát po sobě, že se usmíváte? Zkuste to! Za nějakou chvíli se skutečně budete usmívat! Možná se to nepovede hned na první pokus, ale po určitém čase a cvičení to půjde! Není nad to, vyjít ven vstříc novému dni s úsměvem ve tváři.

K tomuto zákonu také patří mozková čiinnost, tzn, být zvídavý, učit se stále novým věcem, být myšlenkově aktivní, tvořit.

ZÁKON TERMOREGULACE, TEPLOTY
Nemálo lidí má problémy s nachlazením, když vyjde, v zimním období z domu, kde je 25°C ven, kde je teplota kolem 0 °C. Což je rozdíl 25 teplotních jednotek. Tělo se takovému rychlému teplotnímu rozdílu musí přizpůsobit. Pakliže člověk netrénuje svůj organismus otužováním, tráví většinu svého času doma, v teple, zachumlán do peřin, málo chodí ven, jeho termoregulace zleniví a takový člověk bývá také unavenější.
Dovolím si takovou malou radu, která se osvědčila mně. >
Velmi dobré je otužování, nejlépe ranní sprchou, započít v počátku vlažnou vodou, masírovat tělo žínkou, lufou apd, vždy od nohou nahoru. Postupem dnů, týdnů, teplotu vody snižovat na snesitelnou hranici. Pokud nejste zvyklí na otužování, nikdy nezačínejte studenou vodou. Pro tělo by to byl svým způsobem šok, vše chce svůj čas a je opravdu vhodné se přizpůsobovat pomalu. Jak já říkám - pomalu, ale jistě. :) Spěchat se nevyplácí, to může způsobit více škody, než užitku.
Dobrá je také sauna, kde se zároveň krásně odplaví z těla nežádoucí látky. Ať klasická, parní, či vibrační. Samozřejmě v závislosti na zdravotním stavu každého jedince.
A pokud budete provádět očistu organismu různými pročišťovacími kůrami, Vaše tělíčko bude čistější, bude se mu lépe "dýchat", disponovat větším množstvím energie a jeho termoregulace bude přirozeně lépe fungovat. Vše na sebe navazuje. Pak budete i méně nemocní.

ZÁKON DÝCHÁNÍ - VZDUCHU
Dýcháním do svého těla dostáváme kyslík, který potřebujeme ke správné funkci všech orgánů i buněk. Proto je důležité. Pokud dýcháme krátce a mělce, našemu organismu se nedostává ze vduchu tolik "živin", kolik ke své správné funkci potřebuje a můžeme být unavenější, malátní. Při tanci, cvičení, běhu, v klidném stadiu, kdy relaxujeme, zkrátka během celého svého života, každou jeho vteřinou, je dýchání a jeho způsob důležitá součást, která určuje jeho kvalitu. My si ji určujeme, podle toho, jak dýcháme. Tuto základní věc stále mnoho lidí podceňuje, a tím sami sebe ochuzují, vědomě okrádají o plnohodnotnější život.. Ne nadarmo se při různých cvičeních uvádí také, jak u konkrétního cviku dýchat. Kdy je vhodný nádech, kdy výdech, aby bylo vše v souladu. Vždy je také nutné dýchat volně, uvolněně.

ZÁKON SVĚTLA A SLUNCE
Země je Matkou, Slunce je Otcem živého. Když svítí sluníčko, snad každému z nás stoupne nálada a pobyt na slunci, světle nám zvyšuje energii. Nabíjí nás. Je to také jeden z důvodů, proč jsou národy ze zemí, kde je více slunce živější a veselejší.
Co se týče stravování, pro nás lidičky, je lepší jíst živou, tepelně neupravenou potravu, ovoce, zeleninu, apd, která vyrostla na slunci, má v sobě uloženu jeho energii. Z těchto produktů se nám dostává nejkvalitnější forma energie, jak já říkám, z první ruky, kterou naše tělo dokáže lehce využít a při jejím zpacovávání se organismus příliš nevyčerpá.

Pro harmonii v našem organismu, která je důležitá pro naše zdraví, pohodu a vitalitu je nutné řídit se denním a nočním rytmem. Tím se řídila generace našich babiček, vstávali za rozbřesku, chodili brzy spát, v zimě, kdy byla déle tma více odpočívali, v létě byli aktivnější. Pokud v létě vstáváme v 10 hodin, ke spánku uléháme o půlnoci, nebudeme se cítit dobře, jelikož náš organismus nebude v souladu s přirozeným denním a nočním rytmem. Bohužel, v dnešní době, která je od přirozeného života hodně odkloněna a v mnoha továrnách jsou preferovány noční provozy, se v následnosti na vysokou nezaměstnanost tento zákon dodržuje těžce. Přesto ale znám dost lidí, kteří si přes to našli zaměstnání, kde se v noci nepracuje. Opravdu jim z tzv třísměnného provozu nebylo dobře a měli "rozházený" celý život. Jistě, co je proti přirozenosti, je proti životu.

ZÁKON TEKUTINY - VODY
Voda k našemu životu patří stejně, jako slunce, vzduch a ostatní "prvky". Naše tělo vodu potřebuje k mnoha metabolickým procesům, aby vše fungovalo tak, jak má. Člověk by měl denně přijmout zhruba 2,5 l této tekutiny, samozřejmě v závislosti na fyzické i psychické činnosti, nebo ročním období. V létě, kdy je horko se naše tělo musí ochlazovat a k těmto procesům potřebuje vodu, aby se mohlo potit. Čili automaticky přijímáme tekutiny více. Upozornění pro některé :): Coca Cola NENÍ tekutina vhodná k pití.
Velmi kvalitní je také tekutina, voda získaná z ovoce a zeleniny.- Tento článek je chráněn autorským právem, rozšiřování
je možno pouze s mým vědomím a souhlasem -

.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama