- Cvičením a pohybem k tajemství dlouhého života

25. února 2013 v 19:00 | Lena |  - Pohybem k harmonii

Pohyb je život, zdraví, štěstí, vitalita > harmonie.

Ať se věnujeme jakémukoli druhu pohybu, sportu, cvičebním technikám, je to pro naše tělo a tedy pro nás velmi prospěšné. Mnozí z nás mají staženy svaly nesprávným způsobem života, sedavým zaměstnáním, nesprávnou výživou, nedostatkem pohybu, stresem. To vše způsobí, že toto svalstvo je povoleno, zkráceno, je málo dynamické, čili málo otevřené, tím pádem skrze ně nemůže volně proudit energie. Vznikají bloky, díky nimž máme uzavřeny mnohé kanály, jež jsou důležité k harmonické funkci celého našeho organismu, který bych nazvala ZÁŘIČEM. Ve všech svých částech musí zářit stejnou intenzitou. Pokud tomu tak není, tzn, v některých částech svítí málo, nebo téměř vůbec, někde naopak "světla" přebývá, není to dobře. Vše musí být v souladu, aby energie z našeho okolí, a také ta, kterou si organismus různými procesy vytváří sám, mohla našim tělem volně prostupovat Tak lze zajistit harmonickou funkci našeho těla, aby správně fungovala výživa buněk a orgánů, látková výměna, produkce hormonů, jeho prokrvení a tonizace ..
Pokud tomu tak není, organismu se špatně dýchá, máme málo energie, nedokáže využít látky obsažené ve stravě, můžeme být nervozní, napjatí, stažení, vznikají zakřivení páteře, bolesti hlavy a různých částí těla, brnění končetin, stavy podobné srdečnímu infarktu, ucpávání cév, lymfatického systému, dysfunkce orgánů, někdy i neplodnost a podobně. Naše tělo nám tím dává najevo, že trpí a nemůže pracovat, tak, jak potřebuje. V této následnosti je pak celková kapacita takového člověka značně omezena a svůj život nemůže prožívat naplno a ve štěstí. Chemické léky, které jen utlumí bolest, jež je pouze informací, že něco není v pořádku, tento problém nevyřeší.


Pravidelným pohybem, cvičením a správným dýcháním, které k tomu neodmyslitelně patří se naše svalstvo protahuje, tím pádem se otevírají brány k proudění životodárné energie a správné funkci celého těla.
Člověk, který se pravidelně věnuje sportu, cvičí, protahuje své svaly, je pak dokonalou dynamickou "pumpou". Jelikož v jeho těle vše funguje, jak má, je zaplaveno hormony, jedním z nich je např serotonin, který je nazýván hormonem štěstí.
Celková vitalita a energetický potenciál je lepší, vzhled mladistvý, kůže napjatá a prozářená, člověk je veselejší, plný optimismu a celý organismus v následnosti s vhodnou stravou, pitným režimem více prospívá.
Nejvhodnější je cvičení v přírodě, na čerstvém vzduchu, kde propojení energie ještě umocníme. Ale cvičit lze samozřejmě kdekoli.


Celá tato rubrika je věnována pohybu a různým cvičebním technikám,
některé z nich byly jako tajné po mnoho let pečlivě střeženy různými
mistry a předávány jen "vyvoleným" z generace na generaci.
V posledních desetiletích se tato cvičení krůček za krůčkem dostávají i k nám,
neboť jsou skutečně velmi prospěšná a skrze ně je možno objevit jedno
z tajemství dlouhého života.


- Tento článek je chráněn autorským právem -
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama