- Klasická medicína je u konce s dechem

3. února 2013 v 19:13 | Lena |  - Zdraví A-Z

Nechci, aby byl tento článek brán jako mé pohrdání lékaři. Není tomu tak. Vím, že mnozí z nich to nemají zrovna lehké. Jejich "studium" v podstatě nikdy nekončí a profesní život provází neustálé "vzdělávání", semináře, různé atestace a spoustu dalších náležitostí, kterými si musí projít. Navíc, nástupní plat mladého lékaře např v nemocničním zařízení není tak markantní, jak si mnozí představují.

Svým způsobem si lékařů vážím. Pochopitelně jen těch , kteří jsou skutečnými lékaři na svém místě. LIDÉ, kteří to mají dáno, disponují empatií, vnímavostí a mají srdíčko, jak se říká na "pravém" místě. Ano, chci tím říct, že povolání lékaře NENÍ práce, ale "poslání". Proto samozřejmě logicky, vykonávat toto povolání není pro každého, kdo se tento obor rozhodne studovat a následně vykonávat. Ale kolik takových lékařů prosím Vás potkáváte? Ano, samozřejmě takoví jsou a já osobně takové znám, jakožto věřím, že i Vy. Nicméně ovšem, ikdyž se tito lidé snaží nemocným ze všech sil pomoci, mnohdy zkrátka NEMAJÍ ČAS plně se pacientovi věnovat, tak, jak by chtěli. Ano, tak to je.

Proč lékaři nemají čas věnovat se pacientům
Jak je možné, že lékaři člověku, který potřebuje pomoc nemohou věnovat tolik času, kolik by potřeboval? Tato slova jsou sice psána s trochou nadsázky, nicméně nejsou daleko od pravdy. Pokud nahlédneme do čekáren před ordinacemi, které doslova praskají ve švech pod náporem pacientů, navíc, lékař sám již spíše připomíná administrativního pracovníka, který musí neustále něco zapisovat, vyťukávat do Pc, který leckdy není funkční, neustále tam něco hledá, něco zakládá, a tak pacienta mnohdy mezi touto činností vnímá na půl ucha, není se ani čemu divit. Ano, zákonem je dáno určité časové rozmezí, které pacientovi, jež si tu 30ti korunu poctivě zaplatí lékař věnuje. Nicméně, toto leckdy nestačí. Pokud se jedná o někoho, kdo má více problémů a potřebuje, aby se pátralo v hlubších vodách, tak na to už tento prostor skutečně nestačí. Zvlášť, když má lékař každý den plnou ordinaci nervozních pacientů, kteří nemají čas, strašně spěchají a potřebují být ošetřeni nejpozději ihned. Tak se holt pan doktor/ka snaží seč může, neboť sotva jeden pacient ordinaci opustí, ihned mu na krk dýchá další, nervozní a naštvaný, proč to tak dlouho trvá, protože mezitím vším ještě ordinaci navštívil dealer, či obchodní zástupce s novou nabídkou vitaminových produktů. A tato nervozita se také dosti často přenáší na lékaře samotné. Může se tedy vůbec lékař věnovat potřebnému v klidu? Odpověď je nasnadě.

Nedávno jsem měla možnost krátkého rozhovoru s chlapíkem, který byl z čekání v čekárně evidentně otráven. Lékař, kterého navštěvuje měl dovolenou, tak byl nucen navštívit jiného. Pro něj hotová katastrofa. Dle jeho názoru žijeme v uspěchané době, a proto to musí odsejpat. Jeho doktor pacienty odbaví za 5 minut. Má odpověď samozřejmě zněla ve prospěch toho "loudy", jak byl onen dotyčný nazván. Já jsem naopak ráda a cením si lékařů, kteří v dnešní, tak uspěchané době, kdy lidi nemají čas již téměř na nic, svou práci vykonávají tak, jak to má být. Ono to není jen o tom, prohmatat pacientovi uzliny, mrknout do krku, napsat kapky a ádié člověče. Dobrý lékař si nejprve pečlivě prohlédne databázi dotyčného, aby byl v obraze a něco důležitého nepřehlédl, jelikož symptomy, které pacienta obtěžují nemusí být jen běžné nachlazení, ale v závislosti na jeho zdravotním stavu se může jednat o něco závažnějšího. A není nutno podceňovat, pokud je pacient hodně mladý, nebo naopak starší člověk. Celkem často se setkávám s tím, že někteří lékaři podceňují právě velmi mladé lidi, kteří mají problémy, ale vzhledem k jejich věku se jim nepřikládá taková důležitost, nebo naopak u starších pacientů se jejich potíže svádějí na sešlost věkem. Pak pochopitelně ledacos přehlédnou. Mladý přeci vždy neznamená zdravý.
Takže, tímto děkuji lékařům - loudům, kteří svou práci berou poctivě. Tak to má být.

Proč je tolik nemocných

Medicína dnešní doby disponuje mnoha možnostmi. Lékaři bravurně zvládají výměnu nefunkčních kloubů, "dostanete" novou oční čočku, pokud ji máte poškozenu šedým zákalem ( a když si nějakou tu tisícovku připlatíte, bude Vám voperována kvalitnější, se kterou budete moci číst i bez brýlí - pokud máte štěstí), vymění Vám nefunkční orgány. Nešťastníkům, kteří trpí nádorem mozku se otevírá možnost nového druhu operace, která není pro pacienta tolik komplikovaná, jako tomu bylo v minulosti. Vznikají stále nové technologie. Klobouk dolů, svým způsobem je to skvělé.
Ale? Pokud si položíme otázku: "Je tohle všechno nutné?" Není i nějaká jiná možnost?" Když se již narodíte s tzv vrozenou vadou, pak tyto technologie mohou být přínosné. To klasická medicína umí. Ale možná by nebylo od věci popřemýšlet, proč jsou tolik přeplněny čekárny lékařů.

Chyba je v prevenci a neznalosti jiných metod. Není přeci nutné, aby lidé nechali svůj zdravotní stav nechat dojít tak daleko. Výměna čočky by možná nebyla nutná, kdyby lékaři znali, jak vyčistit lidský organismus od odpadních látek, nebo kdyby dokázali daný problém zachytit včas.
Kdyby mnozí lékaři byli více všímaví a měli na to čas (v závislosti zmínky v předchozích odstavcích), třeba by jim neuniklo, že když má pacient kruhy pod očima, nemusí to být proflámovanou nocí. Tento stav je známkou chronické únavy, která může být způsobena nedostatatečnou funkcí ledvin, stagnací krve v játrech, nebo parazitální infekcí.
Nebo např, pokud má člověk angínu, či chřipku je tzv skelný pohled, nebo zakalené oči, běžně brán, jako známka, že to k této nemoci patří. Ovšem, pokud pacient žádnou takovou nemocí netrpí a neustále navštěvuje ordinaci lékaře se zdravotními obtížemi, měla by to být první věc, které by si měl lékař všímat. Ano, očí. Pokud je totiž má zakalené, či nezdravě skelné, naskýtá se podezření dlouhodobé infekce, nebo také nesprávné funkce štítné žlázy.
I těhotenství se to někdy takto projevuje, ikdyž samotná nastávající maminka o svém "jiném" stavu zatím nic netuší.
Upřímně - zatím jsem ještě od nikoho neslyšela, že by lékař při chronických obtížích mrkl nemocnému na stav oka. A přitom, tito lidé skutečně mnohdy skelné oči mají.

Pak je zde také spoustu jiných, původních, základních metod diagnózy, jako je irisdiagnostika - dle této metody jsou zjistitelné odchylky v orgánech a celkový stav organismu, diagnostika dle stavu kůže - na našem těle je spoustu bodů, které odpovídají a jsou po různých dráhách spojeny s vnitřními orgány, a podle tlaku - bolesti, nebo změn zabarvení je možno rozeznat, co se uvnitř "děje". Vše je přeci propojeno se vším ...
A samozřejmě také jiné metody, které zde zůstaly zachovány po našich předcích, jejich funkčnost je ověřena staletími a jsou přístupné k naučení a prostudování.
Avšak mnozí lékaři klasické medicíny se tomu stále zatvrzele brání a tyto metody striktně odmítají.
V jiných zemích se již alespoň některé z nich v klasické medicíně používají, dokonce jsou i hrazeny zdravotními pojišťovnami.
Proč tomu tak není u nás? Je to škoda.

Je také škoda, že lékaři klasické medicíny nespolupracují s kvalitními léčiteli, či diagnostiky, bylo by to velmi přínosné.

A také, sami lidé by se měli o tyto metody zajímat, alespoň částečně, v základech, ušetřili by si tak spoustu starostí, jelikož při různých počínajících potížích by si dokázali pomoci sami. Jejich zdravotní stav by nemusel dojít do stavu chronického, kdy je již, jak diagnoza, tak léčba zdlouhavější a náročnější.
Často vidím lidičky různého věku, jak v houfech navštěvují lékárny, při zpáteční cestě mají tašky doslova nadité léky a stěžují si, že je již 5, 10 a více let užívají, bolí je z toho žaludek a stejně jim to nepomohlo. Zde je přeci jasné, že něco asi nebude v pořádku ...

PAMATUJME
Léčbou NENÍ trvalé užívání něčeho, na čem jsme pak závislí,
ale změna stavu a obnovení samoregulačních pochodů organismu!!

A jaký význam by toto vše mělo?
1 - pacienti by mnohdy byli ušetřeni mnoha náročným a leckdy nepříjemným vyšetřením
2 - ušetřil by se i čas, jak lékařů, tak pacientů, jelikož lékaři opravdu, zejména při chronických problémech pacienta, ať již při opravdové, nebo předstírané snaze pomoci, posílají od čerta k ďáblu, leckdy si ho podávají, jako horký brambor a nic konkrétního se nezjistí, tím pádem ani nevyřeší
3 - vyšetření klasickými metodami mnohdy nejsou levná - CT, magnetická rezonance aj, ušetřily by se finanční prostředky pojišťovnám
4 - i lidé by ušetřili a ulevili tak svým peněženkám, penízky by mohli použít na něco příjemnějšího
5 - ubylo by nemocných lidí


"Nemocí" přibývá. A lékaři, kteří se stále zuby nehty drží starých zvyků, které nejsou funkční si tuto situaci velmi dobře uvědomují. A přesto raději nadále předepisují chemické preparáty, které mají mnoho vedlejších účinků
a mnohé z nich ani neléčí. Strkají hlavu do písku a hrají si na mrtvé brouky.
"Páni" doktoři, probuďte se konečně!!!

- Tento článek je chráněn autorským právem -
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama