- JSME TO, co jíme

12. února 2013 v 18:16 | Lena |  - Potraviny, výživa

Jíte rádi a s chutí? Přiznám se, že já ano. Ráda také ochutnávám nové druhy jídel,
které ještě neznám a nabízejí je zejména meny zahraničních kuchyní,
které můj mlsný jazýček dokáží překvapit něčím novým a zajímavým.
V rozmanitosti různých druhů pokrmů a chuťových kombimací je to pravé kouzlo ..

Ovšem právě zde vyvstává určitý kámen úrazu. Mnozí lidé doslova baští, co jim chutná, v různých kombinacích, počínaje hovězím vývarem s játrovými knedlíčky, pak přidáme pečenou husičku se zelím, knedlíkem a tu božskou chuťovou manu završíme třešničkou na dortu v podobě slaďoučkého zákusku. Pak se dá pivečko, nebo kávička ...

Občas jistě, proč ne, nejsem přímým zastáncem nějakých neustálých drastických diet, kdy se někdo trápí hlady a naivně se domnívá, že váha půjdou dolů. Jistě, sice zhubne, ale jelikož jeho organismu se během takovéto diety nedostávalo základních živin, přišel více o svalovou hmotu, než o tuk a navíc, je v šokovém stavu. A pokud se za nějaký čas takový člověk začne stravovat, jako před "dietou" tohoto typu, nabere na váze ještě více, než měl před jejím počátkem. Jelikož, tělo si tento šok pamatuje a v přirozeném "pudu" sebezáchovy si bude živiny uchovávat. Organismus si "pamatuje" ...

Osobně jsem názoru - všeho s mírou. Mám v oblibě takové vlastní "cvičení", které se mi osvědčilo. Nazvala jsem jej MEDITACE. Vždy, když něco jím, představuji si, že látky obsažené v této potravě se stanou součástí mé krve. A skutečně se tak děje. Krev do našich orgánů roznáší kyslík a potřebné náležitosti, které potřebují ke své práci, k tomu, aby dobře fungovaly, vytvářely hormony, jež tělo potřebuje ke své funkci. A správná funkce orgánů je nutná k tomu, aby správně fungovalo celé tělo. Když krev není čistá, není čisté ani naše tělo, ucpává se, nefunguje, a pak nemůžeme harmonicky fungovat a být šťastní ani my.
Když pak vidím nějakou klobásku u stánku, která sice voní, ale vím, že je v ní plno "špinavého", nekvalitního tuku, jedovatých látek, nevzala bych tento pokrm do úst!


Hodně se setkávám s lidmi, kteří DENNĚ konzumují, na co kde přijdou; smažák, hranolky - k tomu kilo majonézy, řízky, pečená, smažená, grilovaná masa, párky, klobásky, brambůrky, navštěvují občerstvení typu Fast food. Doma se pak dotlačí něčím obdobným.
A co jíst nějakou ŽIVOU potravu vážení?! Ovoce, zelenina. Živá potrava nám dodá tu nejkvalitnější energii. Pokud se někdo domnívá, že pár kousků rajčete a jeden plátek okurky, jako obloha k masu je dostačující, tak to je velký omyl.
Smažená masa a podobné typy potravin, které si navíc dopřáváme každý den, nám mnoho energie, natož živin, které náš organismus potřebuje ke své harmonické funkci nedají. Lidem, kteří se nezdravě stravují naopak enegie chybí, a tudíž, aby mohli nějak fungovat, musí si ji dodat jinak, většinou sladkostmi, kávou, nebo dokonce zdraví nebezpečnými energetickými nápoji.

- klobásy, párky apd obsahují různá umělá, chemická dochucovadla, nekvalitní tuky, navíc při úpravě, jako je smažení, grilování může docházet k uvolňování karcinogenních látek, - při smažení při použití nekvaliitních olejů.

- káva je chutný nápoj, ale pokud si tím nahrazujeme nedostatek energie, někdo během jednoho dne vypije 5 káv, spíše si škodí. Jelikož káva obsahuje kofein, zpočátku nás sice nabudí, ale není to nadlouho. A co pak? Zase kávu? To snad NE.

- sladkosti také rychle nabudí tělo energiií. Ale tak, jako naše energie rychle stoupne, stejně tak rychle opadne. A co naše slinivka? Při podání většího množství cukru musí také produkovat vyšší množství hormonu inzulinu. Jelikož cukr se po rozštěpení dostane do krve, tím pádem se jeho hladina oproti normálu zvýší, musí slinivka vypustit do tohoto oběhu inzulín, aby přebytečný cukr byl odsunut a "uskladněn" jinde a byla tak zachována rovnováha. Pokud jíme sladkosti denně, poměrně brzy může být její funkce omezena. Pak k tomu stačí stres, nějaký alkohol a máme krásně našlápnuto na CUKROVKU.

Takže stres, který patří mezi největší "zabijáky" lidské populace spolu s nevhodnou stravou plnou různých jedů a nezdravých látek, nekvalitních tuků, málo pohybu, způsobí, že náš organismus pomalu, ale jistě vyzařujeme z provozu, dalo by se to opravdu přeložit, že se zcela dobrovolně ZABÍJÍME. Díky všem těmto aspektům se ucpávají naše cévy, činnost jater a následně žlučníku klesá, tvoří se kameny, ucpávají žlučovody, orgány ztrácejí energii a funkčnost, organismus se pak hůře čistí a v krvi máme spoustu odpadních látek, které pak tělo ukládá, kde se dá. Naše střevo je "ucpané", peristaltika špatně pracuje, díky tomu se v něm usazují různé plísně, kvasinky, parazité, kteří se živí jeho krví a následně produkují jedovaté látky, které se zpětně dostávají do našeho těla. A tak by se dalo pokračovat. Vše je propojeno se vším.

Není divu, že takoví lidé jsou pak nervozní, nemocní, necítí se dobře, mají nadváhu, málo energie ... A čím ji doplní, aby mohli fungovat. Kávou? Sladkostmi? Energetickým nápojem? To je pořád dokola, jako v kruhu ... A k ničemu to nevede, že vážení..

A na závěr taková malá třešnička na dortu ve formě Éček, jež obsahuje zákusek zakoupený v obchodě s klasickým korpusem, ovocem a želatinou. Nakolik jsou která škodlivá i neškodná můžete nahlédnout ZDE.

Zahušťovadlo E401, emulgátor E471, 472, stabilizátor E415, stabilizátor E450, 500, emulgátor E472, 477, lecitin E322, regulátor kyselosti E202, 330, 333, želírující látka E440 + škrob E1414 - acetát zasíťovaného fosfátu škrobu, údajně není škodlivý, ve vyšších dávkách ovšem může způsobovat odvápnění kostí, norma přijaté denní dávky není stanovena.


Takže - DOBROU CHUŤ!


- Autorství článku Živá Voda Lena -

-
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kristýna kristýna | 29. května 2013 v 11:03 | Reagovat

na nabuzeni zkuste ale brainstart. obsahuje guaranu, ginkgo...lecitin...a dalsi skvele latky. hlavne ve zdravejsi forme nez kava,ci energetáky. já objednala z netu a do dvou dní mela doma. moc mi pomohl pri ucení na statnice

2 Živá Voda - Lena Živá Voda - Lena | Web | 29. května 2013 v 15:48 | Reagovat

Ano, víceméně souhlasím. Já mám osobní zkušenosti s lecitinem, pokud je třeba zapamatovat si mnoho věcí, opravdu funguje. Ginkgo biloba je vhodná i pro starší lidi, kteří mají problémy s pamětí, hodně pak po užívání této látky pookřejí. Každopádně, já osobně jsem toho názoru, že užívání nabuzujících látek - pouze ve vyjímečných případech, což státnice bezesporu jsou. Doufám, že dopadly dobře :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama