- Nový druh chemoterapie s vitamínem C a K 3 - APATON

6. února 2013 v 22:47 | Lena |  - Léčba rakoviny

Kombinace vitamínu C ( kyseliny askrobové) společně s vitamínam K 3 (menadionem)
je velmi užitečná jako příprava na chemoterapii; zajistí odumírání
nádorů v období mezi etapami chemoterapie i po jejím ukončení.

Toto po mnohaletém zkoumání zjistili badatelé a lékaři z Uro-onkologické kliniky v Akronu, Ohio (USA), z katolické Univerzity v Lovani (Belgie) a z Lékařské fakulty v Newcastle-upon-Tyne ve Velké Británii. Po tyto léta sledovali vliv vitaminu C samotného a v kombinaci s vitaminem K3, na růst 30 typů rakovinových nádorů ve tkáňových kulturách, u zvířat a posléze v kontrolovaných a schválených klinických zkouškách u lidí.
Zjistili, že kombinace těchto dvou vitaminů v poměru 100 : 1 je velmi užitečná jako příprava na chemoterapii; zajistí odumírání nádorů v období mezi etapami chemoterapie i po jejím ukončení.


Kombinaci vitaminu C a K3 nazvali APATON a tento produkt je od roku 2004 v USA patentován. FDA (úřad pro kontrolu potravin a léků) schválil klinické zkoušky a po první úspěšné klinické studii povolil užití Apatonu pro terapii metastáz a nádorů neoperabilní rakoviny močového měchýře v klinických zkouškách. Bohužel Apaton není dosud dostupný na trhu a autoři nemohou reagovat na desítky žádostí informovaných pacientů o jeho dodávku. Mohl by to však být podnět pro výrobce potravinových doplňků. Je zřejmé, že klinické zkoušky v USA vzbudily velikou pozornost a byly opakovány i na jiných klinikách.
Autoři tohoto projektu jsou přesvědčeni, že objevili nový, moderní způsob chemoterapie, který bude znamenat výrazné zlepšení kvality života nemocného a výrazné zlevnění léčby rakoviny.

- Apaton nemá žádné vedlejší toxické účinky. To je jeho přednost před všemi dosud užívanými typy chemoterapií. V klinických testech sledovali jeho podávání nejprve po dobu 12 týdnů, poté někteří pacienti pokračovali v jeho užívání po dobu dvou let.
- Apaton je levný. Na druhé straně je to určitý důvod nezájmu farmaceutických firem.

Dávkování Apatonu
V klinických zkouškách se užívá vitamin C a vitamin K3 v množství 5000 mg C a 50 mg K3 denně. Apaton má formu tobolek (500 mg kyseliny askorbové - vit C a S mg vit K) a podává se každý den v tomto systému:
2 tobolky na počátku, pak 1 tobolka každé dvě hodiny k dosažení 6 dávek, před usnutím poslední dvě dávky - celkem deset dávek Apatonu denně.- Obdržela jsem -
- autoři: P. Anna Strunecká, p. Jiří Patočka -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama